Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.23., 09:08:31
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó Atom Manó és 10 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7126215 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108028 Dátum: 2018.02.10., 20:27:01 »

Hatra pedig mehettem szülői értekezletre.
Néhány érdekes dolgot meg is tudtam. Például, hogy olvasásból mi a házi feladat!  shock Itthon számonkértem Vityusámon a dolgot. Azt mondta, hogy elfelejtette....  hahota  Megbeszéltük, hogy nagyon feledékeny az utóbbi időben lecke ügyileg, így használni fogja a leckefüzetet. Arra leszek kíváncsi, hogy menni fog-e a dolog.
A napköziben ez azért nem volt rossz, hogy ott más legalább tudta a lecit... itt nekünk magunknak kell figyelni erre. Fog ez menni, én tudom, csak meg kell szokni!


Megvallom én régebben is vizuális alkat voltam. Amit papírra vetettem arra sokkal jobban emlékeztem, szinte magam előtt láttam.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108027 Dátum: 2018.02.10., 20:23:38 »

Te jól tudod, de aki az ének(!!!!) könyvet írta, lektorálta, az eszerint nem!
S imígyel elárultam a megfejtést is: ének!  robban  uuuhhh  megolazideg_


Ének-zene órán szükséges rajzolni is már?   zizi  Igaz a hangjegyeket illik szépen papírra varázsolni.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #108026 Dátum: 2018.02.10., 20:21:32 »

Jó estlétet!


El kell, hogy keserítsem titkos rajongóimat  vigyor , de ma a tippelés objektív okok miatt elmaradt.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108025 Dátum: 2018.02.10., 14:45:45 »

Gondolom, magyar nyelv és -irodalom, ugyanis a lovashuszár tudtommal egybeírandó!  uuuhhh

Te jól tudod, de aki az ének(!!!!) könyvet írta, lektorálta, az eszerint nem!
S imígyel elárultam a megfejtést is: ének!  robban  uuuhhh  megolazideg_
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #108024 Dátum: 2018.02.10., 14:35:55 »

Viktor fiam 2. osztályos tanuló. A minap ezzel a tankönyv részlettel találkoztam:

Kérdés: Milyen tankönyvből van a részlet?

Gondolom, magyar nyelv és -irodalom, ugyanis a lovashuszár tudtommal egybeírandó!  uuuhhh
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108023 Dátum: 2018.02.10., 10:59:19 »

Viktor fiam 2. osztályos tanuló. A minap ezzel a tankönyv részlettel találkoztam:

Kérdés: Milyen tankönyvből van a részlet?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108022 Dátum: 2018.02.10., 08:27:11 »

Alig értem haza a szerelőtől, szólt a futár, hogy fél óra múlva meghozza a rotakapát. Úgy is lett...  vigyor

Hatra pedig mehettem szülői értekezletre.
Néhány érdekes dolgot meg is tudtam. Például, hogy olvasásból mi a házi feladat!  shock Itthon számonkértem Vityusámon a dolgot. Azt mondta, hogy elfelejtette....  hahota  Megbeszéltük, hogy nagyon feledékeny az utóbbi időben lecke ügyileg, így használni fogja a leckefüzetet. Arra leszek kíváncsi, hogy menni fog-e a dolog.
A napköziben ez azért nem volt rossz, hogy ott más legalább tudta a lecit... itt nekünk magunknak kell figyelni erre. Fog ez menni, én tudom, csak meg kell szokni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108021 Dátum: 2018.02.10., 08:23:38 »

A tegnap délután elég mozgalmasan telt. Miután a gyerkőcömet hazahoztam az isiből, ebéd és tanulás után elvittem a kocsit, hogy kiderüljön honnan is szivárog az olaj. Persze korántsem örültem az eredménynek, de így is jobb, mint amire tippeltünk. Két helyen van szivárgás. Az egyik a karternél, amit kedden kijavítanak, a másik hely viszont gázosabb, a hátsó főtengely szimmering ereszt. Ennek a problémának a megoldásához viszont le kell venni a váltót...  shock az meg nem éppen olcsó mulatság. Meg is beszéltem  a szerelővel, hogy akkor nézze már meg a kuplungot is és ha egy éven belül cserélni kellene, akkor essünk túl rajta most, hadd spóroljak meg 70 ezret azzal, hogy megint váltó le-fel.
Erre a manőverre, mármint a szimmering cserére viszont majd csak márciusban kerítünk sort, mert annyira nem sürgős, viszont előbb nem lesz másik autó, amivel tudok járni a javítási idő alatt.
Nyilván az is bennem van, hogy márciusban már nem is biztos, hogy kell kocsi az iskolába járáshoz, el fogunk tudni biciklizni is. Erre ebben a kiszámíthatatlan és hideg időben nem vállalkozom, mert én még csak-csak elkerekezek, de Vityus ilyet eddig még nem csinált, nem szeretném, ha kinyiffantaná a torkát.
S hogy miért volt mégis jó hír, hogy egy talicska pénzt el kell költeni? Hát mert legalább kiderült, hogy a turbónak semmi baja. Az is benne volt ugyanis a pakliban, hogy esetleg az intercoolernél van a hiba. Ez turbó cserét feltételezett volna, ami kemény fél millió  shock...

