Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.18., 21:11:35
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 216 217 [218] 219 220 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125751 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107567 Dátum: 2017.12.12., 07:27:26 »

Túlaggódtam a dolgot - szokás szerint...
Még este kitakarították a csöveket, úgy gyújtottak be. Nagyon jó kis kuckót dobtak össze maguknak, és hideg sem volt! Nos, ha jobban belegondolok, még nem voltak nagy hidegek, a hidegek sem. A helyiség kicsi, a kályha ahhoz képest nagy.... szóval úgy tűnik, megoldották!  táncika

Délelőtt átvittük a mi régi kályhánkat, amit még a házzal együtt vettünk, hogy legyen nekik a másik szobában is, valamint a gázpalackot és néhány függöny anyagot, hogy azuk is legyen.
Aztán dolgoztak ők, én is.
Én persze itthon, hiszen a felső szomszédban az új tulajok elkezdték lebontani a gazdasági épületeket, ami által utat nyitottak a nyugati szélnek. Részint ezért, részint a kíváncsi szemek elől elkezdtem a most már egyre nyitottabb udvaromat benádazni. Egy tekercset feltettem tegnap, egyet szeretnék ma. Aztán így tovább.
Nem tudom mire jutok a nappal, mert 9 körül hozzák a megrendelt fámat. Addig meg kell fordulnom a postáról is. Aztán nagy adag a fa, kell rendezkedni azzal is, no meg lesz hasogatni való gazdagon... végül, de nem utolsó sorban valamiféle helyreállítást kell végezzek a fóliával is, mégsem ázhat a fa!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107566 Dátum: 2017.12.12., 07:20:52 »

Vajon milyen hajnaluk volt... évek óta nem lakta senki azt a házat telente... jól áthűlhettek a falak az idén is. Igaz, egy kis szobába költöztek be, ahol egy kis cserépkályha áll a rendelkezésükre. Azt persze nem tudom, mennyire engedi a füstöt... hideg a kémény is, ilyenkor nem igazán van huzatja...

Túlaggódtam a dolgot - szokás szerint...
Még este kitakarították a csöveket, úgy gyújtottak be. Nagyon jó kis kuckót dobtak össze maguknak, és hideg sem volt! Nos, ha jobban belegondolok, még nem voltak nagy hidegek, a hidegek sem. A helyiség kicsi, a kályha ahhoz képest nagy.... szóval úgy tűnik, megoldották!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107565 Dátum: 2017.12.12., 07:17:44 »

Az előttünk álló éjszakán kezdetben kissé felszakadozik a felhőzet, főként keleten és délen bújhat elő a csillagos ég hosszabb időszakokra. Kisebb szitálás, gyenge eső néhol előfordulhat. A reggeli órákra északnyugat felől ismét növekedésnek indul a felhőtakaró egy közeledő hidegfront hatására, Sopron térségében már gyenge eső is kialakulhat. A légmozgás egy hangyányit gyengül, de még mindig sokfelé lesz élénk a déli, délnyugati szél. A Dunántúlon, a főváros térségében és az Alföld középső részén gyakran erős-viharos széllökések kísérik. A hajnali, reggeli órákban általában 7 és 13 fok között szóródik a hőmérséklet, az Északi-középhegység völgyeiben mérhetünk pár fokkal alacsonyabb értékeket.
Kedden napközben a hidegfront eléri hazánkat. Észak, északnyugat felől esőzés kezdődik, emellett a délnyugati tájakon záporok képződhetnek. Kis eséllyel zivatar is előfordulhat. Délen és keleten még délies irányú marad a légmozgás, továbbra is gyakran élénk-erős széllökésekkel kísérve. A Kisalföldön, a Dunántúli-középhegységben és a főváros térségében viszont már északnyugati szél lesz jellemző, mérsékelt erősséggel. A kora délutáni időszakban többnyire 12 és 18 fok között alakul a hőmérséklet. Északon, északnyugaton a front mögött 10 fok körüli értékek várhatók. Az esti óráktól a magasabban fekvő helyeken havas eső, havazás váltja fel az esőt.

Jó reggelt!

