Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.18., 14:11:34
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125726 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108127 Dátum: 2018.02.26., 11:48:47 »


              S N O O K E R !

    Welsh Open.Cardiff. Egyesült Királyság.

    Közvetíti az Eurosport1 és 2.
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108126 Dátum: 2018.02.26., 08:16:29 »

Hétfőn hajnalban dél felől fokozatosan megnövekszik és megvastagszik a felhőzet, a déli, délnyugati határvidéken néhol hószállingózás előfordulhat. A gyenge északkeleti, északi szél északkeleten és a Dunántúl délnyugati részein időnként megélénkül. A minimum hőmérséklet értékei -7 és -13 fok között alakulnak, a szélcsendes, hófödte tájakon ettől is hidegebb lehet.
A délutáni órákban tovább növekszik a felhőzet. A déli területeken erősen felhős lesz az égbolt, itt hószállingózás, havazás kialakulhat. Az északi tájakon közepesen fátyolfelhős égboltra tekinthetünk fel. Az északkeleti szelet többfelé élénk és erős lökések kísérhetik. A legmelegebb órákban mindössze -1 és -7 fok közé melegszik fel a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108125 Dátum: 2018.02.26., 07:51:23 »

Ma két éve, hogy alapítónk visszaadta lelkét a teremtőjének!
Emlékezzünk rá a mai napon!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108124 Dátum: 2018.02.26., 07:49:57 »


Jó reggelt!

Napsütés, derült ég, -10 fok ( shock ) az osztályrészünk ma Albertirsán!



Jó reggelt!

Ma a derű nem annyira jellemző, viszont -10-nél hidegebb van!
Hogy mennyi, azt pontosan meg nem mondom, mert csak addig van kalibrálva a hőmérőm. Nem igazán kinti...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108123 Dátum: 2018.02.25., 10:02:12 »

Vasárnap reggel északon és keleten jobbára derűs, másutt gyengén, illetve közepesen, a Dél-Dunántúlon erősen felhős lesz az ég. Délnyugaton fordulhat elő helyenként hózápor. Az északi szél északkeleten mérséklet, olykor élénk lehet, másutt többnyire gyenge lesz a légmozgás. A hőmérséklet általában -12 és -8 fok közé csökken, de a szélvédett havas tájakon pár fokkal hidegebb is lehet.
Délután az ország déli felén jobbára erősen, míg másol közepesen felhős lesz az ég. Délnyugaton kis eséllyel kialakulhat kisebb hószállingózás, hózápor. Az északkeleti szél a Tiszántúlon megélénkül, itt erős, időnként viharos széllökések is lehetnek, máshol mérsékelt marad a légmozgás. Délután is országszerte fagyni fog, -7 és -2 fok közé melegszik fel a levegő.


Jó reggelt!

Napsütés, derült ég, -10 fok ( shock ) az osztályrészünk ma Albertirsán!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #108122 Dátum: 2018.02.25., 08:52:38 »

Mindenkinek hálásan köszönöm!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108121 Dátum: 2018.02.25., 08:31:43 »

               Csuhás!

        Boldogat,de sokat!

        Jó szerencsét!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108120 Dátum: 2018.02.25., 08:24:22 »

Vasárnap reggel északon és keleten jobbára derűs, másutt gyengén, illetve közepesen, a Dél-Dunántúlon erősen felhős lesz az ég. Délnyugaton fordulhat elő helyenként hózápor. Az északi szél északkeleten mérséklet, olykor élénk lehet, másutt többnyire gyenge lesz a légmozgás. A hőmérséklet általában -12 és -8 fok közé csökken, de a szélvédett havas tájakon pár fokkal hidegebb is lehet.
Délután az ország déli felén jobbára erősen, míg másol közepesen felhős lesz az ég. Délnyugaton kis eséllyel kialakulhat kisebb hószállingózás, hózápor. Az északkeleti szél a Tiszántúlon megélénkül, itt erős, időnként viharos széllökések is lehetnek, máshol mérsékelt marad a légmozgás. Délután is országszerte fagyni fog, -7 és -2 fok közé melegszik fel a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108119 Dátum: 2018.02.25., 08:23:20 »

               Csuhás!

