Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 16:45:15
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 198 199 [200] 201 202 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125927 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107927 Dátum: 2018.01.28., 20:53:43 »

Tegnap volt egy éve, hogy Viktor életünk része lett.
Remélem édesanyja, ha lenéz ránk, úgy érzi, hogy jó döntést hozott!



Szerető, gondos fészekbe került.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107926 Dátum: 2018.01.28., 20:52:59 »

Nem hiszem, hogy a probléma ott gyökerezne. Adott helyzetben az volt, véleményem szerint az egyetlen okos döntés. Ne feledjük el, hogy bármennyire is „vagány” nép volt a magyar, addigra elfáradt és hazát keresett. Megérkezett egy olyan helyre, amit letelepedésre alkalmasnak ítéltek. A terület viszont nem volt üres! A környezetében viszont éltek már jól szervezett, reguláris hadsereggel rendelkező kezdetleges államok, akik a Római Birodalom összeomlása után vélhetően szívesen elfoglalták volna ezt a területet. Igen ám, de ekkor érkeztek a magyarok. Fáradtan, reguláris hadsereg nélkül, nomádiából!
Géza bölcsen felmérte az erőviszonyokat és döntött; lemondatta Koppányt Vajk javára (már ha hinni lehet a történetírásnak, de eleddig ezt még nem cáfolták meg hitelt érdemlően).
Én azt gondolom, nincs a vallásban, a kereszténységben semmi kivetnivaló és valóban szelídebbé teszi az embert, ha tényleg hisz Istenben.
Előbb-utóbb a magyarságnak mindenképpen be kellett volna tagozódni valamelyik vallásba, hiszen -emlékezetem szerint- ekkortájt kezdett kialakulni a Görög Katolikus (Görögkeleti) vallás is. Arra tenni voksot és szembemenni egy római katolikus nyugattal, nem biztos, hogy okos gondolat lett volna, s az ősi magyar hit gyakorlása még annyira sem, hiszen az mindjárt a római és a görögkeleti hittel is szembe ment volna, vélhetően biztos pusztulásra ítélve a nemzetet.
Nem gondolom, hogy akkor és azért vesztettük volna el büszkeségünket, s főleg képességeinket, a nem is tudom mire...
Én pont úgy gondolom, hogy a büszkeségünk elvesztését az Árpád-ház kihalása után, a nemesség, később pedig az ország különféle vezetőinek gerinctelen, elvtelen hajlongása a pénz előtt, a gazdagokhoz, vagy az erősebbnek véltekhez való dörgölődése okozta.
Egyben azonban mindegyik ugyanazt a gyakorlatot követte: szegénységben és butaságban tartotta a népet, hiszen egy okos, művelt értelmes csoportot nem lehet uralni, ott demokráciának kell lennie!
Tény, hogy az elvtelen egyházi vezetők világi hatalmuk megtartása, éppenséggel növelés érdekében ebben partnerek voltak és azok a mai napig is. Nem véletlen, hogy úgy iszonyodtak a szocializmus materialista gondolataitól, mint ördög a tömjén füsttől!



Jó estlétet!


Én nem is a vallás, vagy a történelmi tények, okok és kiváltójuk ellen szóltam, csak tényként állapítottam meg. Hogy országunk esetében hányszor, a nép és emberek butítására használták a „keresztet” az évek és századok.

…és ahogy utaltál rá  yes_yes „soha ne mond hogy soha” kitudja lehet lett volna más alternatíva is akkor. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107925 Dátum: 2018.01.28., 16:29:12 »

Tegnap volt egy éve, hogy Viktor életünk része lett.
Remélem édesanyja, ha lenéz ránk, úgy érzi, hogy jó döntést hozott!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107924 Dátum: 2018.01.28., 16:18:32 »