Fagymentes a hajnalunk és szerencsére az a borzalmas erős szél is elült már! Az utcában a közvilágítás megsínylette a vihart és ahogy láttam a fatárolóm tetejéről is letépte a szél a fóliát, de egyéb kárt nem okozott. Tudtam, hogy ez a fóliás megoldás nem az igazi, de a tároló még koránt sincs készen és ideiglenes megoldásként jó ötletnek tűnt.  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107564 Dátum: 2017.12.12., 06:17:55 »

Az előttünk álló éjszakán kezdetben kissé felszakadozik a felhőzet, főként keleten és délen bújhat elő a csillagos ég hosszabb időszakokra. Kisebb szitálás, gyenge eső néhol előfordulhat. A reggeli órákra északnyugat felől ismét növekedésnek indul a felhőtakaró egy közeledő hidegfront hatására, Sopron térségében már gyenge eső is kialakulhat. A légmozgás egy hangyányit gyengül, de még mindig sokfelé lesz élénk a déli, délnyugati szél. A Dunántúlon, a főváros térségében és az Alföld középső részén gyakran erős-viharos széllökések kísérik. A hajnali, reggeli órákban általában 7 és 13 fok között szóródik a hőmérséklet, az Északi-középhegység völgyeiben mérhetünk pár fokkal alacsonyabb értékeket.
Kedden napközben a hidegfront eléri hazánkat. Észak, északnyugat felől esőzés kezdődik, emellett a délnyugati tájakon záporok képződhetnek. Kis eséllyel zivatar is előfordulhat. Délen és keleten még délies irányú marad a légmozgás, továbbra is gyakran élénk-erős széllökésekkel kísérve. A Kisalföldön, a Dunántúli-középhegységben és a főváros térségében viszont már északnyugati szél lesz jellemző, mérsékelt erősséggel. A kora délutáni időszakban többnyire 12 és 18 fok között alakul a hőmérséklet. Északon, északnyugaton a front mögött 10 fok körüli értékek várhatók. Az esti óráktól a magasabban fekvő helyeken havas eső, havazás váltja fel az esőt.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107563 Dátum: 2017.12.11., 08:18:07 »

Jó reggelt!

Nem tudom, hogyan lesz a mai napom. Tegnap este megjöttek fiamék. Használatra odaadtam nekik azt a házat, amit a múlt héten vettem. Akad benne tennivaló bőven, de nagy lendülettel nekilátnak ma. Azt hiszem itt, illetve ott szeretnének Karácsonyozni.
Nincs messze tőlünk, a szemközti oldalon a harmadik ház. Nagyjából 80 m. Nem tudom, mennyire jó ez, majd kiderül idővel.
Ma biztos, hogy kell a segítségem, hiszen vannak dolgok, amiket innen oda, és vannak, amiket onnan ide kell szállítani. Innen kályha és gázpalack ami biztos, onnan ide, arról még fogalmam sincs.
Bevállalósak a gyerekek, mert a házban momentán nincs víz.... a városi rendszer mincs bekötve, a szivattyú pedig elromlott és a helye is elég instabil. Szóval lenne vele meló vagy néhány nap.
Mindegy, ügyes fiú, megoldja. Úgy döntöttünk Okszival, nem szólunk bele, tegye ahogyan jónak látja. Meg kell tanulnia és ha instruálom, sosem jön rá! Persze, ha kéri a segítséget, akkor megkapja, de kéretlenül -ahogy eddig szoktam  szégyenlem - nem fogok tanácsokat adni.

Vajon milyen hajnaluk volt... évek óta nem lakta senki azt a házat telente... jól áthűlhettek a falak az idén is. Igaz, egy kis szobába költöztek be, ahol egy kis cserépkályha áll a rendelkezésükre. Azt persze nem tudom, mennyire engedi a füstöt... hideg a kémény is, ilyenkor nem igazán van huzatja...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107562 Dátum: 2017.12.11., 08:15:09 »

