Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.18., 05:31:39
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 204 205 [206] 207 208 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125700 alkalommal)
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #107807 Dátum: 2018.01.12., 23:11:17 »


       Meghozták az eredményt. Akela kéne, hogy átültesse nekem érthetőre! yes_yes puszi_2

Milyen eredményt hoztak meg? Honnan? Ki?   shock táncika
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107806 Dátum: 2018.01.12., 20:12:16 »

Mióta fiamra volt bízva a ház, alig van internetem!

Meg kell néznem a nemrég csatlakoztatott routert, mert mintha a beállításai változtak volna.
Kér mindenféle bejelentkezést, pedig ez korábban, mielőtt elmentünk, nem volt, a régi wifi hálózatom viszont annyira gyenge lett, hogy itt kint a konyhában szinte használhatatlan lett!  robban

Megoldottam, működik!
Nem biztos, hogy a fiam ludas benne....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107805 Dátum: 2018.01.12., 12:36:03 »



        Ajánlás!

      A Tatabányaitól annyiban jobb,hogy a régi bányaműveleteket és kiegészítőit jobban megmutatja. 
        Jó szerencsét!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107804 Dátum: 2018.01.12., 07:45:45 »


        AKI!

       Nem én vagyok a szakítás oka!


Nem csupán videós beszélgetést nem bírja, a rádiók sem akarnak szólni!  robban

Viszont legalább tudom, hogy miért rongyolt el olyan gyorsan a gyerek és tegnap, amikor hazamentek, miért csak dudált a ház előtt és integetett, nem jöttek be egy puszira sem!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107803 Dátum: 2018.01.12., 07:43:40 »


        AKI!

       Nem én vagyok a szakítás oka!


Napok óta ezzel vergődök, csak a vendégek előtt, mellett, közben lehetetlen volt ezzel foglalkoznom, adtak ők tennivalót bőven!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107802 Dátum: 2018.01.12., 07:42:31 »

Mióta fiamra volt bízva a ház, alig van internetem!

Meg kell néznem a nemrég csatlakoztatott routert, mert mintha a beállításai változtak volna.
Kér mindenféle bejelentkezést, pedig ez korábban, mielőtt elmentünk, nem volt, a régi wifi hálózatom viszont annyira gyenge lett, hogy itt kint a konyhában szinte használhatatlan lett!  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107801 Dátum: 2018.01.12., 07:41:13 »



        AKI!

       Nem én vagyok a szakítás oka!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107800 Dátum: 2018.01.12., 07:38:34 »

Erősen felhős vagy borult lesz az ég, főként az ország középső területein számíthatunk szitálásra, gyenge esőre. Helyenként ködfoltok képződhetnek. Az északi, északkeleti szél többnyire gyenge marad, de a reggeli órákra a Dunántúl nyugati részén, valamint a borsodi, zempléni tájakon feltámad a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet általában -1 és +4 fok között alakul.
Pénteken napközben a Duna vonalában és attól nyugatra többfelé várható gyenge eső, szitálás. A hegyvidéki területeken már havas eső, kisebb havazás is előfordulhat. Északkeleten szakadozott felhőtakaró borítja az eget. Az északi, északkeleti szél gyenge vagy mérsékelt lesz. A maximum-hőmérséklet jellemzően 4 és 8 fok között szóródik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107799 Dátum: 2018.01.12., 07:36:17 »

Jó reggelt!

Nah, reggel elment a nagycsalád még itt levő része. Az életem lassacskán visszatér a normális kerékvágásba.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107798 Dátum: 2018.01.12., 07:04:59 »


A 331. számban 1993. I. 29-én megjelent írások
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107797 Dátum: 2018.01.11., 14:12:34 »


Jó napokat!


mondjuk erre én is kíváncsi lennék, a tájékozódásra a vájatokban. Legalábbis arra, hogy mi alapján határozzák (ták) meg a vájat irányát, mélységét stb... Persze gondolom az előfúrások és anyagminták segítettek. hm és az iránytű az pl...  működik lenn a mélyben? Persze biztos.... De a vizszintes és egyebek, mert a "napon" azért ez könnyebb meghatározni....