        Boldogat,de sokat!

        Jó szerencsét!

Csatlakozom az ünneplők sokaságához.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108118 Dátum: 2018.02.25., 06:52:45 »


                Csuhás!

        Boldogat,de sokat!

        Jó szerencsét!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108117 Dátum: 2018.02.24., 18:07:34 »

Jó reggelt!

Borult égre és -3 fokra ébredtünk Albertirsán.

Ma lesz egy ceglédi utam. Ha már úgyis ott leszek, remélem találok egy normális hangszórót, amit lehet falra is rögzíteni és nem kerül túl sok(k)ba!
Ha ez is meglesz, felteszem itt a nappaliban a régi, Gazembertől vett lapos tv-t a falra, kiteszem rá a laptopot, hozzápárosítom a hangfalakat és Maminak olyan klassz kis kuckója lesz, hogy ihaj! Nevet

Sikerült, megvettem. Nem egy nagy durranás, de a laptopénál nagyságrendekkel jobb a hangja.
Már csak a tv-t kell felaplikálnom. De azt majd holnap.

Ahogy elterveztem, délután befejeztem a hasogatást, valamennyi fát be is hordtam!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108116 Dátum: 2018.02.24., 08:19:06 »

Szombat virradó éjjeltől észak felől már szárazabb léghullámok érik el hazánkat. Következtében elkezdődik a felhőzet felszakadozása, így reggelre a középső, keleti valamint északi területeken jobbára gyengén felhős derült lesz az ég. Ezzel szemben a Dunántúlon és délen még erősen felhős, borult marad az ég és a délnyugati határszélen még kialakulhat kisebb hószállingózás, havazás, majd ott is megszűnik a csapadék. Az északi-északkeleti szél a Dunántúlon gyenge, a Dunától keletre eső területeken mérsékelt lesz, de a Tiszántúlon és északkeleten többször kísérhetik élénk, időnként erős széllökések, így tovább rontva az amúgy sem magas hőérzetet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -10, -3 fok között alakul, de az Északi-középhegység derült, mélyebben fekvő vidékein akár -10, -12 fok is lehet.
Délután a Dunántúl délnyugati felében valamint a középső országrészben egy létrejövő összeáramlási zóna mentén sok lesz a felhő, ott erősen, míg másutt általában közepesen felhős lesz az ég. A Duna-Tisza közén és délnyugaton elszórt jelleggel alakulhat ki kisebb hószállingózás, hózápor. A Dunántúlon az északi-északnyugati, a Tiszántúlon az északi-északkeleti szelet többször kísérhetik élénk, időnként erős széllökések, így a hóval borított vidékeken gyenge hófúvást sem lehet kizárni. A legmagasabb nappali hőmérséklet -3, +3 fok között alakul.

Ezek a beharangozott -10-ek arra ösztökéltek, hogy ne behordjam a fát, hanem igyekezzek felhasogatni az összes maradékot!
Majdnem készen vagyok vele. Délután befejezem, aztán nyugodtabban várom a hideget...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108115 Dátum: 2018.02.24., 08:09:11 »

Szombat virradó éjjeltől észak felől már szárazabb léghullámok érik el hazánkat. Következtében elkezdődik a felhőzet felszakadozása, így reggelre a középső, keleti valamint északi területeken jobbára gyengén felhős derült lesz az ég. Ezzel szemben a Dunántúlon és délen még erősen felhős, borult marad az ég és a délnyugati határszélen még kialakulhat kisebb hószállingózás, havazás, majd ott is megszűnik a csapadék. Az északi-északkeleti szél a Dunántúlon gyenge, a Dunától keletre eső területeken mérsékelt lesz, de a Tiszántúlon és északkeleten többször kísérhetik élénk, időnként erős széllökések, így tovább rontva az amúgy sem magas hőérzetet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -10, -3 fok között alakul, de az Északi-középhegység derült, mélyebben fekvő vidékein akár -10, -12 fok is lehet.
Délután a Dunántúl délnyugati felében valamint a középső országrészben egy létrejövő összeáramlási zóna mentén sok lesz a felhő, ott erősen, míg másutt általában közepesen felhős lesz az ég. A Duna-Tisza közén és délnyugaton elszórt jelleggel alakulhat ki kisebb hószállingózás, hózápor. A Dunántúlon az északi-északnyugati, a Tiszántúlon az északi-északkeleti szelet többször kísérhetik élénk, időnként erős széllökések, így a hóval borított vidékeken gyenge hófúvást sem lehet kizárni. A legmagasabb nappali hőmérséklet -3, +3 fok között alakul.