Hétfő éjszaka és reggel többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég hazánk felett, a kevesebb felhőre nyugaton számíthatunk. Északon és keleten többfelé fordul elő csapadék, ami a Tiszántúl északi részén és az északi hegyvidéken többnyire hó lesz, másutt viszont rövid havas időszakot követően havas esőre, majd egyre inkább esőre kell számítani. A déli irányból fújó szél nagy területen lesz élénk. Elsősorban a Dunántúlon, és a magasabban fekvő területeken erős széllökések is lehetnek. A hőmérséklet általában 0 és 8 körül alakul a hajnali órákban. A hidegebb északkeleten lesz, a legenyhébb idő az erősen szeles Észak-Dunántúlon várható.
Változóan, gyakran erősen felhős időnk lesz. A legkevesebb felhő a Dunántúl délnyugati részein, illetve kezdetben északkeleten valószínű. Említésre méltó csapadék már nem várható az ország területén. A déli, délnyugati szél sokfelé lesz erős, a Dunántúl északi részén gyakran viharos. Az északkeleti országrészben viszont gyengébb légmozgásra számíthatunk. A legmagasabb nappali hőmérséklet tág határok között változik. Északkeleten 5 - 10, nyugaton, délnyugaton 15 fokot megközelítő értékeket is mérhetünk.

Erősen felhős, de legalább fagymentes reggelre ébredtünk.
Bár elmúlt hét óra, az érzékelő még bekapcsolja a reflektort a baromfiólnál. Még szerencse, hogy nem a hálózati áramot használja, hanem a saját akkumulátorát, ami világosban feltöltődik...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107561 Dátum: 2017.12.11., 08:00:09 »

        Ma van az Egyesült Királyság snooker bajnokságának a döntője.
      
          Mérköznek:  Shaun Murphy és Ronnie O'Sullivan

           Az Eurosport1 közvetíti 19.30-as kezdettel!

                   buli yes_yes buli

Jó reggelt!

Nem tudom, hogyan lesz a mai napom. Tegnap este megjöttek fiamék. Használatra odaadtam nekik azt a házat, amit a múlt héten vettem. Akad benne tennivaló bőven, de nagy lendülettel nekilátnak ma. Azt hiszem itt, illetve ott szeretnének Karácsonyozni.
Nincs messze tőlünk, a szemközti oldalon a harmadik ház. Nagyjából 80 m. Nem tudom, mennyire jó ez, majd kiderül idővel.
Ma biztos, hogy kell a segítségem, hiszen vannak dolgok, amiket innen oda, és vannak, amiket onnan ide kell szállítani. Innen kályha és gázpalack ami biztos, onnan ide, arról még fogalmam sincs.
Bevállalósak a gyerekek, mert a házban momentán nincs víz.... a városi rendszer mincs bekötve, a szivattyú pedig elromlott és a helye is elég instabil. Szóval lenne vele meló vagy néhány nap.
Mindegy, ügyes fiú, megoldja. Úgy döntöttünk Okszival, nem szólunk bele, tegye ahogyan jónak látja. Meg kell tanulnia és ha instruálom, sosem jön rá! Persze, ha kéri a segítséget, akkor megkapja, de kéretlenül -ahogy eddig szoktam  szégyenlem - nem fogok tanácsokat adni.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107560 Dátum: 2017.12.11., 07:57:08 »



          S N O O K E R !

       Skót Open.Glasgow. UK.

       2017 december 11-17.

       Az Eurosport1 közvetíti délutánonként 14 órától.

              buli
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107559 Dátum: 2017.12.11., 07:27:31 »

Hétfő éjszaka és reggel többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég hazánk felett, a kevesebb felhőre nyugaton számíthatunk. Északon és keleten többfelé fordul elő csapadék, ami a Tiszántúl északi részén és az északi hegyvidéken többnyire hó lesz, másutt viszont rövid havas időszakot követően havas esőre, majd egyre inkább esőre kell számítani. A déli irányból fújó szél nagy területen lesz élénk. Elsősorban a Dunántúlon, és a magasabban fekvő területeken erős széllökések is lehetnek. A hőmérséklet általában 0 és 8 körül alakul a hajnali órákban. A hidegebb északkeleten lesz, a legenyhébb idő az erősen szeles Észak-Dunántúlon várható.
Változóan, gyakran erősen felhős időnk lesz. A legkevesebb felhő a Dunántúl délnyugati részein, illetve kezdetben északkeleten valószínű. Említésre méltó csapadék már nem várható az ország területén. A déli, délnyugati szél sokfelé lesz erős, a Dunántúl északi részén gyakran viharos. Az északkeleti országrészben viszont gyengébb légmozgásra számíthatunk. A legmagasabb nappali hőmérséklet tág határok között változik. Északkeleten 5 - 10, nyugaton, délnyugaton 15 fokot megközelítő értékeket is mérhetünk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107558 Dátum: 2017.12.10., 13:37:58 »