         Tesókám!

        Szívesen segítek, megosztom ismereteim.  Jó szerencsét!
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107796 Dátum: 2018.01.11., 11:02:01 »

Van ez az irdatlan nagy gép (én csak vakondnak hívom, persze nyilván nem ez a becsületes neve, hanem talán a sziklafúró). Nézem a videót, Csóra Mihály „lovagolja”, dolgoznak a fiúk a ezen szűk, sötét, vélhetően levegőtlen és meleg helyen. Kemény munka fizikailag is és a környezet is elég nyomasztó. Ráadásul még azzal is számolni kell, hogy valaki fel sem jön majd a műszak végén...
És egy kérdés ugrik be nekem: Hogy a jófenébe kerül ez oda mélybe? Mármint a vakond. Egészen fentről lefúrta magát odáig? Másképp nem nagyon tudom elképzelni. És honnan tudták, hogy merre kell vele fúrni? Mi alapján tájékozódtak? Iránytű és tervrajz vagy térkép? Mert ugye, ott lent legfeljebb a már meglévő járatokhoz lehet viszonyítani, más tájékozódási pont nincs. Se csillagok, se utcák, hegyek, dombok, egyéb tereptárgyak. Csak a sötétség és föld, kőzetek mindenfelé.


Jó napokat!


mondjuk erre én is kíváncsi lennék, a tájékozódásra a vájatokban. Legalábbis arra, hogy mi alapján határozzák (ták) meg a vájat irányát, mélységét stb... Persze gondolom az előfúrások és anyagminták segítettek. hm és az iránytű az pl...  működik lenn a mélyben? Persze biztos.... De a vizszintes és egyebek, mert a "napon" azért ez könnyebb meghatározni....
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107795 Dátum: 2018.01.11., 07:24:42 »

Csütörtökre virradó éjszakára is marad a zárt felhőtakaró, egyedül a Dunántúl nyugati tájain és a keleti határszélen lehet szakadozott a felhőzet. További, már csak gyenge eső keleten, főként a Duna-Tisza közén és a Tisza vonalában lesz. Csütörtök reggel a magasabban fekvő északi hegyeinken akár havas eső, esetleg átmeneti havazás is előfordulhat. A Dunántúlon ugyanakkor a legtöbb helyen már megszűnik a csapadék, a kevésbé felhős területeken sűrű köd képződhet. A változó irányú szél többnyire gyenge marad. 1 és 5 fok közötti legalacsonyabb értékek a legvalószínűbbek.
Csütörtökön napközben marad a túlnyomóan erősen felhős, borult ég és az ország egy délnyugati-északkeleti középső sávjában fordulhat elő további gyenge eső. Eközben a nyugati tájakon tartós maradhat az éjjel képződött köd, ködfelhőzet. Az egész napos szürke időhöz nem társul erős szél, gyenge marad a légmozgás, az északi tájakon szélcsend várható. A hőmérséklet maximuma 5 és 8 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107794 Dátum: 2018.01.11., 06:20:26 »

Van ez az irdatlan nagy gép (én csak vakondnak hívom, persze nyilván nem ez a becsületes neve, hanem talán a sziklafúró). Nézem a videót, Csóra Mihály „lovagolja”, dolgoznak a fiúk a ezen szűk, sötét, vélhetően levegőtlen és meleg helyen. Kemény munka fizikailag is és a környezet is elég nyomasztó. Ráadásul még azzal is számolni kell, hogy valaki fel sem jön majd a műszak végén...
És egy kérdés ugrik be nekem: Hogy a jófenébe kerül ez oda mélybe? Mármint a vakond. Egészen fentről lefúrta magát odáig? Másképp nem nagyon tudom elképzelni. És honnan tudták, hogy merre kell vele fúrni? Mi alapján tájékozódtak? Iránytű és tervrajz vagy térkép? Mert ugye, ott lent legfeljebb a már meglévő járatokhoz lehet viszonyítani, más tájékozódási pont nincs. Se csillagok, se utcák, hegyek, dombok, egyéb tereptárgyak. Csak a sötétség és föld, kőzetek mindenfelé.