Jó reggelt!

Borult égre és -3 fokra ébredtünk Albertirsán.

Ma lesz egy ceglédi utam. Ha már úgyis ott leszek, remélem találok egy normális hangszórót, amit lehet falra is rögzíteni és nem kerül túl sok(k)ba!
Ha ez is meglesz, felteszem itt a nappaliban a régi, Gazembertől vett lapos tv-t a falra, kiteszem rá a laptopot, hozzápárosítom a hangfalakat és Maminak olyan klassz kis kuckója lesz, hogy ihaj! Nevet
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108114 Dátum: 2018.02.24., 07:51:58 »

Szombat virradó éjjeltől észak felől már szárazabb léghullámok érik el hazánkat. Következtében elkezdődik a felhőzet felszakadozása, így reggelre a középső, keleti valamint északi területeken jobbára gyengén felhős derült lesz az ég. Ezzel szemben a Dunántúlon és délen még erősen felhős, borult marad az ég és a délnyugati határszélen még kialakulhat kisebb hószállingózás, havazás, majd ott is megszűnik a csapadék. Az északi-északkeleti szél a Dunántúlon gyenge, a Dunától keletre eső területeken mérsékelt lesz, de a Tiszántúlon és északkeleten többször kísérhetik élénk, időnként erős széllökések, így tovább rontva az amúgy sem magas hőérzetet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -10, -3 fok között alakul, de az Északi-középhegység derült, mélyebben fekvő vidékein akár -10, -12 fok is lehet.
Délután a Dunántúl délnyugati felében valamint a középső országrészben egy létrejövő összeáramlási zóna mentén sok lesz a felhő, ott erősen, míg másutt általában közepesen felhős lesz az ég. A Duna-Tisza közén és délnyugaton elszórt jelleggel alakulhat ki kisebb hószállingózás, hózápor. A Dunántúlon az északi-északnyugati, a Tiszántúlon az északi-északkeleti szelet többször kísérhetik élénk, időnként erős széllökések, így a hóval borított vidékeken gyenge hófúvást sem lehet kizárni. A legmagasabb nappali hőmérséklet -3, +3 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108113 Dátum: 2018.02.23., 21:41:24 »

 Jó estlétet!

E heti tippelések:

Nantes – Vardar Pro Skopje : D (döntetlen) odds:8,0
Manchester City – Arsenal : vendég győzelem v döntetlen odds: 2,15
Manchester United – Chelsea : D (döntetlen) odds:3,0
Crystal Palace – Tottenham 1.félidő: D (döntetlen) odds:2,25

Az első esemény kézilabda BL találkozó az A csoportban. A 2. helyen álló francia Nantes fogadja az első helyen levő macedón Vardar csapatát. Az eddig lejátszott 12 forduló során a Nantes  8 esetben nyert, 1 döntetlenje és 3 veresége van. A vendégcsapat evvel szemben 9 győzelemmel  2 döntetlennel és 1 vereséggel bír. Parázs hangulatú izgalmas mérkőzés lesz. A két csapat eddig egy ízben „futott össze”, a tavaly évben és az Skopjében a Vardar győzelmét hozta. A két csapat nagy küzdelemben ne fog bírni egymással, tippem egál.

A második esemény foci, mégpedig az angol Liga kupa döntője, a Manchester City és az Arsenal között. A fogadóirodák természetesen a City-t hozzák ki esélyesebbek, de ez kupa, itt minden lehetséges. Ahogy a negyeddöntőben a City csak tizenegyesekkel tudta csak legyőzni az esélytelenebb Leichester gárdáját. A döntőbe jutásért a City a Bristol City csapatát ütötte el, míg az ágyusok (Arsenal) a Chelseat fosztották meg a lehetőségtől, hogy a londoni Wembley stadion gyepén kifuthasson a döntőre. Nagy meccs várható. Tippem döntetlen, vagy Arsenal siker.