Újabban nagyon „rákattantam” a világegyetem kialakulására, a fekete lyukakkal kapcsolatos tanulmányokra.
Bár nem vagyok csillagász, meg fizikus, de úgy vélem, hogy a világegyetem tágulását éppen ezek a fekete lyukak -a gravitációjuk által- fogják majd megállítani és visszafordítani a folyamatot, mígnem ismét egyetlen, mikroszkopikus ponttá fog összezsugorodni, hogy egy újabb ősrobbanással megismétlődjön a folyamat.
S ahogy hallgatom a kutatókat, úgy ugrik be a Teremtés könyve, ami szinte ugyanezt írja le, csak más megközelítésben. És azonnal elgondolkodok azon, hogy Mózes mindezt honnan tudta, vagy ötezer évvel ezelőtt...  H���t

https://www.youtube.com/watch?v=Kr-1f3j9zEU
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107923 Dátum: 2018.01.28., 16:16:05 »

Amekkora rajongója voltam -s bizony ma is kedvelem a jóféle- Scifinek, annyira nem tudott lekötni Tolkien fantasi-ja. A Gyűrűk urát is megnéztem ugyan, de a második rész már nem érdekelt. Ezért nem is tudok véleményt mondani, de érdeklődéssel olvastam meglátásaidat! Mindig kedvelem, amikor film- vagy könyvismertetőt írsz!

Újabban nagyon „rákattantam” a világegyetem kialakulására, a fekete lyukakkal kapcsolatos tanulmányokra.
Bár nem vagyok csillagász, meg fizikus, de úgy vélem, hogy a világegyetem tágulását éppen ezek a fekete lyukak -a gravitációjuk által- fogják majd megállítani és visszafordítani a folyamatot, mígnem ismét egyetlen, mikroszkopikus ponttá fog összezsugorodni, hogy egy újabb ősrobbanással megismétlődjön a folyamat.
S ahogy hallgatom a kutatókat, úgy ugrik be a Teremtés könyve, ami szinte ugyanezt írja le, csak más megközelítésben. És azonnal elgondolkodok azon, hogy Mózes mindezt honnan tudta, vagy ötezer évvel ezelőtt...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107922 Dátum: 2018.01.28., 16:11:00 »

Nagyszerű napsütéses időre ébredtünk! Azt hiszem ma fogom elvégezni azt, amire tegnap akartam vállalkozni! Délelőtt Vityust fodrászhoz viszem, különben egyéb dolgom nincs, így onnan visszatérve előttem a lehetőség!  vigyor

Nyilván, hogy változott kicsit a művelet, mert a fadöntés elmaradt tegnap, így azt ma pótoltam be. Viszont terven felül befoltoztam a kerítést, amit még régen rongáltak meg, csak eddig eltakarta a lonc meg a vadkomló, ami teljesen befonta az egész oldalt. Már tavaly nekiláttam, hogy kúszónövény mentesítsem a hátsó részt, bármily sziszifuszi küzdelem is, de a kerítésen levő résig nem jutottam el. Most viszont, hogy nincs friss növényi szár és nincsenek levelek, jobban látható, mi és hol kell elvágni, így tegnap délután azt csináltam. Ma viszont az alászorult, félig elszáradt faegyedeket, túl nagyra nőtt bodzát, valamint néhány olyan fát, ami útban van a haszonnövényeknek, eltávolítottam. Lett három szép oszlopom és egy jó kis babkaróm, hogy a tűzre valóról már ne is ejtsek szót!  táncika
Viszont ma vasárnap lévén csak ebédig dolgoztam. Tehát maradt még tűzre való és egy akác is, amiből talán megint tudok egy kisebb oszlopot kivágni. Jó lesz ez, mert szeretnék fóliát is majd, mert azt hiszem erre az idén ismét csak nem fog sor kerülni...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107921 Dátum: 2018.01.28., 10:16:05 »