Alig értem haza a szerelőtől, szólt a futár, hogy fél óra múlva meghozza a rotakapát. Úgy is lett...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108020 Dátum: 2018.02.10., 08:19:24 »

A tegnap délután elég mozgalmasan telt. Miután a gyerkőcömet hazahoztam az isiből, ebéd és tanulás után elvittem a kocsit, hogy kiderüljön honnan is szivárog az olaj. Persze korántsem örültem az eredménynek, de így is jobb, mint amire tippeltünk. Két helyen van szivárgás. Az egyik a karternél, amit kedden kijavítanak, a másik hely viszont gázosabb, a hátsó főtengely szimmering ereszt. Ennek a problémának a megoldásához viszont le kell venni a váltót...  shock az meg nem éppen olcsó mulatság. Meg is beszéltem  a szerelővel, hogy akkor nézze már meg a kuplungot is és ha egy éven belül cserélni kellene, akkor essünk túl rajta most, hadd spóroljak meg 70 ezret azzal, hogy megint váltó le-fel.
Erre a manőverre, mármint a szimmering cserére viszont majd csak márciusban kerítünk sort, mert annyira nem sürgős, viszont előbb nem lesz másik autó, amivel tudok járni a javítási idő alatt.
Nyilván az is bennem van, hogy márciusban már nem is biztos, hogy kell kocsi az iskolába járáshoz, el fogunk tudni biciklizni is. Erre ebben a kiszámíthatatlan és hideg időben nem vállalkozom, mert én még csak-csak elkerekezek, de Vityus ilyet eddig még nem csinált, nem szeretném, ha kinyiffantaná a torkát.
S hogy miért volt mégis jó hír, hogy egy talicska pénzt el kell költeni? Hát mert legalább kiderült, hogy a turbónak semmi baja. Az is benne volt ugyanis a pakliban, hogy esetleg az intercoolernél van a hiba. Ez turbó cserét feltételezett volna, ami kemény fél millió  shock...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108019 Dátum: 2018.02.10., 08:08:25 »

Szombatra virradóan az ország legnagyobb részén erősen megnövekszik a felhőzet, így reggel többnyire erősen felhős vagy borult időre ébredhetünk. A Dunántúl keleti részén és a Dél-Alföldön lehetnek azonban kevésbé felhős területek is, azokon a területeken viszont köd képződhet. Északon, északkeleten, valamint a Tiszántúlon helyenként hószállingózás, gyenge havazás, a ködös helyeken szitálás, ónos szitálás is lehetséges. Az északkeleti szél gyenge marad, több helyen valószínű szélcsend is. Hajnalra többnyire -4 és +1 fok közé süllyed a hőmérséklet, a kevésbé felhős tájakon, ennél kissé hidegebb is lehet.
Szombaton eleinte többnyire erősen felhős lesz még az ég az ország felett, majd délután északnyugaton és északkeleten megkezdődik a felhőzet csökkenése. Délelőttig néhol még lehet gyenge hóesés, majd később már nem várható csapadék. Az északias szél általában gyenge vagy mérsékelt marad, de a Dunántúl északi részén és a Dél-Alföldön időnként megélénkül a légmozgás. A hőmérséklet délutánra 1 és 6 fok közé emelkedik.

Jó reggelt!

