Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.25., 13:56:21
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 32 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 196 197 [198] 199 200 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7126497 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107969 Dátum: 2018.02.03., 08:35:53 »

Borult időre számíthatunk DNy felől egyre többfelé csapadékkal: a Dunántúlon, Pest megye magasabban fekvő tájain és az Északi-középhegységben havas eső, havazás várható; míg máshol inkább folyékony lesz a halmazállapot. Az ÉNy-i szél egyre többfelé megerősödik. Hidegfronti hatás lesz. 0 és 10 fok között alakul a hőmérséklet (DK-en lesz a legenyhébb idő).

Nálunk bizony esik az eső tegnap este óta, változó intenzitással.
Most örülök, hogy tegnap legalább egy tuját sikerült földbe tennem!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107968 Dátum: 2018.02.03., 07:59:55 »

Borult időre számíthatunk DNy felől egyre többfelé csapadékkal: a Dunántúlon, Pest megye magasabban fekvő tájain és az Északi-középhegységben havas eső, havazás várható; míg máshol inkább folyékony lesz a halmazállapot. Az ÉNy-i szél egyre többfelé megerősödik. Hidegfronti hatás lesz. 0 és 10 fok között alakul a hőmérséklet (DK-en lesz a legenyhébb idő).
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107967 Dátum: 2018.02.03., 07:12:33 »

Jó estlétet!


E heti nyilvános tippelések:

Milan – Lazio /hendikep 1:0/ : D (döntetlen) odds: 4,3
Issy Paris – Köbenhavn : D (döntetlen) odds: 8,25
Krim Lubljana – Midtjyland 1.félidő: D (döntetlen) odds: 7.00


...

Feladtam ma patent variésönbe, és alaptétnek dobtam rá 110 Ft-ocskát. Így a játék 770-be került. A múlt héten „kaszáltam” vagy 4500-at, így most merészebb voltam.  Ha minden ülne, akkor besöpörhetnék  40 „Misi” felett. De ez csak álom.


Jó reggelt!

Mennyire jött be a bátorságod?
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107966 Dátum: 2018.02.02., 22:27:47 »

Jó estlétet!


Újabb hét telt el és ismét fogadni/játszani „kell”.

Liverpool – Tottenham: Félidő/végeredm. : D/H (döntetlen/hazai győzelem) odds: 4,05
Crystal Palace – Newcastle : D (döntetlen) odds: 3,0
New England Patriots – Philadelphia Eagles félid/végeredm.: D/V (döntetlen/vendég siker) odds: 31,0

Az első esemény az öreg kontinesns népszerű labdajátéka a foci, mégpedig az angol csúcsliga, a premier liga egyik találkozója. Az 5. helyen álló Tottenhamot fogadja a 3-on kapaszkodó Liverpool gárdája.  A vendégek az előző fordulóban otthon játszottak és egy kis meglepetést okozva, de meglepték a Manchester United csapatát.  A Wembley-be kilátogató több mint 81000 néző előtt 2:0-ra elverték  a 2. helyen álló MU-t. Szép fegyvertény, bár szerintem a vendégek bűn rosszul játszottak.  A Liverpool gárdája látogatóban járt nyugat Yorkshire-i Huddersfield-ben és a helyi „terriereket” nyugodt játékkal 3:0 arányban verte. A Liverpoolnak 50 pontja van, mögötte a Chelsea áll szintén 50 ponttal. Elérhető az ezüstérmes hely is, mivel a MU az csak 3 ponttal sorol előtte. A bajnokságra szerintem már nem esélyesek, hiszen a Manchester City 68 ponttal vezeti a tabellát. De a 2. hely még megszerezhető és szerintem a  ’pool erre hajtani is fog. A két csapat eddig egyaránt 14-14 győzelmet könyvelhet el a bajnokságban, de a hazaiaknak több az egáljuk. A legutóbbi mérkőzésükön, tavaly októberben Londonban, a „sarkantyúsok”  4:1 arányban lelépték a „vörösöket”. Nagy csata várható a két patinás nagy múltú klub összecsapásából. Kérdés a vörös sárkány csapata, vagy a tengerkék kakas kerekedik felül a küzdelemben. Szerintem a félidő döntetlen, a meccs vége hazai sikert hoz.