A múlt hétvégén megnéztem a Hobbit c. film trilógiát. Korábban már rögzítettem a műholdas beltéri egységen, de nem volt „érkezésem” hozzá. No meg aztán elég sok negatív véleményt olvastam róla. Sok kommentelő, véleményformáló eléggé lefikázta az alkalmazott film technikát, nem tartották eléggé realisztikusnak a csata és küzdelem jeleneteket, illetve mozdulatokat.  Nehezményezték a forgatókönyvírók értelmezését is és pár dolgot. Szóval elég nehéz szájízzel és vegyes érzelmekkel ültem le a néha-néha ingó-bingó hintafotelkémbe. De megvallom őszintén, végig tudtam nézni a filmeket és le is kötött. Szép mese, sok tiszta gondolattal (igaz ez nagy részben a szerző, regényíró, Tolkien érdeme, de teccik, nem teccik a film alkotók érdeme is). Minden bizonnyal, akik hozzáértőbbek nálam filmes trükkökben, találnak sok kivetnivalót is a megoldásokban. De nekem eléggé látványosnak tűnt és nem volt szembetűnően zavaró a digitális technikák alkalmazása. Aztán a neten rákutattam és láttam igen érdekes megoldásokat a film készítésével kapcsolatban. Szóval borzasztó sokat fejlődött a technika, hol vannak már a merész kaszkadőrmutatványok. Gyakorlatilag egy teljes virtuális életet és valóságot lehet produkálni a digitális megoldásokkal. Azért ez valahol veszedelmes is, vagy lehet ez a jövő útja. A film zenéje is jó, van egy-két igen eltalált dal, illő hangzás benne, szóval jó a vezérmotívum.
Az eredeti írott műtől (Tolkien: A Babó /Szobotka féle fordítás/) való eltéréseket nem tudtam még megítélni, mert még nemrég olvastam el a könyvet. Kicsit friss.  
Szóval szerintem érdemes megnézni a filmet és úgy érzem elolvasni is a könyvet.
De persze más, mint kedvenc filmem, Eastvood Gran Torinója.




Amekkora rajongója voltam -s bizony ma is kedvelem a jóféle- Scifinek, annyira nem tudott lekötni Tolkien fantasi-ja. A Gyűrűk urát is megnéztem ugyan, de a második rész már nem érdekelt. Ezért nem is tudok véleményt mondani, de érdeklődéssel olvastam meglátásaidat! Mindig kedvelem, amikor film- vagy könyvismertetőt írsz!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107920 Dátum: 2018.01.28., 10:12:33 »

             Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2

 köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107919 Dátum: 2018.01.28., 10:04:58 »



A lényeg az utolsó sorban van....

Ez a nép akkor veszítette el képességeit és büszkeségét, amikor István királyunk által eldöntött útra lépett. Na persze ha igaz, hogy ő akarta, és így akarta.