         Ma van az Egyesült Királyság snooker bajnokságának a döntője.
      
          Mérköznek:  Shaun Murphy és Ronnie O'Sullivan

           Az Eurosport1 közvetíti 19.30-as kezdettel!

                   buli yes_yes buli
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107557 Dátum: 2017.12.10., 09:00:10 »

Vasárnapra virradó éjszaka nyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, ugyanakkor a Tiszántúlon az éjszaka első felében még erősen felhős vagy borult lesz az ég, és fokozatosan gyengülő, majd reggelre meg is szűnő havazásra lehet számítani. A hét utolsó napjának első napsugarai így az ország döntő részén láthatók lesznek. A nyugatira, a Dunántúlon pedig már délnyugatira forduló szél mérséklődik, élénk lökésekre főként az Alföldön célszerű felkészülni. Hajnalra általában -2 és -7 fok közé csökken a hőmérséklet, de a hóval borított, szélcsendes, fagyzugos tájakon akár -10 fok közelébe is hűlhet a levegő.
Napközben országszerte többórás napsütés lesz a jellemző, északkeleten lehet valamivel több felhő az égen, illetve délután nyugat felől kezdődik felhősödés, de számottevő csapadék az esti órákig nem valószínű. A délire forduló szél a Dunántúlon jellemzően élénk, időnként erős lesz, másutt a mérsékelt alapszelet kísérhetik élénk lökések. A hőmérő higanyszála általában néhány fokkal fagypont fölé emelkedik, főként a hegyeinken tarthat ki egész nap a fagy.

Jó reggelt!

Csípős, de szép napos reggelre ébredtünk.

A hajnali programom változik, változott. A reggelt mosogatással szoktam kezdeni (ne kacagj, szívesen csináltam!), ám a mosogatógép belépésével ennek a programomnak vége.

Ma helyette a faházban pakolásztam. Az sem rossz elfoglaltság, csak kicsit vacogós...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107556 Dátum: 2017.12.10., 05:47:55 »

Vasárnapra virradó éjszaka nyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, ugyanakkor a Tiszántúlon az éjszaka első felében még erősen felhős vagy borult lesz az ég, és fokozatosan gyengülő, majd reggelre meg is szűnő havazásra lehet számítani. A hét utolsó napjának első napsugarai így az ország döntő részén láthatók lesznek. A nyugatira, a Dunántúlon pedig már délnyugatira forduló szél mérséklődik, élénk lökésekre főként az Alföldön célszerű felkészülni. Hajnalra általában -2 és -7 fok közé csökken a hőmérséklet, de a hóval borított, szélcsendes, fagyzugos tájakon akár -10 fok közelébe is hűlhet a levegő.
Napközben országszerte többórás napsütés lesz a jellemző, északkeleten lehet valamivel több felhő az égen, illetve délután nyugat felől kezdődik felhősödés, de számottevő csapadék az esti órákig nem valószínű. A délire forduló szél a Dunántúlon jellemzően élénk, időnként erős lesz, másutt a mérsékelt alapszelet kísérhetik élénk lökések. A hőmérő higanyszála általában néhány fokkal fagypont fölé emelkedik, főként a hegyeinken tarthat ki egész nap a fagy.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107555 Dátum: 2017.12.09., 08:26:18 »

