Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 18:42:36
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 238 239 [240] 241 242 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125943 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107127 Dátum: 2017.09.24., 09:04:22 »


        Ma  van a döntö a Sanghaj-i Snooker versenyen.

        Közvetíti az Eurosport.

       Jelenlegi állás:   Ding Junhui        2

                               Kyren Wilson      1
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107126 Dátum: 2017.09.24., 05:53:37 »

Vasárnap reggel erősen felhős, borult lesz az égbolt, a középső és a keleti tájakon élők számíthatnak csapadékra gyenge eső, szitálás formájában. A jellemzően északnyugati szél gyenge, az észak-dunántúli tájakon mérsékelt lesz. A hőmérséklet 7 és 12 fok között alakul a leghidegebb órákban.
Napközben a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan gyenge eső, záporok továbbra is kialakulhatnak a középső és nyugati tájakon. A légmozgás gyenge, a Dunántúlon mérsékelt lesz. A hőmérséklet csúcsértéke 15 és 19 fok között alakul, délen mérhetjük majd a magasabb értékeket - itt akár 20 fok-ig is felmelegedhet a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107125 Dátum: 2017.09.23., 21:47:19 »

Néztem a TV-ben a Leichester - Liverpool mérkőzést  (foci, premier liga) igen jó kis meccs volt. A vége 2:3 lett a vörösök javára. A rókák gyengélkednek a bajnokságban, pedig nem rosszak. Közben néha átkapcsoltam a M5-ön folyamatban levő Mezőkövesd - Újpest mérkőzésre. (2:4) Igaz hogy eggyel több gól született azon a találkozón, de így összehasonlítva borzasztó nagy különbség volt a két mérkőzés között. Színvonalában, hangulatában, iramában, a közönség, a szurkolók hozzáállásában is.

Én jobbára a technikai sportokat nézem, no meg „fertőzöttként” a SNOOKERT amennyire... a focit sosem kedveltem, egy ideje határozottan haragszom rá (pedig nem a sport tehet róla...)!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107124 Dátum: 2017.09.23., 21:43:25 »

Jó estlétet!


Ma nem tettem tétet a tippmixben, nem voltam benn a faluban. Pedig néztem ki pár meccset, de a dolog eltolódott.
Ma kitakarítottam a kályhát a nappaliban. Levettem a füstcsöveket, azokat künn a bográcsolóhelynél kikormoltam. A kefével megszabszadítottam a belső falat a lerakódástól. Igazából nem is volt nagyon rárakódva. A kályha felső füstcsőkivezetésű, azaz a tetején "jön" ki a füstcső. Itt egy kézzel benyúlva takarítottam ki a lerakódott hamut. Ez sem volt veszélyesen sok, sőt inkább kevés. Aztán a kéménybe toltam fel párszor a kéményseprő kefét. Nekem a házon un. szerelt kémény van,  duplafalú, rozsdamentes, saválló  fémből készült.  Hál istennek eddig nem volt semmi baj a kéménnyel, nem rakódik le semmi a falára belül. Masszívan áll is, a mesterek akkoriban (kb.16 éve) jól megcsinálták.
Aztán a lakásban az "irodát" alakítottam át. Az iróasztalt - vagy inkább "szekretert" áthelyeztem,meg   a felette levő polcot is. Így át kellett szerelnem a kamerarendszer vezetékeit is egy az új helyre. Az egész apropója az, hogy a nappaliból az egyik szekrényt áttesszük az irodába. Így a nappaliban egy kis hely felszabadul, és jobban tudok "játszani" a konyha átalakítás során. A konyha lényegében a nappalival együtt van.
Tegnap megvettem a konyhába a "taposócsempéket" meg a ragasztót hozzá. Jövő héten nekilátok a dolognak.  Nem lesz egyszerű eset, mivel régen raktam (14 éve) már le járólapot. Igaz pár hete gyakoroltam egy kicsit, mivel a verandát kibővítettem és ott kb. 1,5 nm-t pótolnom kellett a járólapból. Szerencse hogy volt még abból a fajtából ami ott van lerakva. Nehezen ment, igazából a térdeim miatt. Nem tudok térdelni, guggolni sem pár percnél tovább. Rakhatok én bármiit a térdem alá, félperc és úgy érzem szétmorzsolódnak a "kalácsok". Végül is csak kb. 8 nm-t kell lepakolni, aztán fugázni, azért ez kibírható.