Nem hiszem, hogy a probléma ott gyökerezne. Adott helyzetben az volt, véleményem szerint az egyetlen okos döntés. Ne feledjük el, hogy bármennyire is „vagány” nép volt a magyar, addigra elfáradt és hazát keresett. Megérkezett egy olyan helyre, amit letelepedésre alkalmasnak ítéltek. A terület viszont nem volt üres! A környezetében viszont éltek már jól szervezett, reguláris hadsereggel rendelkező kezdetleges államok, akik a Római Birodalom összeomlása után vélhetően szívesen elfoglalták volna ezt a területet. Igen ám, de ekkor érkeztek a magyarok. Fáradtan, reguláris hadsereg nélkül, nomádiából!
Géza bölcsen felmérte az erőviszonyokat és döntött; lemondatta Koppányt Vajk javára (már ha hinni lehet a történetírásnak, de eleddig ezt még nem cáfolták meg hitelt érdemlően).
Én azt gondolom, nincs a vallásban, a kereszténységben semmi kivetnivaló és valóban szelídebbé teszi az embert, ha tényleg hisz Istenben.
Előbb-utóbb a magyarságnak mindenképpen be kellett volna tagozódni valamelyik vallásba, hiszen -emlékezetem szerint- ekkortájt kezdett kialakulni a Görög Katolikus (Görögkeleti) vallás is. Arra tenni voksot és szembemenni egy római katolikus nyugattal, nem biztos, hogy okos gondolat lett volna, s az ősi magyar hit gyakorlása még annyira sem, hiszen az mindjárt a római és a görögkeleti hittel is szembe ment volna, vélhetően biztos pusztulásra ítélve a nemzetet.
Nem gondolom, hogy akkor és azért vesztettük volna el büszkeségünket, s főleg képességeinket, a nem is tudom mire...
Én pont úgy gondolom, hogy a büszkeségünk elvesztését az Árpád-ház kihalása után, a nemesség, később pedig az ország különféle vezetőinek gerinctelen, elvtelen hajlongása a pénz előtt, a gazdagokhoz, vagy az erősebbnek véltekhez való dörgölődése okozta.
Egyben azonban mindegyik ugyanazt a gyakorlatot követte: szegénységben és butaságban tartotta a népet, hiszen egy okos, művelt értelmes csoportot nem lehet uralni, ott demokráciának kell lennie!
Tény, hogy az elvtelen egyházi vezetők világi hatalmuk megtartása, éppenséggel növelés érdekében ebben partnerek voltak és azok a mai napig is. Nem véletlen, hogy úgy iszonyodtak a szocializmus materialista gondolataitól, mint ördög a tömjén füsttől!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107918 Dátum: 2018.01.28., 09:26:27 »

Jó estlétet!


...
  Ha minden ülne, akkor besöpörhetnék  40 „Misi” felett. De ez csak álom.


Az álmok azért vannak, hogy legyen mit megvalósítani. Legalábbis én így hiszem.
Ha nem lennének álmaink, mi hajtana?
Sose mondd, hogy sose! Amikor ezt a házat, amiben élünk, először megláttam 2008-ban, első gondolatom az volt, hogy ebben szeretnék élni, szeretném megvenni. Pénzem annyi volt, mint békának tolla, viszont úsztam az adósságban.Tavaly januárban, kis kitérő után aztán Okszána aláírta az adásvételi szerződést.
Nagyjából 10 éve álmodoztunk egy közös gyerekről. Nem jött össze. Tavaly -talán a teremtés éve volt, vagy addigra gyűlt össze a megfelelő mennyiségű akarat- január végén az ölünkbe pottyant Viktor.
Évek óta álmodtam egy jó kis terepjáróról, tavaly megvettem az Outlandert (nekem mondjuk a Mazda  XC7 jobban tetszett volna)!
Én azt gondolom, hogy bármi elérhető, ha az ember nem lehetetlent kíván és olyan igazán szeretné, hogy Istennek is megessen rajtad a szíve és teljesítse vágyadat! (Nem tehetek róla, talán gyerekkori neveltetésem és édesanyám -Isten nyugosztalja- hatása, hogy igaznak érzem azt, miszerint „Kérjetek és adatik néktek...”)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107917 Dátum: 2018.01.28., 08:26:11 »

Reggel továbbra is a felhőké marad a főszerep, országszerte erősen felhős, borult lesz az ég. A Dunántúlon és északon ismét nagy területen képződik köd, sőt már a tiszántúli területeket is bekebelezheti. A délelőtti óráktól kezdve mindenhol elkezdődik a látástávolság javulása. Csapadék nem várható. A légmozgás gyenge marad, délnyugaton szélcsendes területek is lehetnek. Reggelre -2, +2 fok közé hűl le a levegő.
A sok felhő mellett északon kevesebb, délen valamelyest több napsütés lehet a nap folyamán. Csapadék nem valószínű. A délnyugati légmozgás általában gyenge marad, az ország északkeleti harmadában lehet mérsékelt a délnyugati irányú szél. A legmagasabb hőmérséklet 5 és 11 fok között várható.

Jó reggelt!