A harmadik eseményre szintén maradjunk a brit szigetnél, és a premier ligánál. A  másik manchesteri csapat, a United fogadja egy szintén londoni riválisát a Chelsea gárdáját. A vörös ördögök, (United) jelenleg a bajnokság 2. helyén állnak, 56 ponttal. Mögöttük áll a 4. pozícióban a kékek (chelsea) csapata  53 ponttal. Nem nagy a különbség. Egy győzelemnyi, de ez most nem fog változni, a tippem alapján a két csapat nem bír egymással, döntetlen lesz a vége.

A negyedik fogadási történetre szintén megragadtunk a fenti szigetnél és annak csúcsbajnokságánál a focit tekintve. A sokszor kiszámíthatatlan Crystal Palace fogadja londoni otthonában a London Haringey kerületéből érkező Tottenham Hotspur csapatát. A hazaiak a „sasok” csapata 15. helyen állnak 27 ponttal. A vendégek, a forrófejűek, a Spurs azért előkelőbb helyen tanyázik, az 5. helyen, 53 ponttal. Ez a pozíció jelenleg Európa Liga selejtezőt jelenthet a csapatnak ha megőrzi. Mögötte az Arsenal áll, 46 ponttal. A Tottenhamnak jól megy, a legutóbbi fordulóban 10-én épp a fentiekben emlegetett Arsenalt fogadta és 83 000 néző előtt 1:0 arányban győzni is tudott. Közben lenyomott egy BL 1/8 döntő meccset a Juventus otthonában, ahol is 2:2 arányú döntetlent ért el. A visszavágó március 7-én lesz. Ezen kívül a múlt hét vasárnapján a csapat a FA kupában is érdekeltként Rochdale-ban vendégeskedett, ahol a két szinttel lejjebb focizó, lényegében harmadik ligás (Angliában Legue 1) hazai csapattal egy 2:2-es döntetlent játszottak. Úgy hogy itt még lesz egy mérkőzés a továbbjutás eldöntése végett, igaz az már Spur otthonában. De térjünk vissza a tippeseményhez. A Sasok csapata okozott már számos meglepetést, főleg akkor képes rá, ha igen szorít a csizma.(vagy kapca kinek hogy tetszik)  Szerintem most már kezd. A csapatot csapatot jelenleg 1 pont választja el az első (18. pozíció) kieső helytől, de a 19. helyen levő csapatnak is csak 2 pont a hátránya.  Szóval a hazaiaknak már minden pontra szükségük van, még akkor is ha ez csak 1 pont. Igaz nem akármilyen ellenféllel szemben érnék el. És szerintem el is érik. Legalábbis az első félidei eredmény erre enged majd következtetni. Tippem a félidőre vonatkozóan, döntetlen.

Holnap feldobom Lucky15-ös variésönbe, alaptétnek 60 Ft-t teszek meg, így a játék 900 Ft-ba fog kerülni.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108112 Dátum: 2018.02.23., 17:52:39 »



Jó napokat!


...
Negyedévente kapok számlát, negyedéves időintervallumot átölelve. E hónap 14-én adtam fel az utolsó érkezett csekket, avval 2017.09.30-ig „jó vagyok”. ...



