Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 04:36:27
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 231 232 [233] 234 235 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125795 alkalommal)
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107267 Dátum: 2017.10.18., 06:27:57 »

Szerdára virradó éjszaka délnyugat felől megnövekszik a fátyolfelhőzet, de ezekből a felhőkből csapadék sehol sem lesz. Elszórtan a szélcsendes területeken, völgyekben ismét előfordulnak majd erős párásság, ködfoltok a hajnali órákban. A keleti, délkeleti szél gyenge marad. Általában 5 és 10 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk, azonban ismét lehetnek ennél valamivel alacsonyabb minimumok is.
A fátyolfelhők kelet felé vonulnak, így nyugaton lehet több - szűrt - napsütés. Csapadék nem lesz. Az éjszaka képződött ködfoltok valószínűleg feloszlanak. A délies szél többnyire gyenge marad, de nyugaton, északnyugaton megélénkül a légmozgás. A hőmérséklet ismét magasra emelkedik, 19 és 25 fok között alakul a legmagasabb hőmérséklet, délen, délkeleten kerülhet közel a 25 fokhoz, északkeleten maradhat 20 fok közelében a csúcsérték. Ha napközben marad tartósan ködös terület, ott nem lesz vénasszonyok nyara.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107266 Dátum: 2017.10.17., 19:25:12 »

Dobtam online egy 3/6-os kombit (3-nak be kell jönnie minimum, hogy valami kis pénz visszajöjjön) 10 Ft-os alaptéttel, azaz össz-vissz 200 Ft-ba került.
/ a szzámok az odds-ok, /
J. Higgins - E. Slessor A mérkőzés győztese   J. Higgins   1,10   Nyitott
A. Carter - O. Lines A mérkőzés győztese   A. Carter   1,25   Nyitott
R. Milkins - S. Maguire A mérkőzés győztese   S. Maguire   1,30   Nyitott
R. McLeod - J. Lisowski A mérkőzés győztese   R. McLeod    2,35   Nyitott
M. Fu - T. Pengfei A mérkőzés győztese   M. Fu   1,25   Nyitott
K. Doherty - G. Greene A mérkőzés győztese   K. Doherty   1,60   Nyitott



Jó estlétet!


H'jába utóbbi időben nem figyeltem a snooker eredményeket, így várható volt, hogy nem jön be a tippelés. A 6-ból elment 4, így elbuktam a 200 Ft-omat.


Viszont ma délután a konyhát ki aljzat-kiegyenlítőztem. Szvsz holnapra megszárad és járható lesz. Csütörtökön lehet rákövezek délután, vagy este. Most a küszöbökre fektetett, támasztott pallókon van a közlekedés a konyha az előtér, vagy a fürdőszoba felé.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107265 Dátum: 2017.10.17., 14:26:58 »

Megnéztem. A mienk 12 x 0,5 W, 480lm.
Dob olyan fényt,  hogy ihaj!  shock

Szépen lassan kicserélgettem az összes izzónkat led izzókra. Mégis 12 ezer a villanyszámlánk!  uuuhhh
Az igaz, hogy villany tűzhelyünk van és a Delimano csaptelep is pörgeti az órát derekasan... aztán ott van az asztalos körfűrészem, ami viszonylag sokat ment... a mindennapos mosás... na igen.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107264 Dátum: 2017.10.17., 14:24:16 »



Nekem is van 4 db elhelyezve a portán különféle helyeken. Azt hiszem 10 W-osak.  Az egyiket a felszereléskor eltörtem, mármint az érzékelő részét, amely a mozgást hivatott felfedezni. Annak az összeillesztése a felül elhelyezkedő lámpával, ott tört meg. Javítható volt, vagyis inkább megreparálható, azaz ne esik le. Nekem három állíthatósági lehetősége van a cuccnak. Az egyik  a mozgás érzékelésének érzékenysége, a másik az időtartam amíg a lámpa világítson, illetve a harmadik az un. alkonykapcsoló funkció lényegében. Tehát sötédeskor helyezi magát üzembe a készülék, illetve be lehet állítani, hogy mennyire. vagy milyen fényviszonyok mellett üzemeljen.  Most persze lehet, hogy a sorrend nem ez. Amúgy kb. 8-9 hónapja szereltem fel őket, működnek.  Amúgy valóban kínai termék....Néztem a kínai webes áruházban végül is nem vettem drágán akkoriban.