Szombatra virradóra többnyire borult lesz az ég hazánk felett. Északnyugaton kevesebb helyen, másutt többfelé várható (a középső országrészben és a nyugatabbi területeken gyorsan csökkenő intenzitásban) csapadék, ami a Dunántúl délnyugati részén többnyire havazás, a Duna-Tisza közén havas eső, eső, míg a Tiszántúlon többnyire eső lehet. Somogy megy déli felén, illetve Baranya megyében pár centi vizes hóréteg is kialakulhat. A Tiszántúl keleti részén a déli, másutt az északi, északnyugati szél élénkülhet meg. A hőmérséklet általában -1 és 5 fok közé csökkenhet.
Szombaton napközben a keleti országrész felett lelassul a csapadékzóna, így itt az esti, éjszakai órákig további csapadékra van kilátás. Döntően eső, havas eső várható, az Északi-középhegység magasabb területein délutánig havazás is lehet. Máshol már csökkenő csapadékhajlam mellett erősen felhős, borult ég lesz. Az északi-északnyugati szél a Dunántúlon megerősödik, viharos lökésekre is fel kell készülni, máshol is várhatók élénk széllökések azonos irányból. A hőmérséklet alig emelkedik, 1 és 4 fok közötti értékekre számíthatunk.


Jó reggelt!

Erősen felhős égre ébredtünk. annyira rossz volt az idő, hogy a baromfit csak 7 körül engedtem ki.
Viszont már legalább nem esik.

Ahogy elnéztem a havi időjárás előrejelzést, a decemberünk szinte hó nélkül, de jelentősebb hideg nélkül fog elmenni. A pénztárcakímélő idő viszont nem kedvez a kerteknek, hiszen a nagy hidegben sok rovar elpusztulna, ez az idő viszont nem ritkítja őket.
Átalakulóban van időjárásunk, ez akár tetszik nekünk, akár nem...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107554 Dátum: 2017.12.09., 05:34:14 »

Szombatra virradóra többnyire borult lesz az ég hazánk felett. Északnyugaton kevesebb helyen, másutt többfelé várható (a középső országrészben és a nyugatabbi területeken gyorsan csökkenő intenzitásban) csapadék, ami a Dunántúl délnyugati részén többnyire havazás, a Duna-Tisza közén havas eső, eső, míg a Tiszántúlon többnyire eső lehet. Somogy megy déli felén, illetve Baranya megyében pár centi vizes hóréteg is kialakulhat. A Tiszántúl keleti részén a déli, másutt az északi, északnyugati szél élénkülhet meg. A hőmérséklet általában -1 és 5 fok közé csökkenhet.
Szombaton napközben a keleti országrész felett lelassul a csapadékzóna, így itt az esti, éjszakai órákig további csapadékra van kilátás. Döntően eső, havas eső várható, az Északi-középhegység magasabb területein délutánig havazás is lehet. Máshol már csökkenő csapadékhajlam mellett erősen felhős, borult ég lesz. Az északi-északnyugati szél a Dunántúlon megerősödik, viharos lökésekre is fel kell készülni, máshol is várhatók élénk széllökések azonos irányból. A hőmérséklet alig emelkedik, 1 és 4 fok közötti értékekre számíthatunk.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107553 Dátum: 2017.12.08., 21:31:46 »

Lazításként feldobtam egy online-t még délután.
S. Maguire - J. Perry (6 nyert frame-ig), A mérkőzés győztese    S. Maguire    1.55    
Ternana - Parma, Hendikep 0:2    Parma    1.08    
Auxerre - Chateauroux, Kétesély    Auxerre vagy Döntetlen    1.21    
Valenciennes - Quevilly Rouen, 1. félidő - Kétesély    Valenciennes vagy Döntetlen    1.18    


Eddig a két első esemény "ül" A snooker-ben Maguire hozta ait "elvártam"  vigyor tőle. A "B"ligás Párma is megbízható volt, főképp így hendikeppel. Már csak a franciák vannak vissza.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107552 Dátum: 2017.12.08., 21:13:18 »

 Jó estlétet!