Ahogy mondod, igazságod vagyon!
Most valami literre számolják ki a dolgot és aszerint jön a számla. Nem tudom ki volt az az agyas, aki ezt kiötölte, de koronát tennék a fejére! Amolyan Dózsa Györgyöset...  Mert ugye régebben, amíg nem az állam határozta meg, hogy nekem mennyi a szemetem (sic!) addig vettem egy kukát, akkorát, amekkorába gondoltam, hogy elférek egy hétig. Bejelentettem, kaptam negyedévente/félévente egy matricát, amit a kukára kellett ragasztanom és akién volt érvényes matrica azt ürítették, akién nem volt, az ott maradt!
Amióta ez is szoc. nagyvállalat lett, nincs matrica, de csak annak lehet 60 literes -tehát a legkisebb- szemetese, aki az önkormányzattól hoz egy igazolást, hogy egyedül él!  uuuhhh
Aki ilyennel nem rendelkezik, annak 80 literes edényt kell vennie, mert csak arra szerződhet a szolgáltató! Namármost mi vagyunk 4-en, mégis előfordul, hogy nincs tele a kuka, mert szelektíven gyűjtünk, az ételmaradékot megeszik a jószágok (tyúkok, macska, kutyák), a papírféléket meg szimplán elégetjük! Marika néni előtti időkben, amikor ketten voltunk, volt olyan, hogy ki sem tettem a kukát, mert egy szemetes edénnyi hulladék volt benne! Szóval nem egészen értem, hogy milyen alapon ugat bele az állam abba, hogy nekem mekkora kukára van szükségem!  fejbever
Ráadásul azt a néphülyítést, hogy nem lesz drágább.... megolazideg_  Negyedévente feladni három havi összeget mindig több, mint havonta feladni azt az egyet!
Egy szó, mint „mitagadás”, úgy lökném szét az egészet, hogy a darabjait se lehessen megtalálni!
Persze jól tudom én, mi az oka ennek! A befizetésed az államkincstárban landol, onnan meg majd valamikor továbbítják, ha továbbítják, addig pedig Állam bácsi belátása szerint használja, fizet belőle, amit éppen kell. Mondhatnám, hogy „ügyes”, hiszen így nem lesz sose üres az államkassza, csakhogy ezt az én jogérzékem szerint akkor is sikkasztásnak ítéli, ha utána máshonnan visszateszik. Az én meglátásom szerint ezzel aztán újabb sikkasztást követnek el, tehát az állam folyamatos bűncselekményt követ el, mondhatnám folytatólagosan elköveti a sikkasztás bűntettét.
De tudom, ezt csak én vélem így...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108111 Dátum: 2018.02.23., 14:10:18 »


...............
Legalább annyira idegesít, mint ez a másik, a szemetes cég! Eddig havonta szépen feladogattam az 1300,- ft-os számlámat. Amióta ez a kontra banda belekeveredett -naná, állami, hogy a fenébe is gondoltam, hogy bármi, ami a kezük ügyébe kerül képes lehet normális működésre?!-, azóta fél éves elmaradásban vagyok csekk híján, amikor meg küldenek, akkor egyszerre három is jön visszamenőleg!
Tele van velük a bugyrom!
..............................



Jó napokat!


Ahogy nézem a hulladékszállítást nálatok is az a cég végzi amelyik nálunk.   vigyor A számlázást a központilag létrehozott adminisztratív cég intézi, itt jelentős elmaradással.   shock Negyedévente kapok számlát, negyedéves időintervallumot átölelve. E hónap 14-én adta m fel az utolsó érkezett csekket, avval 2017.09.30-ig „jó vagyok”. A hulladék elszállítását nálunk korábban egy Pentele-i cég intézte. Ez is változott az idén – itt is valami ésszerűsítés és központosításra hivatkozva – a szállítást egy Cegléd-i illetőségű cég vette át, az ami/aki nálatok. Nincs nekem evvel bajom, ahogy a számlázással sem, bár jobb lenne, ha nem lenne ekkora „hézag” a teljesítés és a fizetés között.   _morcos De értem én, nem egyszer dolgoztam állami, vagy inkább államhoz közeli megrendelőnek, ahol rendszeres volt „csúszás” a munka teljesítése utáni fizetés esetében.   shock Bár visszatérve a számlázásra. Régebben, amíg a pentelei cég szállított és számlázott is, akkor úgy volt, hogy az alapdíjban benne volt a szolgáltatás és havonta 2 ürítése a 120 literes edénynek. További ürítés esetén plusz számláztak. Ez egyébként nyomonkövethető is volt a számlán. A mostani nemzeti adminisztratív cégnél ez nem igazán. Amúgy a „kukán” a gyűjtőedényen volt egy saját kódszámmal (vonalkóddal) ellátott matrica ezt a begyűjtők leolvasták egy egyszerű szerkezettel. Így világos volt ki hányszor rakta ki a kukát. Ha a kód elkopott (a matricán) értesítettek és küldtek levélben egy újat. Persze be is mehettem érte ha akartam. Eddig idestova 10 év óta egyszer kellett cserélni. De hogy a kis technikai kitörő után visszakanyarodjak a jelen állapotra. Szóval most egy újabb centralizációs és „racinalitásosos” eljárás után a ceglédi cég lett kijelölve a szállításra. A cég ezt ki is szervezte, egy alvállalkozót bíztak meg e terület lefedésével. Régebben a pentelei cég esetében egy kisebb méretű kukáskocsi járt, gondolom tömörítette a cuccot és megfelelő mechanika volt hátul ami kezelte az edényeket.    yes_yes  Az új alvállalkozó egy kisteherrel jár, egy platós – szerintem 3,5 tonnás lehet, azaz B jogsival lehet hajtani – szóval egy csupasz platós kisteher, aminek a platójára tettek fel egy konténert, azt a gurulós konténert, ami minden lakótelepen van, vagy volt.  shock   A rakodó/k kipattan/nak az autóból/utasfülkéből hátramegy/nek a kukát felteszi/k a platóra ő/k is felpattan/nak és izomból megemelve az edény beledöntik a konténerbe. Aztán a többi úgy ahogy leírtam, csak visszafelé.   uuuhhh  Szóval korábban gépesítve volt a dolog most meg kettővel visszaléptünk. Ez téli idényben még el is megy, viszonylag kevés edény van kirakva, de nyáron amikor az idény (nyaraló, üdülő) beindul ez kicsit nehézkes lesz, nem beszélve arról, hogy legalább 4-5 konténert kell majd a platón elhelyezni. DE lehet, hogy addig az alvállalkozó helyzetbe jön   táncika  és vesz egy kiskukást, mármint egy kisebb kifejezetten hulladékszállító autót.    vigyor