Megnéztem. A mienk 12 x 0,5 W, 480lm.
Dob olyan fényt,  hogy ihaj!  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107263 Dátum: 2017.10.17., 06:07:40 »

Jó reggelt!

Azt hiszem, ma folytatom a tegnap megkezdett fa hasogatást, de délelőtt szeretnék még egy sávot lebetonozni a baromfiólban, mert a zsivány -bármi is az: patkány vagy vakond, de- megtalálta azt a helyet, ahol még fel tud jönni! Ezt valahogy reggel kell elintéznem, hogy napközben szikkadjon annyit, hogy este be tudjam engedni a raptorokat a helyükre!

Na persze mindez csak a gyerek iskolába szállítása és az utána következő csekkek feladását követően lehetséges...

Ha minden igaz, sikerül kimozdítanom Mamát is itthonról: elküldtem lámpát nézni a boltba, meg telefonért, mert az övé igencsak rakoncátlankodik. Pedig nem rossz kis telefon, csak szerintem nem szoktak össze... Igaz, egy noname kínai kütyü, ami nem túl gyors, meg csak 3G-t tud, de szerintem neki arra elég, amire használni akarja... Egy Navont már kivégzett, utána megvetette velem ezt, pedig mondtam neki, hogy ez sem tud többet annál... na mindegy, most meghagytam neki, hogy vegyen magának egy normális HTC-t! Lejárt a hűség ideje, újítsa meg a szerződését és vegyen hozzá 1,- Ft-ért egy új telefont!
Tegnap rászánta magát, hogy ma bemegy a városba és elintézi!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107262 Dátum: 2017.10.17., 06:02:18 »

Éjjel többnyire derült lesz hazánk felett az ég, csupán a déli, délnyugati tájak fölé kúszhat be kevés fátyolfelhő. Többfelé párássá válhat a levegő, főként az Alpokalján, délnyugaton, illetve északkeleten ködfoltok is kialakulhatnak, de kisebb körzetekben szinte bárhol az országban előfordulhatnak. A légmozgás mindenütt gyenge marad. Reggelre többnyire 6 és 11 fok közé hűl a levegő, de néhány derült, szélcsendes helyen ennél pár fokkal hidegebb is lehet.
Kedden is a napsütésé lesz a főszerep, melyet csak a Dunántúlon zavarhat meg némi - délnyugat felől felvonuló - fátyolfelhő. A déli, délkeleti szél többnyire gyenge marad. Folytatódik az ilyenkor szokásosnál jóval melegebb idő, a legmelegebb órákra ismét nyárias tartományokba, többnyire 20 és 24 fok közé kúszik fel a hőmérő higanyszála, de egy-két helyen akár 25 fokos maximum is lehetséges, elsősorban a Dél-Alföldön.

Jó reggelt!

Azt hiszem, ma folytatom a tegnap megkezdett fa hasogatást, de délelőtt szeretnék még egy sávot lebetonozni a baromfiólban, mert a zsivány -bármi is az: patkány vagy vakond, de- megtalálta azt a helyet, ahol még fel tud jönni! Ezt valahogy reggel kell elintéznem, hogy napközben szikkadjon annyit, hogy este be tudjam engedni a raptorokat a helyükre!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107261 Dátum: 2017.10.17., 05:07:45 »