Erősen felhős ég alatt nem túl hidegre ébredtünk.
Egy érdekes jelenségre figyeltem fel ma reggel. Hátul a baromfinál a régi mosóteknőből kialakított kacsaúsztatóban nem fagyott meg a víz, ám a kocsik szélvédője viszont bent az udvarban, két ház között (!) jeges! a két helyszín között van talán 20-25 m.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108018 Dátum: 2018.02.10., 07:55:32 »

Szombatra virradóan az ország legnagyobb részén erősen megnövekszik a felhőzet, így reggel többnyire erősen felhős vagy borult időre ébredhetünk. A Dunántúl keleti részén és a Dél-Alföldön lehetnek azonban kevésbé felhős területek is, azokon a területeken viszont köd képződhet. Északon, északkeleten, valamint a Tiszántúlon helyenként hószállingózás, gyenge havazás, a ködös helyeken szitálás, ónos szitálás is lehetséges. Az északkeleti szél gyenge marad, több helyen valószínű szélcsend is. Hajnalra többnyire -4 és +1 fok közé süllyed a hőmérséklet, a kevésbé felhős tájakon, ennél kissé hidegebb is lehet.
Szombaton eleinte többnyire erősen felhős lesz még az ég az ország felett, majd délután északnyugaton és északkeleten megkezdődik a felhőzet csökkenése. Délelőttig néhol még lehet gyenge hóesés, majd később már nem várható csapadék. Az északias szél általában gyenge vagy mérsékelt marad, de a Dunántúl északi részén és a Dél-Alföldön időnként megélénkül a légmozgás. A hőmérséklet délutánra 1 és 6 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108017 Dátum: 2018.02.09., 15:41:31 »

Személyi igazolvány és útlevél cserét intéztem.
Elózetes időponra mentem, maga az eljárás simán lezajlott.
Ám az előzetes időpont napjáig az okmámnyok lejártak, ezért kaptam egy ideiglenes személyit, mely szinte teljesen ugyanolyan mint a végleges, bár csak 30 napig érvényes. (Jogosítvány hiánya okából pillanatok alatt legyártották.)
Megnyugtattak, hogy mindkét okmány elkészül addig, s sms-ben fognak értesíteni.
Az, hogy az útlevél elkészítéséhez idő kell, azt nem vitatom.
Azonban az idő, munka és energia, mely az ideiglenes személyi igazolvány elkészítéséhez volt szükséges, megítélésem pont elegendő lett volna végleges személyi legyártására.
Sőt még a hatóság munkaterhe is csökkent volna összességében.

Ami újszerű volt, hogy életemben először vettek tőlem ujjlenyomatot. (ez az útlevélhez kell), s nem festékes módon.)

Az új személyihez is felhasználják az ujjlenyomatot, valamint az már elektronikus igazolvány, ahhoz PIN kódot is fogsz már kapni, amit aktiválnod kell, mint a bankkártyát!
mindkettő nagyjából egy hét alatt meglesz, de lehet, hogy a SZIG egy kicsit később...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108016 Dátum: 2018.02.09., 15:38:14 »

Péntekre virradó éjszaka a Dunántúl keleti részein és a Duna vonalában csökken a felhőzet - közepesen vagy gyengén felhős lesz az égbolt, másutt továbbra is erősen felhős vagy borult marad az idő. Hószállingózás, gyenge havas eső a borult tájakon fordulhat elő, de jelentős mennyiségű csapadék nem várható. A szélcsendes területeken párássá válhat a levegő, ködfoltok képződhetnek. A légmozgás jellemzően gyenge lesz, északkeleten és a Balaton felvidéken élénk lökések kísérhetik az északnyugati irányú szelet. A hőmérséklet általában -5 és +2 fok közé csökken, a kevésbé felhős, hóval borított tájakon azonban ennél több fokkal hidegebb is lehet.
A délutáni órákban északkeleten és nyugaton helyenként havas eső, gyenge eső kialakulhat, az ország más részein megszűnik a csapadék. A Dunántúlon és a középső területeken lehetnek közepesen felhős időszakok, a Tiszántúlon túlnyomóan borult marad az ég. Az északnyugati, nyugati irányú szél gyenge lesz. A hőmérséklet csúcsértékei 1 és 7 fok között alakulnak, a déli területeken mérhetjük a magasabb értékeket.

Az eső elmúlt, változóan felhős az ég, de száraz az idő!
Csak maradjon is így, hogy hétfőn délután tudják hozni a fát. Elkezdem gyűjtögetni a jövő évi szezonra.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108015 Dátum: 2018.02.09., 15:36:53 »

+ 2 fok van erre mifelénk, erősen felhős az ég, de nem esik az eső.