A második esemény szintén foci (európai) és maradjunk a szigetország premier ligájánál. A hullámvölgyből kievickélő londoni gárda, a Crystal Palace „meghívta” magához a Newcastle-beli „szarkák” csapatát. (a szarka szó a csapat hazai meccseken viselt mezére utal, amely fekete-fehér csikos). A Crystal Palace, a „sasok” az utóbbi időben magukra találtak szép sikereket értek el. A 18, fordulóban, még kieső helyen álltak, aztán visszakapaszkodtak a 13. létrafokra. A vendégek szorosan mögöttük állnak 1 ponttal elmaradva. Mind a két együttes egyaránt 23-23 gólt rúgott eddig, ám a hazaiak kaptak 38-at, míg a vendégek 35-t. Nagyon azonos tudású és képességű csapatnak tűnnek, így tippem is egál.
 

A harmadik fogadási történetre átruccanunk a tengeren túlra, mégpedig, Minnesota állam, Minneapolis nevű „kis” településébe. Itt rendezik az amerikai foci sportág 2017/18-as idényének superdöntőjét, (a superbowl) a két conferencie győztesének összecsapását. A tavalyi győztes New England Patriots ismét beverekedte magát és az utolsó megmérettetésen az ellenfél a Philadelphia Eagles csapata lesz. A két együttes utoljára 2015-ben az alapszakaszban találkozott akkor a sasok győztek. Igaz az eddigi arány a Patriotsnak kedvez, hiszen 7-szer tudták eddig legyőzni a sasokat, így ők csak 3 esetben bizonyultak jobbnak náluk. Ám   most az előjelek nem a legjobbak. A „Pats” irányítója a veterán Tom Brady (40 éves, 193 cm/ 102 kg)  úgy néz ki, lehet lesérült (kézsérülés) az előző mérkőzésen, így kérdéses a játéka. Brady, ahogy nézem eddig 5 esetben lett csapatával superbowl győztes, kiváncsi vagyok vállalja-e a játékot hogy megszerezze a 6-at is. Amúgy 17 éve van a Patriots-nál, igazi „patrióta”. Jó kis csapat ez. Gyors passzúak, kemények. A „Sasok” még nem nyertek superbowlt. Náluk is egy ideje már sérült az első számú irányító C. Wentz. Helyébe a 29 éves 198 cm magas és 110 kg-os Nick Foles lépett és helyt is állt. Szóval  nagy meccs lesz ez. Vajon meg lehet-e törni a Patriots sikersorozatát? Szerintem igen. …és ideje is már. Így tippem igen merész, azaz félidei döntetlen után Philadelphia győzelem. Az odds: 31,0
A múlt héten sikerült szépen helyrepofozni az egyenlegemet az előző hetivel együtt, így most megkockáztatok egy vadabb tippet.
 Holnap feldobom patent variésönbe 100 Ft-os alaptéttel, így a játék 700 FT lesz.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107965 Dátum: 2018.02.02., 18:26:20 »

Délután tanultunk Viktorral, majd csináltam tűzifát a konyhába a napokban történt vágás vékonyabb ágaiból. Reggel könnyebben gyullad velük, Sok az akác benne. Mást nem is vágtam, csak akácot és bodzát.
Még van mit darabolni belőle, de azt majd holnap, ha nem esik az eső. Ha esik, akkor a már fedél alatt levő bükköt fogom használni!

Ahogy elnéztem az időjárás előrejelzést, a jövő hét nem lesz alkalmas arra, hogy a komposztot összezúzassam a komposzt aprítóval...  Na, sebaj, majd az is meglesz!