Éjjel többnyire derült lesz hazánk felett az ég, csupán a déli, délnyugati tájak fölé kúszhat be kevés fátyolfelhő. Többfelé párássá válhat a levegő, főként az Alpokalján, délnyugaton, illetve északkeleten ködfoltok is kialakulhatnak, de kisebb körzetekben szinte bárhol az országban előfordulhatnak. A légmozgás mindenütt gyenge marad. Reggelre többnyire 6 és 11 fok közé hűl a levegő, de néhány derült, szélcsendes helyen ennél pár fokkal hidegebb is lehet.
Kedden is a napsütésé lesz a főszerep, melyet csak a Dunántúlon zavarhat meg némi - délnyugat felől felvonuló - fátyolfelhő. A déli, délkeleti szél többnyire gyenge marad. Folytatódik az ilyenkor szokásosnál jóval melegebb idő, a legmelegebb órákra ismét nyárias tartományokba, többnyire 20 és 24 fok közé kúszik fel a hőmérő higanyszála, de egy-két helyen akár 25 fokos maximum is lehetséges, elsősorban a Dél-Alföldön.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107260 Dátum: 2017.10.16., 19:43:00 »

Dobtam online egy 3/6-os kombit (3-nak be kell jönnie minimum, hogy valami kis pénz visszajöjjön) 10 Ft-os alaptéttel, azaz össz-vissz 200 Ft-ba került.
/ a szzámok az odds-ok, /
J. Higgins - E. Slessor A mérkőzés győztese   J. Higgins   1,10   Nyitott
A. Carter - O. Lines A mérkőzés győztese   A. Carter   1,25   Nyitott
R. Milkins - S. Maguire A mérkőzés győztese   S. Maguire   1,30   Nyitott
R. McLeod - J. Lisowski A mérkőzés győztese   R. McLeod    2,35   Nyitott
M. Fu - T. Pengfei A mérkőzés győztese   M. Fu   1,25   Nyitott
K. Doherty - G. Greene A mérkőzés győztese   K. Doherty   1,60   Nyitott


Drukkolok Neked!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107259 Dátum: 2017.10.16., 19:40:30 »



Nekem is van 4 db elhelyezve a portán különféle helyeken. Azt hiszem 10 W-osak.  Az egyiket a felszereléskor eltörtem, mármint az érzékelő részét, amely a mozgást hivatott felfedezni. Annak az összeillesztése a felül elhelyezkedő lámpával, ott tört meg. Javítható volt, vagyis inkább megreparálható, azaz ne esik le. Nekem három állíthatósági lehetősége van a cuccnak. Az egyik  a mozgás érzékelésének érzékenysége, a másik az időtartam amíg a lámpa világítson, illetve a harmadik az un. alkonykapcsoló funkció lényegében. Tehát sötédeskor helyezi magát üzembe a készülék, illetve be lehet állítani, hogy mennyire. vagy milyen fényviszonyok mellett üzemeljen.  Most persze lehet, hogy a sorrend nem ez. Amúgy kb. 8-9 hónapja szereltem fel őket, működnek.  Amúgy valóban kínai termék....Néztem a kínai webes áruházban végül is nem vettem drágán akkoriban.

Nálam a mozgásérzékelő nem állítható, az nagyjából 8 m. Viszont elég széles a látószöge!
Majd meglátom, mennyire sikeres! Ma is szépen bekapcsolt, amikor mentem bezárni a szárnyasokat.
Igen, az időkapcsolót a legrövidebbre állítottam, hiszen nem az a cél, hogy megvilágítsa, amíg lelövöm, hanem az, hogy a fény minduntalan kigyulladjon amikor megmozdul, ezáltal elriassza az ólálkodástól!
Az alkony kapcsolót úgy állítottam, hogy erős szürkületben már kapcsoljon, hiszen ezek a jószágok vagy az esti, vagy a hajnali szürkületben támadnak. Kivéve a ganaj, amelyik nappal!  robban
Ez 10 ezerbe fájt...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107258 Dátum: 2017.10.16., 19:36:27 »



Szóval most úgy néz ki a lakás, mintha költözködnénk.... A fe/ ne gondolta volna, hogy ennyi cucc van a konyhában elrejtve.  shock

 hahota

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107257 Dátum: 2017.10.16., 19:35:53 »



A négyből három bejött....olyan 1500 plussz jön be a befektetett pénzhez.
A Valencia valóban jó formában van....az ment el.