Felhő és köd az úr a tájon.
El is aludtam rendesen....  szégyenlem
 futok és a dolgom után látok,
hogy utána nyugtom lehessen.
 vigyor

(Má' megint mi van velem?)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107916 Dátum: 2018.01.28., 08:02:57 »

Reggel továbbra is a felhőké marad a főszerep, országszerte erősen felhős, borult lesz az ég. A Dunántúlon és északon ismét nagy területen képződik köd, sőt már a tiszántúli területeket is bekebelezheti. A délelőtti óráktól kezdve mindenhol elkezdődik a látástávolság javulása. Csapadék nem várható. A légmozgás gyenge marad, délnyugaton szélcsendes területek is lehetnek. Reggelre -2, +2 fok közé hűl le a levegő.
A sok felhő mellett északon kevesebb, délen valamelyest több napsütés lehet a nap folyamán. Csapadék nem valószínű. A délnyugati légmozgás általában gyenge marad, az ország északkeleti harmadában lehet mérsékelt a délnyugati irányú szél. A legmagasabb hőmérséklet 5 és 11 fok között várható.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107915 Dátum: 2018.01.28., 05:19:34 »

Csak gyorsan leírom, hogy meglegyen valahol...

Egy halál margójára

Nekem is üvölteni lenne kedvem!
Üvölteni, s kaszát, kapát ragadni, mint hajdan...
hej, hol vannak már, kik összefogtak a bajban?
Megbélyegzettek lettünk,
Soros fiak mind, ki ellenszegül
s nem csak  néz bambán, félszegül.
Fényes stadionokban ravatalozódik fel
ma a tisztesség, s a hon...
s ül kényelmes szék csirkefogó potrohon!
Meddig még? Meddig lehet alázni embert,
meddig égetni rá hamis bélyeget?
Ja, nem bőgök én Uram, csupán csak bégetek!

             Nagytaps2 Nagytaps2 Nagytaps2
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107914 Dátum: 2018.01.27., 22:42:42 »

 A múlt hétvégén megnéztem a Hobbit c. film trilógiát. Korábban már rögzítettem a műholdas beltéri egységen, de nem volt „érkezésem” hozzá. No meg aztán elég sok negatív véleményt olvastam róla. Sok kommentelő, véleményformáló eléggé lefikázta az alkalmazott film technikát, nem tartották eléggé realisztikusnak a csata és küzdelem jeleneteket, illetve mozdulatokat.  Nehezményezték a forgatókönyvírók értelmezését is és pár dolgot. Szóval elég nehéz szájízzel és vegyes érzelmekkel ültem le a néha-néha ingó-bingó hintafotelkémbe. De megvallom őszintén, végig tudtam nézni a filmeket és le is kötött. Szép mese, sok tiszta gondolattal (igaz ez nagy részben a szerző, regényíró, Tolkien érdeme, de teccik, nem teccik a film alkotók érdeme is). Minden bizonnyal, akik hozzáértőbbek nálam filmes trükkökben, találnak sok kivetnivalót is a megoldásokban. De nekem eléggé látványosnak tűnt és nem volt szembetűnően zavaró a digitális technikák alkalmazása. Aztán a neten rákutattam és láttam igen érdekes megoldásokat a film készítésével kapcsolatban. Szóval borzasztó sokat fejlődött a technika, hol vannak már a merész kaszkadőrmutatványok. Gyakorlatilag egy teljes virtuális életet és valóságot lehet produkálni a digitális megoldásokkal. Azért ez valahol veszedelmes is, vagy lehet ez a jövő útja. A film zenéje is jó, van egy-két igen eltalált dal, illő hangzás benne, szóval jó a vezérmotívum.
Az eredeti írott műtől (Tolkien: A Babó /Szobotka féle fordítás/) való eltéréseket nem tudtam még megítélni, mert még nemrég olvastam el a könyvet. Kicsit friss.  
Szóval szerintem érdemes megnézni a filmet és úgy érzem elolvasni is a könyvet.
De persze más, mint kedvenc filmem, Eastvood Gran Torinója.


Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107913 Dátum: 2018.01.27., 21:02:47 »

Csak gyorsan leírom, hogy meglegyen valahol...

Egy halál margójára
.......

..... nem bőgök én Uram, csupán csak bégetek!



A lényeg az utolsó sorban van....

Ez a nép akkor veszítette el képességeit és büszkeségét, amikor István királyunk által eldöntött útra lépett. Na persze ha igaz, hogy ő akarta, és így akarta.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107912 Dátum: 2018.01.27., 20:57:04 »


Jó estlétet!


E heti nyilvános tippelések:

Milan – Lazio /hendikep 1:0/ : D (döntetlen) odds: 4,3
Issy Paris – Köbenhavn : D (döntetlen) odds: 8,25
Krim Lubljana – Midtjyland 1.félidő: D (döntetlen) odds: 7.00


Az első esemény olasz foci, a seria A  bajnokságból. A(z) AC Milan vendégül látja a fővárosi Lazio csapatát. A hazaiak jelenleg a 7. helyen tanyáznak a bajnokságban. Igazából nehezen tudnak kilépni a középszerű csapatok felső rétegéből. Mindig valami hiányzik a csapatból. Valami plussz… Az előző héten a Cagliari vendégeként győzni tudtak, még előtte fogadták a Crotone gárdáját, és azt a meccset is közel 42500 néző előtt sikerrel abszolválták.  De  nem megy a góllövés a csapatnak. 27 gólét tudnak maguk mögött, szerzésileg, ám bekaptak 28-at. Ez nem jó arány egy felfelé törekvő csapatnak. No de nem így a Lazio gárdája. A csapat  jelenleg a 3. helyen áll,  a szerzett 46 pontjával (a Milannak 31 pontja van) gólaránya sem rossz, 56-25-ös. A Lazió az esélyesebb. Minden bizonnyal még dédelgetnek nagyrátörőbb álmokat a bronzéremnél.   A hazaiak azért nem könnyű ellenfelek. Mindenre képesek. Ám szerinte egy fával a vendégek jobbak lesznek.

A második esemény kézilabda a női EHF kupa egyik találkozója, a francia Issy csapata fogadja a dán Koppenhágai gárdát. A két csapat utoljára egy hete csapott össze, akkor Koppenhágában, ahol is a vendég franciák egy góllal 29-30 (30-29-re) győzni tudtak. A  csoportban, így a franciák a 2. helyen állnak, míg a dánok a 3-on. (A csoport 4 tagú) Ha a Köbenhavn akar még valamit kezdeni magával akkor nyernie kell. Igaz ez nem lesz egyszerű és szerintem nem is jön össze, csupán csak egy egál…. Tippem döntetlen.

A harmadik esemény szintén  kézilabda női vonal, és a BL egyik küzdelme. A hazai szlovén csapat jelenleg csoportjában az 5. helyen  áll. Eddigi négy meccséből egyet nyert meg, hármat elveszített. A vendégek, a dánok szintén hasonlóan állnak. Eddig a két csapat két alkalommal futott össze, mind a két esetben dán siker született.  Én azt most nem tudom „megjósolni, hogy mi lesz a meccs vége” de hogy a félidő egállal végződik  az tutti….vagy nem. De ebben bízok.


Feladtam ma patent variésönbe, és alaptétnek dobtam rá 110 Ft-ocskát. Így a játék 770-be került. A múlt héten „kaszáltam” vagy 4500-at, így most merészebb voltam.  Ha minden ülne, akkor besöpörhetnék  40 „Misi” felett. De ez csak álom.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107911 Dátum: 2018.01.27., 19:56:33 »

Csak gyorsan leírom, hogy meglegyen valahol...