Háááát, olyan hol esett, hol nem idő volt ma.
Olyan is lett minden, amibe belekezdtem. Kicsit mindenből, de végezni semmivel nem tudtam.
Kiástam egy tőke szőlőt. Nem kár érte, nem volt finom a szőlő, a madarak és a darazsak ették. No, meg ment bele a cefrébe, bár nem volt valami édes!
Annak a helyére ültettem be egy tuját a barkácsáruházasból. Na jó, nem pont a helyére, hanem kicsit odébb, hogy egy vonalban legyen a másikkal.
Aztán behordtam  és daraboltam egy kis ágat is, hogy ne legyen unalmas az életem és reggel ne ezzel kelljen vesződnöm...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107964 Dátum: 2018.02.02., 08:07:46 »

Péntekre virradó éjszaka egy lassú mozgású hidegfront éri el országunkat. A déli és keleti megyékben ugyan szakadozottabb lehet a felhőtakaró, de az ország nagy részén borult lesz az ég. Először a Dunántúlon, az éjszaka második felében pedig már a középső és a keleti országrészben is egyre többfelé várható eső, záporeső. A déli és keleti határszélen a legkisebb a csapadék esélye. A reggeli órákban a csapadék halmazállapota az Alpokalján, a dunántúli és északi hegyekben már havas esőre, havazásra válthat. A Dunántúl nyugati kétharmadán az északi, északnyugati, másutt a déli szél élénkül meg időről időre. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet általában 1 és 6 fok között alakul, nyugaton és a hegyeinken az alacsonyabb értékekkel.
Időjárásunkat a felettünk veszteglő hidegfront határozza meg. Túlnyomóan borult lesz az ég, csak délen és keleten szakadozhat fel időnként a felhőzet. Napközben átmenetileg kevesebb helyen, inkább csak a Nyugat-Dunántúlon és az Északi-középhegység térségében, a délután folyamán aztán nyugat felől mind több helyen várható eső, záporeső. Azonban a nyugati megyékben és a Dunántúli-középhegység térségében akár már síkvidéken is eshet havas eső, hullhat a hó. Ezzel szemben a késő délutáni, esti órákban a déli tájakon egy-egy erősebb záport akár dörgés-villámlás is kísérhet. Az Alföldön a déli szél gyakran megélénkül, időnként meg is erősödhet, a Dunántúlon mérsékelt északi légmozgásra készülhetünk. Erős hőkontraszt alakul ki kis országunkon belül: miközben a nyugati megyékben és magasabb hegyeinken alig mérhetünk valamivel fagypont fölötti értékeket, addig a déli és keleti tájakon 10 fok körül, néhány fokkal afölött alakul a csúcshőmérséklet.

Jó reggelt!

Az éjjel biztosan volt némi csapadék, mert vizes minden.
Jelenleg felhős az ég, de nincs igazán hideg, fagy meg főleg nincs.
Legyen szép reggeletek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107963 Dátum: 2018.02.02., 07:36:18 »

Péntekre virradó éjszaka egy lassú mozgású hidegfront éri el országunkat. A déli és keleti megyékben ugyan szakadozottabb lehet a felhőtakaró, de az ország nagy részén borult lesz az ég. Először a Dunántúlon, az éjszaka második felében pedig már a középső és a keleti országrészben is egyre többfelé várható eső, záporeső. A déli és keleti határszélen a legkisebb a csapadék esélye. A reggeli órákban a csapadék halmazállapota az Alpokalján, a dunántúli és északi hegyekben már havas esőre, havazásra válthat. A Dunántúl nyugati kétharmadán az északi, északnyugati, másutt a déli szél élénkül meg időről időre. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet általában 1 és 6 fok között alakul, nyugaton és a hegyeinken az alacsonyabb értékekkel.
Időjárásunkat a felettünk veszteglő hidegfront határozza meg. Túlnyomóan borult lesz az ég, csak délen és keleten szakadozhat fel időnként a felhőzet. Napközben átmenetileg kevesebb helyen, inkább csak a Nyugat-Dunántúlon és az Északi-középhegység térségében, a délután folyamán aztán nyugat felől mind több helyen várható eső, záporeső. Azonban a nyugati megyékben és a Dunántúli-középhegység térségében akár már síkvidéken is eshet havas eső, hullhat a hó. Ezzel szemben a késő délutáni, esti órákban a déli tájakon egy-egy erősebb záport akár dörgés-villámlás is kísérhet. Az Alföldön a déli szél gyakran megélénkül, időnként meg is erősödhet, a Dunántúlon mérsékelt északi légmozgásra készülhetünk. Erős hőkontraszt alakul ki kis országunkon belül: miközben a nyugati megyékben és magasabb hegyeinken alig mérhetünk valamivel fagypont fölötti értékeket, addig a déli és keleti tájakon 10 fok körül, néhány fokkal afölött alakul a csúcshőmérséklet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107962 Dátum: 2018.02.02., 07:03:19 »


A 403. számban 1993. VII. 23-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107961 Dátum: 2018.02.01., 20:59:35 »

Jó estét!