Azért az 1500-hoz is gratulálok!  Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107256 Dátum: 2017.10.16., 19:35:19 »

Jó napokat!


Ahogy korábban írtam hétvégén nekiestem a konyha szétszedésének. Talán említettem, hogy a konyhabútor az nálunk un. épített, azaz magam eszkábáltam. Fakereteken helyezkednek el a munkalapok és az oldalfalak is építettek lambériával, illetve a pakolórész ajtajait készen vettem az egyik barkácsáruházban, fenyő lamellás ajtók. Kis zsanérokkal voltak felszerelve a keretre, illetve a borításra. Kis mágneses "zárak" biztosították a viszonylag jó záródást. A munkalapok bútorlapokból készültek amire rácsempéztem az akkoriban divatos kisméretű kis kocka lapocskákkal. Szóval most mindent szétszedtem. Korábban a padló az taposócsempe volt, amire aztán az asszony kérésére később konyhába illő laminált padlólapot fektettem. Igazából az nem sikerült valami jól. Most ezt is felkaptam és a régi kőre teszem majd az új követ, új taposócsempét. Gondoltam én..... Persze így is lesz....csak mivel a konyha csöppet ki lesz bővítve nem kalkuláltam be egy kicsi szintkülönbséget. Úgy hogy előtte lesz egy kis aljzatkiegyenlítés is. Tapadóhíd ésatöbbi. Az asszony úgy gondolta 2 nap....Aha....Szvsz...talán jövő hét elejére nagyjából megindulhat a bútorszerelés is. Kinéztem az új bútort, sokáig kutattam, de kialakult.

 vigyor
Igen, ez ilyen!

Mi a bővítéssel vergődtünk egyet, mert a gang és a konyha között van nagyjából 20 cm szintkülönbség, és ehhez kellett igazítani a toldást, viszont a teraszt szintén a ganghoz kell igazítani, tehát a nappaliból lefelé kell majd lépni a teraszra. Mert onnan majd egy erkély ajtón lehet bejutni, illetve onnan ki...
Az előszobával viszont pont úgy jártunk, mit Te: a folyosót két részre osztotta egy kétszárnyas ajtó. Mi ezt kivettük és én a tokot is szerettem volna eltávolítani, valamint a falat, hogy az így két ablak közt nyert helyre el tudjam helyezni a nagyszobából kikerülő szekrényeket, a nappaliba pedig vettem volna egy gardróbot. Aztán kiderült, hogy a folyosó belső részén a régi műkőre tették rá a járólapot, ami ezáltal nagyjából 3-5 cm-rel magasabban van. Így lehetetlen összerakni a két szekrényt, mert az egyik fele a levegőben lenne...
Ezért maradt el a gardrób vásárlás és került be a szekrény a nappaliba, hol jelenleg mi alszunk.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107255 Dátum: 2017.10.16., 17:39:17 »


                  S N O O K E R !

       Brit Open.  Manchester.   Meghívásos.

       2017 október 16-22.

        Az Eurósport közvetíti!    táncika

Dobtam online egy 3/6-os kombit (3-nak be kell jönnie minimum, hogy valami kis pénz visszajöjjön) 10 Ft-os alaptéttel, azaz össz-vissz 200 Ft-ba került.
/ a szzámok az odds-ok, /
J. Higgins - E. Slessor A mérkőzés győztese   J. Higgins   1,10   Nyitott
A. Carter - O. Lines A mérkőzés győztese   A. Carter   1,25   Nyitott
R. Milkins - S. Maguire A mérkőzés győztese   S. Maguire   1,30   Nyitott
R. McLeod - J. Lisowski A mérkőzés győztese   R. McLeod    2,35   Nyitott
M. Fu - T. Pengfei A mérkőzés győztese   M. Fu   1,25   Nyitott
K. Doherty - G. Greene A mérkőzés győztese   K. Doherty   1,60   Nyitott
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107254 Dátum: 2017.10.16., 17:17:56 »