E heti tippelések:

Levante – Bilbao 1 félidő: D (döntetlen) odds: 2,0
Bari – Palermo : D (döntetlen) odds: 2,95
New York Giants – Dallas Cowboys félidő/végeredmény: Dallas/Dallas odds: 1,9
Pittsburgh Steelers – Baltimore Ravens: D (döntetlen) odds: 10,75


Az első esemény spanyol foci, a LaLiga egyik mérkőzése, a 14. helyen álló Levante fogadja a 16. pozícióban regnáló Atletico Bilbao gárdáját. A hazai csapat a tavalyi idényben még a 2. vonalban kergette a bőrt, amely bajnokságot meg is nyertek így feljutottak a csúcsligába. A Bilbao régi, öreg nívós csapat, nem egy ízben szerepelt már magyar csapatok ellen is a nemzetközi klubküzdelmeiben. Talán sokan emlékeznek rá, talán 1976-ban, az UEFA küzdelmek során az Újpesti Dózsa összecsapott a Bilbaóval. Az itthoni 1:0-s győzelem után, azonban künn, egy 5:0-s vereség következett.   Akkoriban terjedt el az a vicc, hogy hogyan ugatnak a „rendőrkutyák”? Hát úgy hogy Bilbaóóóóóó… (persze tudni kell, hogy abban az időszakban az Újpesti Dózsa főképp Belügyminisztérium által finanszírozott csapat volt.) Szóval e kis kitérő után térjünk vissza a mába…  Szóval a kis Levante azért igyekszik kapaszkodni az élvonalban, eddig a 14 meccsből 16 pontot szerzett, lőtt 14 gólt és kapott 20-at. Ellenfele a Bilbao, kicsit szerényebben muzsikál, a szerzett 14 pontjával, rúgott 14 és kapott 18 góljával. A két csapat utoljára 2016 áprilisában találkozott, hasonló felállásban, akkor 2:2 lett a végeredmény. Mind a két csapat a bajnokság sikeres kezdete után folyamatos leszálló pályán ereszkedik egyre lejjebb ás lejjebb. Az előző fordulóban a Levante, a Malaga otthonában harcolt ki egy gólnélküli döntetlent, a Bilbao pedig a királyi gárdát, a Real Madridot vendégelte meg, elég soványan, ott is 0:0 lett a véget. Az igaz hogy a Bilbao utolsó három meccsén egálozott, tehát mintha el kezdte volna a kapaszkodást. Kérdés folytatódik-e a döntetlen sorozata a vendégeknek? Ezt nem tudom, de azt igen (legalábbis remélem), hogy a félidő egállal fordul.

A második esemény olasz B liga bajnoki mérkőzése, a Bari csapata fogadja a Palermo együttesét. A jelenlegi 2. helyezett fogadja a 3. helyezett csapatot.  A kakas (Bari csapatának beceneve) és a sas (Palermo nick neve)viadala lesz ez. A „kokasok” jól szerepelnek, 17 fordulót követően van 9 győzelmük 2 döntetlenjük és 6 vereségük. A vendég sasok viszont 7 győzelemmel, 8 egállal és csupán csak 2 vesztes meccsel állnak a vendéglátók mögött. A vendégek lőttek eddig 22 gólt, kaptak 16-ot, míg a hazaiak aránya 30-22. Kétségen kívül a sasok védelme nem rossz, mutatja ezt a kevés vereségük és kapott góljaik száma. De Bari a saját kis „szemétdombján” kapirgál most ahova azért kikíséri szinte mindig legalább 15000 hazai szurkoló. Bár a legutóbbi hazai találkozóján a Foggia ellen 31000 fölötti volt a nézőszám. Nehéz küzdelmes összecsapás lesz ez. A Palermo védelme jó és most is állja majd a sarat, így tippem a meccs végére döntetlen.