Bizony, megérkezett minden, amit jósoltak, kivéve az eső, az ma még nem volt.
A nap fölöttébb mozgalmas, lett, ahogy az várható is volt.

Reggel kivittem a srácokat a reptérre, aztán bementem a bevásárló központba ott a reptér mellett, Vecsésen, hogy vegyek magamnak egy jó farmert, mert amik vannak, azok már igencsak avittak.... Ehhez képest vettem a gyereknek egy szabadidő ruhát, egy hosszú ujjú pólót és egy vastag felső, magamnak meg egy inget, de abban is elnéztem a méretet, ezért lehet, hogy a testesebb sógoromnak lesz belőle húsvéti ajándék...  vigyor
Nadrág egyszerűen nem volt! mindenhol ezt a mit tudom én milyen „Slim fitt” meg ilyesféle megjelölésekkel találkoztam, s ezek egyszerűen olyan szorosak voltak combban, hogy az ötödik kísérlet után feladtam és hagytam a csudába a nadrág kérdést! Majd megveszem valahol máshol!


Délután tanultunk Viktorral, majd csináltam tűzifát a konyhába a napokban történt vágás vékonyabb ágaiból. Reggel könnyebben gyullad velük, Sok az akác benne. Mást nem is vágtam, csak akácot és bodzát.
Még van mit darabolni belőle, de azt majd holnap, ha nem esik az eső. Ha esik, akkor a már fedél alatt levő bükköt fogom használni!

Ahogy elnéztem az időjárás előrejelzést, a jövő hét nem lesz alkalmas arra, hogy a komposztot összezúzassam a komposzt aprítóval...  Na, sebaj, majd az is meglesz!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107960 Dátum: 2018.02.01., 20:54:42 »

Aztán bementem a barkács áruházba -amelyiknek mindenre van több ötlete, de nekem nem volt több ötletem, mert tujákat akartam venni, de oly csúfak voltak, hogy hat helyett megelégedtem kettővel egyelőre.

Viszont hazafelé útba esett egy kertészet, ahol vettem még kettőt. Azért ennyit, mert nem volt több.

Tovább hajtva betértem az angol multihoz Monoron és vásároltam némi marha trágyát és földet azért, hogy a palántáknak tudjak készíteni ágyást.
Majd deszkából összehozom az oldalakat, közé pedig megrakom ezzel a trágyával, kicsit teszek hozzá csirketrágyát is, meg földet virágföldet keverve a kert homokos földjével. Ide fogjuk elvetni a palántának valót. Nem azért, mert sokba kerülne, ha megvennénk a palántákat a piacon, hanem mert így végig látjuk az egész folyamatot.
Tavaly vettem egy palánta nevelő kis fóliasátrat.

Még majd ráülök az internetre és keresek jó áron valami ügyes kis rotakapát. 22 cm munkamélység, 6 kapatag és legalább 5,5 LE-s motor érdekel, de ne MTD motor legyen, mert szeretném egy évnél tovább használni a gépet...
Amiket ma láttam az vagy MTD motoros volt, vagy baromi drága volt!  shock shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107959 Dátum: 2018.02.01., 20:52:30 »

Jó estét!

Bizony, megérkezett minden, amit jósoltak, kivéve az eső, az ma még nem volt.
A nap fölöttébb mozgalmas, lett, ahogy az várható is volt.