Tegnap azért kitakarítottam a padlást és rendet is raktam. Na jó, ahhoz képest..
Aztán felszereltem a lámpát, ami várakozásomon felüli munkát adott, mert az akác gerendába nem olyan egyszerű dolog ám csavart belehajtani! Főleg nem egyszer használatos kínai rettenetet!  uuuhhh A harmadikra sikerült csak. És akkor derült ki, hogy ott nincs jó helyen a lámpa... Ilyen az, amikor nincs segítséged, aki megnézni, nincs-e takarásban a világítótest...  robban
Na persze párom sem lustálkodott, mert ez idő alatt a levest és a saslikot készítgette. Igen, én voltam a hülye, szólhattam volna neki...  megolazideg_
Na, mindegy, lényeg, hogy ha nem is fél, de egy óra alatt fent volt és este már üzembe is állt. Egyelőre csak azt észlelte, hogy én mentem bezárni a jószágot, mert vendégünk volt aki későn ment el, este 10 után pedig már nem figyeltem a lámpát, hogy felvillan-e.
Szerintem majd biztosan fogom látni!



Nekem is van 4 db elhelyezve a portán különféle helyeken. Azt hiszem 10 W-osak.  Az egyiket a felszereléskor eltörtem, mármint az érzékelő részét, amely a mozgást hivatott felfedezni. Annak az összeillesztése a felül elhelyezkedő lámpával, ott tört meg. Javítható volt, vagyis inkább megreparálható, azaz ne esik le. Nekem három állíthatósági lehetősége van a cuccnak. Az egyik  a mozgás érzékelésének érzékenysége, a másik az időtartam amíg a lámpa világítson, illetve a harmadik az un. alkonykapcsoló funkció lényegében. Tehát sötédeskor helyezi magát üzembe a készülék, illetve be lehet állítani, hogy mennyire. vagy milyen fényviszonyok mellett üzemeljen.  Most persze lehet, hogy a sorrend nem ez. Amúgy kb. 8-9 hónapja szereltem fel őket, működnek.  Amúgy valóban kínai termék....Néztem a kínai webes áruházban végül is nem vettem drágán akkoriban.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107253 Dátum: 2017.10.16., 17:12:11 »


                  S N O O K E R !

       Brit Open.  Manchester.   Meghívásos.

       2017 október 16-22.

        Az Eurósport közvetíti!    táncika

Akkor ez ma kezdődött.  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107252 Dátum: 2017.10.16., 17:11:41 »

A mai derült időben némi fakivágást és a szomszédban levő erdő aljnövényzetének részbeni kiirtását tűztem ki célomul!
Meglátom, mi valósul meg belőle...
Tervben van még a nagy padlás némi takarítása, mert az is elég rusnyán néz ki....  szégyenlem

Na jó, semmi...
A tüzépes ismerős szólt, hogy 11 - 12 között hozza a 20 q bükköt, amit a múlt héten rendeltem. Nem vagyok minden jónak elrontója, hozza hát...  vigyor
Ez viszont azzal járt, hogy össze kellett pakolnom az udvaron, hogy legyen hova borítani...
Aztán nekikezdtem az elrakodásnak. Közben kellett válogatni is, mert hiába van hasítva, vannak benne kazánba való darabok, azok a kandallóba nekem nem jók, még kell hasítani rajtuk. Nagyjából a fele ilyen....  de legalább száraz! (Persze csak nagyjából.)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107251 Dátum: 2017.10.16., 16:59:21 »

Jó napokat!