A harmadik eseményre átruccanunk a tengerentúlra, az „államokba” pontosabban New Yorkba, ahol a helyi gigászok fogadják a Dallasi „kovbojokat”.( A sportág ameroikai foci ) Giant jelenleg nacional conference utolsó (16.) helyén áll, győzelem/ vereség aránya 2-10. Illetve ebből egy győzelmet hosszabbításban szerzett meg. A vendégcsapat a Dallasi fiúk, szintén a egy conferencében vannak a vendéglátókkal, ám ők jelenleg 6-6-os (győzelem/vereség) arányukkal a 10. helyen állnak. A cél, hogy elérjék a play-off-ot, távolinak tűnik, szvsz nincs is már rá esélyük. Ahhoz gyakorlatilag a hátralevő 4 mérkőzését meg kellene nyernie, és még az is szükséges, hogy a közvetlenül előtte álló 4 csapat ne szerepeljen jól. Akkor talán beérkezhetne a csapat még play-off -ot érő helyre. A Giants, a hazaiak az előző fordulóban Oaklend-be látogattak el, ahol az ottani „lázadó-fosztogatóktól” 24-17-es arányú vereséget szenvedtek. Nem megy jól a Giants-nek. A Dallasi „kovbojok” az  előző fordulóban a Washingtoni rézbőrű bandát fogadták és egy egész jó kis mérkőzésen 38-14 –gyel hozták is a meccset. Jól játszottak, szükség is volt erre a győzelemre, mivel előtte zsinórban három vereséget is szenvedtek. A meccs egyik szép jelenete volt, amikor az „apró” (173 cm / 84 kg) Ryan Switzer „elkapó-visszahordó” játékos az ellenfél puntját (kézből rúgott labdáját) gyakorlatilag a saját végzónája előtt „tizenhatosán” fogadva elkapta, majd megindult, hogy azt visszahordva a vetélytárs csapat végzónájába jutassa. A belinkelt felvételen jól látszik, hogy végigsprinteli a pályát, közben a rézbőrűek megpróbálják elkapni, elgázolni, ellökni. Switzer ügyes testcselekkel tér ki, és hála játékostársainak, akik „eltakarítják” támadóit eléri a végzónát és 91000* tomboló néző előtt, és 6 pontot szerez csapatának.
* mert még a vendégszurkolók is elismerik a szép teljesítményt.  
https://www.youtube.com/watch?v=xx-hSAGNtzE
 
A Dallas szerintem már felszabadultan fog játszani és tippem szerint  hozni fogja mind a két félidőt.

A negyedik esemény szintén amerikai foci, a helyszín szintén az „Államok” pontosabban a Pennsylvánia-i Pittsburgh-ba, ahol az acélkemény hazai csapat fogadja a Baltimore-ből odarepülő hollók gárdáját. A két csapat az american conferencében szerepel (a bajnokság két 16-16 csapatos un. conferencekre van osztva, illetve ezeken belül is még 4-4 az égtájaknak megfelelő csoportokra. A bajnokság play-offjába a csoportok első helyezettjei, illetve a conferencékon belül még a fentieken kívül a 2-2 legjobb eredményességi mutatókkal rendelkező csapat jut be. A 16 forduló során a csapatok, számomra kicsit bonyolult sorsolás alapján játszanak, a saját csoportjukon belül mindenkivel, aztán még más-más csapatokkal a saját és a másik konferenciából)
Tehát e rövid és bonyolult kitérő után maradjunk a kérdéses eseménynél. Mind a két csapat amúgy play-off-ot érő helyen áll. A Steelers a 12 forduló során 10 meccset megnyert, 2 esetben vesztett, ebből egy ízben hosszabbítás (döntetlen) után. A Hollók 7 meccset nyertek, 5 esetben kikaptak, ebből egy ízben szintén hosszabbítás után. Minden bizonnyal a hazai csapat az esélyseb. De a Hollók védelme a legerősebb a „bajnokságokban” mindössze 207 pontot tudtak az ellenfelek „csinálni”. A csapat pontaránya, 280- 207 , azaz a támadók „csak” 280 pontot tudtak elérni a meccsek során. A Pittsburgh-i csapatnál ez az arány 281-213-s. Tehát lényegében a támadó egységek azonos szinten teljesítettek. A Ravensnak igen kell a győzelem. A jelenlegi helyezése (6.) még csöppet sem biztos pozíció a továbbjutáshoz. Conferencián belüli csoportjában az élen a Pittsburgh áll és látva annak győzelem/vereség mutatóit nem igazán van esélye arra, hogy átvegye tőle a vezetést. Így marad a hollóknak, hogy a conferencie-ben elérjék még továbbjutó helyet, ami még jelenleg meg van. De az alattuk levő csapatok nyomulnak, így semmi nem biztos még. Az is igaz, hogy a további meccsei, sorsolása kedvező a csapatnak.  De tippem akkor is egy döntetlen és a hosszabbítás már mindegy.