 


 vigyor
Nem a kínodon kacagok, hanem azon, hogy a szerelések alatt magam is jobbára ültem a földön de még csak, hogy közben... hanem amikor kellett menni valamiért, azt is inkább négykézláb, esetenként a fenekemen csúszva tettem, hogy ne kelljen felállni, vagy térdelni, mert az bizony fájdalmas dolog a parkettán akkor is, ha szőnyegpadló van rárakva!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107123 Dátum: 2017.09.23., 21:38:36 »

Ma remek időben a lakásban dolgoztam. De legalább kész a gyerekszoba!  táncika

Ha minden igaz, itt megtekinthető: https://photos.app.goo.gl/LC1YoFo715ikWxxv2

Sajnos az ágyat kicsit elrontottam, mert valami okból 90 cm szélesre emlékeztem a meglévő matracra, holott az csak 80 cm, minden egyéb meg 90 lett....  szégyenlem  de megoldottuk!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107122 Dátum: 2017.09.23., 21:34:26 »

Szombat hajnalban az ország délnyugati felén változóan, másutt erősen felhős, vagy borult lesz az ég. Északkelet felől egy magassági hidegörvény csapadékzónája éri el hazánkat, amelynek következtében északkeleten csapadékos lesz a reggel. A gyenge északnyugati, nyugati irányú szelet az ország középső részein mérsékelt lökések kísérhetik. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 6 és 12 fok között alakul.
A délután folyamán már többfelé ered el az eső - az északi országrészben többfelé, délen csak szórványosan várható csapadék. Az északnyugati szél az ország északnyugati-délkeleti sávjában megélénkül, néha meg is erősödik, máshol mérsékelt vagy gyenge lesz a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke 13 és 18 fok között alakul, a tartósabban csapadékos északi tájakon mérhetjük majd az alacsonyabb értékeket.

Ma remek időben a lakásban dolgoztam. De legalább kész a gyerekszoba!  táncika

Ha minden igaz, itt megtekinthető: https://photos.app.goo.gl/LC1YoFo715ikWxxv2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107121 Dátum: 2017.09.23., 21:30:30 »

Munka közben tegnap is néztem a Snookert...  H���t
  Jó estét!

Meg ma is bele-belepislogtam!

Éppen Ding volt meccsben. Érdekes volt, ahogy 1:3-ról 3:3-ra rontott! Innen már nem láttam.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107120 Dátum: 2017.09.23., 20:49:58 »

Néztem a TV-ben a Leichester - Liverpool mérkőzést  (foci, premier liga) igen jó kis meccs volt. A vége 2:3 lett a vörösök javára. A rókák gyengélkednek a bajnokságban, pedig nem rosszak. Közben néha átkapcsoltam a M5-ön folyamatban levő Mezőkövesd - Újpest mérkőzésre. (2:4) Igaz hogy eggyel több gól született azon a találkozón, de így összehasonlítva borzasztó nagy különbség volt a két mérkőzés között. Színvonalában, hangulatában, iramában, a közönség, a szurkolók hozzáállásában is.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #107119 Dátum: 2017.09.23., 20:25:37 »

Jó estlétet!


Ma nem tettem tétet a tippmixben, nem voltam benn a faluban. Pedig néztem ki pár meccset, de a dolog eltolódott.
Ma kitakarítottam a kályhát a nappaliban. Levettem a füstcsöveket, azokat künn a bográcsolóhelynél kikormoltam. A kefével megszabszadítottam a belső falat a lerakódástól. Igazából nem is volt nagyon rárakódva. A kályha felső füstcsőkivezetésű, azaz a tetején "jön" ki a füstcső. Itt egy kézzel benyúlva takarítottam ki a lerakódott hamut. Ez sem volt veszélyesen sok, sőt inkább kevés. Aztán a kéménybe toltam fel párszor a kéményseprő kefét. Nekem a házon un. szerelt kémény van,  duplafalú, rozsdamentes, saválló  fémből készült.  Hál istennek eddig nem volt semmi baj a kéménnyel, nem rakódik le semmi a falára belül. Masszívan áll is, a mesterek akkoriban (kb.16 éve) jól megcsinálták.
Aztán a lakásban az "irodát" alakítottam át. Az iróasztalt - vagy inkább "szekretert" áthelyeztem,meg   a felette levő polcot is. Így át kellett szerelnem a kamerarendszer vezetékeit is egy az új helyre. Az egész apropója az, hogy a nappaliból az egyik szekrényt áttesszük az irodába. Így a nappaliban egy kis hely felszabadul, és jobban tudok "játszani" a konyha átalakítás során. A konyha lényegében a nappalival együtt van.
Tegnap megvettem a konyhába a "taposócsempéket" meg a ragasztót hozzá. Jövő héten nekilátok a dolognak.  Nem lesz egyszerű eset, mivel régen raktam (14 éve) már le járólapot. Igaz pár hete gyakoroltam egy kicsit, mivel a verandát kibővítettem és ott kb. 1,5 nm-t pótolnom kellett a járólapból. Szerencse hogy volt még abból a fajtából ami ott van lerakva. Nehezen ment, igazából a térdeim miatt. Nem tudok térdelni, guggolni sem pár percnél tovább. Rakhatok én bármiit a térdem alá, félperc és úgy érzem szétmorzsolódnak a "kalácsok". Végül is csak kb. 8 nm-t kell lepakolni, aztán fugázni, azért ez kibírható.