Reggel kivittem a srácokat a reptérre, aztán bementem a bevásárló központba ott a reptér mellett, Vecsésen, hogy vegyek magamnak egy jó farmert, mert amik vannak, azok már igencsak avittak.... Ehhez képest vettem a gyereknek egy szabadidő ruhát, egy hosszú ujjú pólót és egy vastag felső, magamnak meg egy inget, de abban is elnéztem a méretet, ezért lehet, hogy a testesebb sógoromnak lesz belőle húsvéti ajándék...  vigyor
Nadrág egyszerűen nem volt! mindenhol ezt a mit tudom én milyen „Slim fitt” meg ilyesféle megjelölésekkel találkoztam, s ezek egyszerűen olyan szorosak voltak combban, hogy az ötödik kísérlet után feladtam és hagytam a csudába a nadrág kérdést! Majd megveszem valahol máshol!


Aztán bementem a barkács áruházba -amelyiknek mindenre van több ötlete, de nekem nem volt több ötletem, mert tujákat akartam venni, de oly csúfak voltak, hogy hat helyett megelégedtem kettővel egyelőre.

Viszont hazafelé útba esett egy kertészet, ahol vettem még kettőt. Azért ennyit, mert nem volt több.

Tovább hajtva betértem az angol multihoz Monoron és vásároltam némi marha trágyát és földet azért, hogy a palántáknak tudjak készíteni ágyást.
Majd deszkából összehozom az oldalakat, közé pedig megrakom ezzel a trágyával, kicsit teszek hozzá csirketrágyát is, meg földet virágföldet keverve a kert homokos földjével. Ide fogjuk elvetni a palántának valót. Nem azért, mert sokba kerülne, ha megvennénk a palántákat a piacon, hanem mert így végig látjuk az egész folyamatot.
Tavaly vettem egy palánta nevelő kis fóliasátrat.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107958 Dátum: 2018.02.01., 20:48:10 »

Csütörtökre virradóan eleinte kissé felszakadozik, majd ismét megnövekszik a felhőzet. Kevesebb felhőre a déli és középső megyékben élők ébredhetnek majd. Számottevő csapadékra nem kell számítani, de északon, északkeleten néhol már előfordulhat gyenge eső. A délies szél egyre többfelé mérsékelt, a Dunántúlon pedig élénk vagy erős lesz. A felhőknek és a szélnek köszönhetően enyhe lesz az éjszaka, általában 1 és 6 fok közé esik vissza a hőmérséklet.
Csütörtökön az ország nagyobb részén erősen felhős vagy borult időre számíthatunk, délen lehetnek még hosszabb napos időszakok. Eleinte főként északon lehet kisebb eső, majd egy érkező hidegfront hatására késő délután északnyugat felől a Dunántúlon várható egyre többfelé eső, zápor, néhol esetleg zivatar. A délnyugati szél a Dunántúlon és a középső megyékben megélénkül vagy megerősödik, míg másutt mérsékelt lesz a délies irányú légmozgás. A front előtt még enyhe levegő áramlik fölénk, így a hőmérséklet jellemzően 7 és 14 fok között tetőzik majd, késő délután azonban északnyugat felől gyors lehűlés kezdődik.

Jó estét!

Bizony, megérkezett minden, amit jósoltak, kivéve az eső, az ma még nem volt.
A nap fölöttébb mozgalmas, lett, ahogy az várható is volt.

Reggel kivittem a srácokat a reptérre, aztán bementem a bevásárló központba ott a reptér mellett, Vecsésen, hogy vegyek magamnak egy jó farmert, mert amik vannak, azok már igencsak avittak.... Ehhez képest vettem a gyereknek egy szabadidő ruhát, egy hosszú ujjú pólót és egy vastag felső, magamnak meg egy inget, de abban is elnéztem a méretet, ezért lehet, hogy a testesebb sógoromnak lesz belőle húsvéti ajándék...  vigyor
Nadrág egyszerűen nem volt! mindenhol ezt a mit tudom én milyen „Slim fitt” meg ilyesféle megjelölésekkel találkoztam, s ezek egyszerűen olyan szorosak voltak combban, hogy az ötödik kísérlet után feladtam és hagytam a csudába a nadrág kérdést! Majd megveszem valahol máshol!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107957 Dátum: 2018.02.01., 07:58:39 »