Holnap feldobom vszeg 4/2-es variésönbe, ami azt jelenti, hogy 2 meccsnek minimum be kell jönnie, akkor egy kis pénz visszacsörgedezik. Alaptét 100 Ft lesz, így a játék 600 Ft-ba kerül majd.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107551 Dátum: 2017.12.08., 07:47:06 »


A 2003. számban 2001. X. 26-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107550 Dátum: 2017.12.08., 07:39:09 »

A reggeli program után délelőtt gyorsan fel akarom hasogatni a maradék fát, hogy rendes helyen legyen még az eső előtt!

A délutánt még nem tudom, mivel ütöm agyon, de van lehetőségem bőven!  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107549 Dátum: 2017.12.08., 07:37:03 »

Az éjszakai órákban nagyrészt derült vagy gyengén fátyolfelhős idő várható, elsősorban északon, északkeleten azonban ismét többfelé képződhet köd, melyből ködszitálás, ónos szitálás, esetleg hószállingózás is kialakulhat. A déli és nyugati megyékben egyre többfelé megélénkül a déli, délnyugati szél, délnyugaton reggel akár már erős lökések is lehetnek. A párás, ködös, illetve gyengén szeles helyeken gyenge fagyra készülhetünk, ahol azonban feltámad a szél ott többfelé fagymentes lehet az éjszaka. A szeles vidékeken a minimumok több helyen az esti órákban állhatnak be.
A déli órákig nyugat felől gyors tempóban erősen megnövekszik a felhőzet és a késő délutáni, kora esti óráktól kezdve intenzív eső kezdődik a Dunántúlon, ami fokozatosan terjeszkedik kelet felé. A Dunántúl középső tengelyében 20 mm feletti csapadékösszeg is leeshet. A késő esti óráktól kezdődően nyugaton, délnyugaton egyre nagyobb területen váltja az esőt, havas eső, majd havazás. A Kisalföld felett és a déli megyékben megerősödik a nyugati, délnyugati szél, ami az ország többi részén is megélénkülhet. A hőmérsékleti értékek tág határok között mozognak majd, az északnyugati és északkeleti megyékben 4 és 8 fok közötti, az ország nagyobb harmadán 8 és 13 fok közé melegszik a kora délutáni órákra.

Jó reggelt!

Hű, de korai voltál!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107548 Dátum: 2017.12.08., 05:58:39 »

Az éjszakai órákban nagyrészt derült vagy gyengén fátyolfelhős idő várható, elsősorban északon, északkeleten azonban ismét többfelé képződhet köd, melyből ködszitálás, ónos szitálás, esetleg hószállingózás is kialakulhat. A déli és nyugati megyékben egyre többfelé megélénkül a déli, délnyugati szél, délnyugaton reggel akár már erős lökések is lehetnek. A párás, ködös, illetve gyengén szeles helyeken gyenge fagyra készülhetünk, ahol azonban feltámad a szél ott többfelé fagymentes lehet az éjszaka. A szeles vidékeken a minimumok több helyen az esti órákban állhatnak be.
A déli órákig nyugat felől gyors tempóban erősen megnövekszik a felhőzet és a késő délutáni, kora esti óráktól kezdve intenzív eső kezdődik a Dunántúlon, ami fokozatosan terjeszkedik kelet felé. A Dunántúl középső tengelyében 20 mm feletti csapadékösszeg is leeshet. A késő esti óráktól kezdődően nyugaton, délnyugaton egyre nagyobb területen váltja az esőt, havas eső, majd havazás. A Kisalföld felett és a déli megyékben megerősödik a nyugati, délnyugati szél, ami az ország többi részén is megélénkülhet. A hőmérsékleti értékek tág határok között mozognak majd, az északnyugati és északkeleti megyékben 4 és 8 fok közötti, az ország nagyobb harmadán 8 és 13 fok közé melegszik a kora délutáni órákra.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 216 217 [218] 219 220 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!