Ahogy korábban írtam hétvégén nekiestem a konyha szétszedésének. Talán említettem, hogy a konyhabútor az nálunk un. épített, azaz magam eszkábáltam. Fakereteken helyezkednek el a munkalapok és az oldalfalak is építettek lambériával, illetve a pakolórész ajtajait készen vettem az egyik barkácsáruházban, fenyő lamellás ajtók. Kis zsanérokkal voltak felszerelve a keretre, illetve a borításra. Kis mágneses "zárak" biztosították a viszonylag jó záródást. A munkalapok bútorlapokból készültek amire rácsempéztem az akkoriban divatos kisméretű kis kocka lapocskákkal. Szóval most mindent szétszedtem. Korábban a padló az taposócsempe volt, amire aztán az asszony kérésére később konyhába illő laminált padlólapot fektettem. Igazából az nem sikerült valami jól. Most ezt is felkaptam és a régi kőre teszem majd az új követ, új taposócsempét. Gondoltam én..... Persze így is lesz....csak mivel a konyha csöppet ki lesz bővítve nem kalkuláltam be egy kicsi szintkülönbséget. Úgy hogy előtte lesz egy kis aljzatkiegyenlítés is. Tapadóhíd ésatöbbi. Az asszony úgy gondolta 2 nap....Aha....Szvsz...talán jövő hét elejére nagyjából megindulhat a bútorszerelés is. Kinéztem az új bútort, sokáig kutattam, de kialakult.



Szóval most úgy néz ki a lakás, mintha költözködnénk.... A fe/ ne gondolta volna, hogy ennyi cucc van a konyhában elrejtve.  shock
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107250 Dátum: 2017.10.16., 16:38:21 »

Jó estlétet!


E heti tippelések:


Eibar – Deportivo 1.félidő: D (döntetlen) odds:2,05
Kansas City – Pittsburgh Steelers : V (vendéggyőzelem) odds: 2,5
Brighton – Everton : D (döntetlen) odds: 2,85
Betis – Valencia : D (döntetlen) odds: 3,15

Az első esemény spanyol foci a Laliga egyik mérkőzése. A baszk Eibar SD fogadja a Deportivo együttesét. A hazai csapat nincs kiemelkedő formában. Jelenleg az eddig lejátszott  7 fordulót követően, 2 győzelemmel 5 vereséggel 3-17-es gólaránnyal a 18. helyen áll,  20 csapatos bajnokságban, azaz kieső helyen. Mögötte egy másik baszk csapat, az Alaves és a Malaga helyezkedik el. Az ellenfél a Deportivo se jeleskedik, a  csapat eddigi teljesítménye 2 győzelem, 1 döntetlen és 4 vereség, a lőtt 9 és kapott 16 gól mellett. Az előző fordulóban, az Eibar a Villareal otthonából távozott egy 3:0-s verséggel, míg a Deportivo otthonában 2:1 arányban legyőzte a Getafe gárdáját. Az Eibarnak össze kell kapnia magát és szerintem ez egy egálig, legalábbis az első félidőben össze is fog neki jönni.

A második esemény amerikai foci az eddig veretlen és az 5 forduló után 5 győzelemmel vezeti a tabellát. 164 pontot értek eddig el és ellenük 111-et az ellenfeleik. Az előző fordulóban Huoston otthonában tudtak nyerni 34-42 arányban. A pittsburghi acélcsapat az előző fordulóban otthonukban vereséget szenvedett a Jacksonville jaguárjaitól és elég meglepően 9-30 arányban. A mérkőzés során nem tudtak egyetlen egy touchdown-t sem elérni, "csak" három mezőnygólt szereztek.  Pedig sokat játszottak, sokat passzoltak, 5 eladott labdájuk is volt és nagyon kevés futott yardjuk. A Pittsborgh-nek elméletileg nincs sérültje, szemben a Kansasiek 7-8 sérültjével. Szerintem a Kansasiak sikersorozata meg fog szakadni és a vendégcsapat összekapja magát, így tippem vendéggyőzelem.