Viszont nagyon elégedett vagyok a kis faházzal!
A minap, amikor -3 volt kint, a faház belsejében csak 0 fokot mutatott a hőmérő és nem azért, mert nem volt neki lejjebb!  vigyor (Mint tudjuk, mindig van lejjebb...  Kacsint )

Mire elindultunk volna, (3/4 8 előtt 5 perccel) már -1 fok volt!  shock
Úgy kapartam a szélvédőt, mint akinek fizetne érte!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108014 Dátum: 2018.02.09., 09:21:38 »

Személyi igazolvány és útlevél cserét intéztem.
Elózetes időponra mentem, maga az eljárás simán lezajlott.
Ám az előzetes időpont napjáig az okmámnyok lejártak, ezért kaptam egy ideiglenes személyit, mely szinte teljesen ugyanolyan mint a végleges, bár csak 30 napig érvényes. (Jogosítvány hiánya okából pillanatok alatt legyártották.)
Megnyugtattak, hogy mindkét okmány elkészül addig, s sms-ben fognak értesíteni.
Az, hogy az útlevél elkészítéséhez idő kell, azt nem vitatom.
Azonban az idő, munka és energia, mely az ideiglenes személyi igazolvány elkészítéséhez volt szükséges, megítélésem pont elegendő lett volna végleges személyi legyártására.
Sőt még a hatóság munkaterhe is csökkent volna összességében.

Ami újszerű volt, hogy életemben először vettek tőlem ujjlenyomatot. (ez az útlevélhez kell), s nem festékes módon.)
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #108013 Dátum: 2018.02.09., 09:09:46 »

Péntekre virradó éjszaka a Dunántúl keleti részein és a Duna vonalában csökken a felhőzet - közepesen vagy gyengén felhős lesz az égbolt, másutt továbbra is erősen felhős vagy borult marad az idő. Hószállingózás, gyenge havas eső a borult tájakon fordulhat elő, de jelentős mennyiségű csapadék nem várható. A szélcsendes területeken párássá válhat a levegő, ködfoltok képződhetnek. A légmozgás jellemzően gyenge lesz, északkeleten és a Balaton felvidéken élénk lökések kísérhetik az északnyugati irányú szelet. A hőmérséklet általában -5 és +2 fok közé csökken, a kevésbé felhős, hóval borított tájakon azonban ennél több fokkal hidegebb is lehet.
A délutáni órákban északkeleten és nyugaton helyenként havas eső, gyenge eső kialakulhat, az ország más részein megszűnik a csapadék. A Dunántúlon és a középső területeken lehetnek közepesen felhős időszakok, a Tiszántúlon túlnyomóan borult marad az ég. Az északnyugati, nyugati irányú szél gyenge lesz. A hőmérséklet csúcsértékei 1 és 7 fok között alakulnak, a déli területeken mérhetjük a magasabb értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108012 Dátum: 2018.02.09., 08:09:36 »

+ 2 fok van erre mifelénk, erősen felhős az ég, de nem esik az eső.

Viszont nagyon elégedett vagyok a kis faházzal!
A minap, amikor -3 volt kint, a faház belsejében csak 0 fokot mutatott a hőmérő és nem azért, mert nem volt neki lejjebb!  vigyor (Mint tudjuk, mindig van lejjebb...  Kacsint )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108011 Dátum: 2018.02.09., 07:55:14 »

Jó reggelt!

Ma reggel átszaladok a gyámhivatalba, megkérdezni, hogy jó lesz-e úgy, ahogy elkészítettem tegnap, vagy újat kell gyártanom...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #108010 Dátum: 2018.02.09., 07:04:27 »


Az 569. számban 1994. IX. 5-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #108009 Dátum: 2018.02.08., 12:34:35 »

Jó reggelt!

+2 fok mellett eső köszöntött reggel.

Ma ceglédi járat lesz.

Na, megjöttem!

Le kellett adni a gyerek ukrajnai hagyatéki papírjait fordítani. Mert állam bácsi nem csak úgy ad pénzt árvaellátás címén (most, emelés után 31 500,- Ft), hanem alaposan kifaggat, hogy mit is vettem a gyermeknek, mit fizettem neki ebből a pénzből. Mert bármennyit hozzátehetek, de amit kaptam, arról szigorúan el kell számolni minden év február 15-ig!
Ha azt nézem, végső soron érthető, de szükségtelenül komplikálja az életemet!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 193 194 [195] 196 197 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!