Csütörtökre virradóan eleinte kissé felszakadozik, majd ismét megnövekszik a felhőzet. Kevesebb felhőre a déli és középső megyékben élők ébredhetnek majd. Számottevő csapadékra nem kell számítani, de északon, északkeleten néhol már előfordulhat gyenge eső. A délies szél egyre többfelé mérsékelt, a Dunántúlon pedig élénk vagy erős lesz. A felhőknek és a szélnek köszönhetően enyhe lesz az éjszaka, általában 1 és 6 fok közé esik vissza a hőmérséklet.
Csütörtökön az ország nagyobb részén erősen felhős vagy borult időre számíthatunk, délen lehetnek még hosszabb napos időszakok. Eleinte főként északon lehet kisebb eső, majd egy érkező hidegfront hatására késő délután északnyugat felől a Dunántúlon várható egyre többfelé eső, zápor, néhol esetleg zivatar. A délnyugati szél a Dunántúlon és a középső megyékben megélénkül vagy megerősödik, míg másutt mérsékelt lesz a délies irányú légmozgás. A front előtt még enyhe levegő áramlik fölénk, így a hőmérséklet jellemzően 7 és 14 fok között tetőzik majd, késő délután azonban északnyugat felől gyors lehűlés kezdődi
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107956 Dátum: 2018.01.31., 17:59:46 »

Holnap reggel reptéri sofőr szolgálat. Sógor testvére megy vissza Angliába.
Aztán megint adunk egy kis témát a falunak: itt hagyja a kocsiját, így megint három autó áll az udvarban...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107955 Dátum: 2018.01.31., 17:58:25 »

Na, ha minden igaz, akkor ma végre el fogjuk tudni intézni a gyereknek a villany bejelentést!
Megvan minden amit kértek. Még szívességi lakáshasználati szerződést is kötöttem a gyerekkel, mert azt is kérték!  shock

Jó estét!

Sikerült!  táncika

Aztán ma még kicsit fát is vágtam és döntögettem mindenféle vékony vackokat. Arra pont jó volt, hogy három vödör tüzelőt összehozzak a konyhához!
Az majdnem egy teljes napi adag. Ezt sem kellett megvenni.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107954 Dátum: 2018.01.31., 08:23:58 »

Az éjszakai és hajnali órákban változóan felhős lesz az égbolt - a gyengén és erősen felhős időszakok egyaránt jelen lesznek. Helyenként párássá válhat a levegő, nyugaton és keleten foltokban köd képződhet. A déli, délkeleti irányú szél országszerte gyenge lesz. A minimum hőmérséklet értékei -3 és +4 fok között alakulnak, gyenge fagy nagyobb területen az ország északkeleti felében várható.
Az ország nagy részén megnövekszik a felhőzet, a középső és délkeleti területeken lehet gyengén felhős az égbolt. Csapadék nem várható. A déli szél a Dunántúlon, a déli megyékben , illetve a Nyírségben megélénkülhet, másutt jellemzően gyenge marad a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke 4 és 11 fok között alakul, északkeleten mérhetjük az alacsonyabb értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107953 Dátum: 2018.01.31., 08:09:19 »

Jó Neked!
Itt bizony mínusz van!

Mindjárt visszajövök a baromfi kiengedésből és megmondom mennyit mutat a kinti mérce.

-1 van a fészerben, +1 a faházban.  táncika  22 pedig itt, a konyhában...  vigyor

Egyebekben felhős az ég. De csak kint!  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107952 Dátum: 2018.01.31., 07:59:51 »


      Jegesedés???    +5°C-t mutat a hőmérő odakint!

                  yes_yes

Jó Neked!
Itt bizony mínusz van!

Mindjárt visszajövök a baromfi kiengedésből és megmondom mennyit mutat a kinti mérce.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 238



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107951 Dátum: 2018.01.31., 07:58:53 »

A mosogatógép projektet eredményesnek nyilvánítom. Az első teljes hónap és a 1,5 m3-el kevesebb víz fogyott, mint 2 hónappal ezelőtt. Még a villanyra is kíváncsi leszek, de az csak 5-e körül fog kiderülni.  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107950 Dátum: 2018.01.31., 07:54:56 »



      Jegesedés???    +5°C-t mutat a hőmérő odakint!

                  yes_yes
Naplózva
Oldalak: 1 ... 196 197 [198] 199 200 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!