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108110 Dátum: 2018.02.23., 11:09:27 »

Jó reggelt!

Mostanra azért megkeményedett az idő.  shock  Bár tegnap sokat töppedt a hó, még bőven van belőle!
Jelenleg is sok a felhő és lóg a hó lába, de még fenn maradt.
Mára csak itthoni elfoglaltságom van. Behordom a fát, mert egyelőre fólia alatt van, ott meg nem szellőzik és csak vizesedik!  shock

Nyilván nem sok lett a behordásból, viszont majdnem az egészet felhasogattam még!  vigyor
Na sebaj, hordás majd ma... elvileg...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108109 Dátum: 2018.02.23., 11:08:29 »

Az esti, éjszakai órákban még szórványosan várható csapadék, nyugaton és középen valamint északkeleten jellemzően hó, a majd délelőttre a Dunántúl déli felére szorul vissza az amúgy gyengülő intenzitású havazás. Az északkeleti szél továbbra is mérsékelt lesz. A hőmérséklet -4 és +1 fokig süllyed, északi és nyugati tájainkon lesz hűvösebb, a Tiszántúlon enyhébb az éjszaka.
Napközben is országszerte erősen felhős, borult marad az ég felettünk. A felhőzet legnagyobb eséllyel az ország északi-északkeleti felében szakadhat fel. A Dunántúlon és a középső országrészben még többfelé alakulhat ki havazás, havas eső, eső, majd késő délutántól észak felől egyre nagyobb területen megszűnik a csapadék. Az északi-északkeleti szél mérsékelt lesz, viszont az ország nyugati-délnyugati valamint az északkeleti részein többször kísérhetik élénk széllökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0, +5 fok között alakul.

Vidám napot!

A hajnali fagy után kicsit megengedett az idő. Erre azonnal elkezdett hullani a hó.  shock
Igaz, egy óra múlva abbahagyta, de úgy megindult, hogy kezdtem aggódni...
Végső soron pedig a hó nem rossz, hiszen ha rajta van a kerten, nem fagy szét majd az egész, amikor hétvégére megérkezik a nagyobb hideg.
Holnap viszont Mátyás, aki tör, ha talál, de ha nem talál, csinál!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108108 Dátum: 2018.02.23., 07:10:50 »


Az 1063. számban 1998. I. 9-én megjelent írások
Naplózva
Oldalak: 1 ... 188 189 [190] 191 192 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!