A harmadik esemény európai foci, az angol premier liga egyik találkozója az újonc Brighton fogadja az Everton csapatát. Az Everton gyengélkedik 7 fodulót követően, a 17. helyen áll, két győzelemmel 1 döntetlennel és 4 vereséggel. A hazai csapat a sirályok együttese, ugyanilyen arányban teljesített és egy hellyel előzi meg az Evertont, lévén 5:9-es gólarányának, ami a vendégek esetében 5:12-es. Az előző fordulóban liverpooli csapat (Everton) a Burnley-t fogadta és a mérközésre élőben kiváncsi 38 448 néző előtt 1:0-s vereséget szenvedett. A Brightoniak átruccantak Londonba, ahol az Arsenal csapatánál vendégeskedtek. Helyt is álltak a több mint 59 000 szurkoló előtt, mivel 1:0-s félidőt követően 2:0 arányban szenvedtek vereséget. Én azt mondom, hogy a  megjátszott meccs során a két csapat ne bír egymással és a mérkőzés végét jelző sípszót követően az eredményjelző döntetlen eredményt fog mutatni.

A negyedik esemény szintén foci, éspedig LaLiga, azaz spanyolbajnokság csúcsversenye. Az idén elég jól helytálló kis Betis csapata fogadja a Valencia együttesét. A Betis jelenleg 7 forduló után a 6. helyen áll a 20 csapatos bajnokságban. Eddig 4 győzelme, 1 döntetlenje és 2 veresége volt. A Valencia a 4. helyen liheg, eddig veretlenül, 4 győzelemmel és 3 döntetlennel. Az előző fordulóban a Betis a baszkföldön járt, a Real Sociedadnál vendégeskedett és a meccsre kilátogató közel 20 000 nézőnek a csapatok 8 góllal hálálták meg az érdeklődést és szurkolást. A mérkőzés vége 4:4 lett. A Valencia a Bilbao gárdáját fogadta és 3:2 arányban győzni tudott a csapat.
Izgalmas egy meccs lesz ez, a Valencia igen jó formában van és szerintem törekedni fog arra, hogy megőrizze veretlenségét. Erre szerintem van is esélye, de győzni nem fog. A mérkőzés igazságos döntetlennel fog zárulni.

Ma feldobtam a tippeket Lucky15-ös variésönbe, alaptéttel 70 Ft-tal. Így a játék ára 1050 Ft volt, a várható nyeremény – ha minden ülne – akkor 11 870 Ft lehet.




A négyből három bejött....olyan 1500 plussz jön be a befektetett pénzhez.
A Valencia valóban jó formában van....az ment el.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107249 Dátum: 2017.10.16., 16:36:33 »

Jó napokat!


Ahogy korábban írtam hétvégén nekiestem a konyha szétszedésének. Talán említettem, hogy a konyhabútor az nálunk un. épített, azaz magam eszkábáltam. Fakereteken helyezkednek el a munkalapok és az oldalfalak is építettek lambériával, illetve a pakolórész ajtajait készen vettem az egyik barkácsáruházban, fenyő lamellás ajtók. Kis zsanérokkal voltak felszerelve a keretre, illetve a borításra. Kis mágneses "zárak" biztosították a viszonylag jó záródást. A munkalapok bútorlapokból készültek amire rácsempéztem az akkoriban divatos kisméretű kis kocka lapocskákkal. Szóval most mindent szétszedtem. Korábban a padló az taposócsempe volt, amire aztán az asszony kérésére később konyhába illő laminált padlólapot fektettem. Igazából az nem sikerült valami jól. Most ezt is felkaptam és a régi kőre teszem majd az új követ, új taposócsempét. Gondoltam én..... Persze így is lesz....csak mivel a konyha csöppet ki lesz bővítve nem kalkuláltam be egy kicsi szintkülönbséget. Úgy hogy előtte lesz egy kis aljzatkiegyenlítés is. Tapadóhíd ésatöbbi. Az asszony úgy gondolta 2 nap....Aha....Szvsz...talán jövő hét elejére nagyjából megindulhat a bútorszerelés is. Kinéztem az új bútort, sokáig kutattam, de kialakult.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107248 Dátum: 2017.10.16., 12:42:58 »



                  S N O O K E R !

       Brit Open.  Manchester.   Meghívásos.

       2017 október 16-22.

        Az Eurósport közvetíti!    táncika
Naplózva
Oldalak: 1 ... 231 232 [233] 234 235 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!