Egy halál margójára

Nekem is üvölteni lenne kedvem!
Üvölteni, s kaszát, kapát ragadni, mint hajdan...
hej, hol vannak már, kik összefogtak a bajban?
Megbélyegzettek lettünk,
Soros fiak mind, ki ellenszegül
s nem csak  néz bambán, félszegül.
Fényes stadionokban ravatalozódik fel
ma a tisztesség, s a hon...
s ül kényelmes szék csirkefogó potrohon!
Meddig még? Meddig lehet alázni embert,
meddig égetni rá hamis bélyeget?
Ja, nem bőgök én Uram, csupán csak bégetek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107910 Dátum: 2018.01.27., 09:00:58 »

Szombatra virradó reggel nagy területen képződik alacsonyszintű rétegfelhőzet, a Dunántúlon és északon köd is, majd a délelőtti óráktól mindenhol lassan javulnak a látási viszonyok, de kisebb körzetekben tartósabban megmaradhat az éjszaka képződött köd. Számottevő csapadékra nem kell készülnünk, maximum a ködből alakulhat ki gyenge ónos szitálás. A Dunántúlon a nyugati-északnyugati, a Duna vonalában és attól keletre a déli-délkeleti légmozgás gyenge marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -4 és +3 fok között alakul, de az Északi-középhegység mélyebben fekvő fagyzugos területein akár -5 fokig is lehűlhet a levegő.
Szombaton napközben a Dunántúlon, a főváros, valamint az Északi-középhegység térségében tartósan megmarad a rétegfelhőzet, itt általában borult, párás, helyenként tartósan ködös időre készülhetünk. Ezzel szemben az ország déli felében és a Tiszántúlon szakadozott lesz a felhőzet, de itt is alapvetően erősen felhős marad az ég. Csapadék sehol sem várható. A Dunántúlon a nyugati-északnyugati, délen a déli szél gyenge marad, máshol szélcsendes időre számíthatunk. Délutánra a hőmérséklet tág határok között 3 és 10 fok között alakul.

Nagyszerű napsütéses időre ébredtünk! Azt hiszem ma fogom elvégezni azt, amire tegnap akartam vállalkozni! Délelőtt Vityust fodrászhoz viszem, különben egyéb dolgom nincs, így onnan visszatérve előttem a lehetőség!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107909 Dátum: 2018.01.27., 08:58:36 »

Könnyen beszélek kényelmesen fotelból ám egy VT-t érdemelne meg a helyzet.
Tudom mondani könnyű ám még becsült elképzelésem sincs a várható létszámról.

Jó reggelt!

Tudnám sorolni, attól függően, hogy hol tarjuk...

Én a tatabányai helyszínt tudnám pártolni több okból is...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107908 Dátum: 2018.01.27., 06:47:06 »

Szombatra virradó reggel nagy területen képződik alacsonyszintű rétegfelhőzet, a Dunántúlon és északon köd is, majd a délelőtti óráktól mindenhol lassan javulnak a látási viszonyok, de kisebb körzetekben tartósabban megmaradhat az éjszaka képződött köd. Számottevő csapadékra nem kell készülnünk, maximum a ködből alakulhat ki gyenge ónos szitálás. A Dunántúlon a nyugati-északnyugati, a Duna vonalában és attól keletre a déli-délkeleti légmozgás gyenge marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -4 és +3 fok között alakul, de az Északi-középhegység mélyebben fekvő fagyzugos területein akár -5 fokig is lehűlhet a levegő.
Szombaton napközben a Dunántúlon, a főváros, valamint az Északi-középhegység térségében tartósan megmarad a rétegfelhőzet, itt általában borult, párás, helyenként tartósan ködös időre készülhetünk. Ezzel szemben az ország déli felében és a Tiszántúlon szakadozott lesz a felhőzet, de itt is alapvetően erősen felhős marad az ég. Csapadék sehol sem várható. A Dunántúlon a nyugati-északnyugati, délen a déli szél gyenge marad, máshol szélcsendes időre számíthatunk. Délutánra a hőmérséklet tág határok között 3 és 10 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 198 199 [200] 201 202 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!