       Darabokban szállítják le és ott rakják,szerelik össze.A "Napról" (külszín) levitt háromszögelési alappont adja a tájékozódási lehetőséget. Jó szerencsét!

        
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107793 Dátum: 2018.01.11., 06:14:44 »

Amíg nem jön Akela, megpróbálok segíteni!


B+
M++
Sok volt a beigli és rengeteg benne a mák! Diéta lesz!

Ba-
Keveset jársz mostanában bányában.

I-
K+
Icu elutazott, többet kell a konyhában tevékenykedned.

V-
S-
Nincs kész a vasalás, így nem nézheted a snookert.

H+
Bo++
Meglátszik a vérképeden, piszok szerencséd volt, a hegyen nyertél a kártyában (bornyú).

JSZ!
Jó Szerencsét!

      Ez mind igaz!

     Nagyon hasznos a tájékoztatód!Illeszkedek! buli
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #107792 Dátum: 2018.01.10., 21:45:23 »

Van ez az irdatlan nagy gép (én csak vakondnak hívom, persze nyilván nem ez a becsületes neve, hanem talán a sziklafúró). Nézem a videót, Csóra Mihály „lovagolja”, dolgoznak a fiúk a ezen szűk, sötét, vélhetően levegőtlen és meleg helyen. Kemény munka fizikailag is és a környezet is elég nyomasztó. Ráadásul még azzal is számolni kell, hogy valaki fel sem jön majd a műszak végén...
És egy kérdés ugrik be nekem: Hogy a jófenébe kerül ez oda mélybe? Mármint a vakond. Egészen fentről lefúrta magát odáig? Másképp nem nagyon tudom elképzelni. És honnan tudták, hogy merre kell vele fúrni? Mi alapján tájékozódtak? Iránytű és tervrajz vagy térkép? Mert ugye, ott lent legfeljebb a már meglévő járatokhoz lehet viszonyítani, más tájékozódási pont nincs. Se csillagok, se utcák, hegyek, dombok, egyéb tereptárgyak. Csak a sötétség és föld, kőzetek mindenfelé.
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #107791 Dátum: 2018.01.10., 20:35:21 »


       Meghozták az eredményt.Akela kéne, hogy átültesse nekem érthetőre! yes_yes puszi_2

Amíg nem jön Akela, megpróbálok segíteni!


B+
M++
Sok volt a beigli és rengeteg benne a mák! Diéta lesz!

Ba-
Keveset jársz mostanában bányában.

I-
K+
Icu elutazott, többet kell a konyhában tevékenykedned.

V-
S-
Nincs kész a vasalás, így nem nézheted a snookert.

H+
Bo++
Meglátszik a vérképeden, piszok szerencséd volt, a hegyen nyertél a kártyában (bornyú).

JSZ!
Jó Szerencsét!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107790 Dátum: 2018.01.10., 20:02:29 »

Jó estét!

Tegnap hazaértünk este, ma egész nap rohangálás volt.
Most vendégek vannak és a holnap is hasonló lesz a maihoz.  shock

Annak örülök, hogy látom szorgosak voltatok és megbeszéltetek sok dolgot!  Nagytaps2
Csak így tovább!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107789 Dátum: 2018.01.10., 18:39:22 »



       Meghozták az eredményt.Akela kéne,hogy átültesse nekem érthetőre! yes_yes puszi_2
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107788 Dátum: 2018.01.10., 13:57:36 »

Alomtakarítás volt?  shock

         Rosszabb!  Csapolás!

        Nem a "főtéből "!   siros_2
Naplózva
Oldalak: 1 ... 204 205 [206] 207 208 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!