 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107118 Dátum: 2017.09.23., 08:19:15 »

Munka közben tegnap is néztem a Snookert...  H���t
       Nekem a héten Snooker a fő műsorom!   yes_yes

      Ma meg a birkapörkölt is!  buli

Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107117 Dátum: 2017.09.23., 06:41:06 »

Szombat hajnalban az ország délnyugati felén változóan, másutt erősen felhős, vagy borult lesz az ég. Északkelet felől egy magassági hidegörvény csapadékzónája éri el hazánkat, amelynek következtében északkeleten csapadékos lesz a reggel. A gyenge északnyugati, nyugati irányú szelet az ország középső részein mérsékelt lökések kísérhetik. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet 6 és 12 fok között alakul.
A délután folyamán már többfelé ered el az eső - az északi országrészben többfelé, délen csak szórványosan várható csapadék. Az északnyugati szél az ország északnyugati-délkeleti sávjában megélénkül, néha meg is erősödik, máshol mérsékelt vagy gyenge lesz a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke 13 és 18 fok között alakul, a tartósabban csapadékos északi tájakon mérhetjük majd az alacsonyabb értékeket.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107116 Dátum: 2017.09.22., 19:20:41 »


Munka közben tegnap is néztem a Snookert...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107115 Dátum: 2017.09.22., 19:19:22 »

Jó estét!

A vacak időben ma összeraktam Vitya szekrényét és íróasztalát!  táncika

Jó estét!

Ma előszoba festés és a gyermek íróasztalának összerakása volt napirenden.
Holnapra marad a két polc...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107114 Dátum: 2017.09.22., 06:04:56 »


Az 1283. számban 1998. XII. 11-én megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107113 Dátum: 2017.09.22., 05:26:16 »

Az éjszakai órákban tovább gyengül, majd meg is szűnik az ország nagy részén a csapadékhullás, a reggeli órákban már csak az északi, északnyugati megyékben eshet gyengén az eső. A délnyugati és keleti megyék felett már felszakadozó felhőzet köszöntheti a reggeli Napsütést. Az északnyugati szél főleg a Kisalföldön, a Bakonyban, a Balaton vidékén és a Dél-Dunántúlon élénk, időnként erős lesz, másutt gyenge marad az északi légmozgás. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 8 és 13 fok között alakulnak, északnyugaton az alacsonyabb értékekkel.
A felhőtakaró egyre szakadozottabbá válik, egyre több Napsütés érvényesülhet. A délután folyamán főként az ország északi felén növekedhet meg gomolyfelhőzet és alakulhat ki szórványos jelleggel záporeső. A Dunántúl nagy részén, a középső országrészben és a Nyírségben megélénkülhet, időnként még meg is erősödhet az északnyugati szél, a Duna-Tisza-közén és a Tiszántúl déli felén gyenge marad a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke 15 és 20 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107112 Dátum: 2017.09.21., 21:04:43 »

Kifejezetten kellemetlen lesz az éjszaka az egész országban. Kelet felől újból elered az eső ezúttal, főleg az északi, északkeleti megyék számíthatnak jelentős mennyiségű csapadékra. A nyugati megyékben felszakadozhat a felhőzet. A Dunántúl északi felén és a Nyírségben élénk, időnként erős lesz az északnyugati szél, másutt gyenge illetve mérsékelt marad. A hőmérséklet sem lesz túl kellemes a hajnali órákban, ugyanis a szárazabb, ám de jóval szelesebb Dunántúlon jellemzően csak 8 és 11 fok között lesz a minimum, másutt 10 és 13 fok között megáll a hőmérséklet minimum-értéke.
Napközben a Dunántúlon lesz szakadozottabb a felhőtakaró errefelé csak elszórtan alakulhat ki kisebb eső. Ezzel szemben a Dunától keletre marad borult ég és a tartós esőzés, a Tiszántúlon záporok és néhol gyenge zivatar is lehet. Az északi, északkeleti megyékben jelentős mennyiségű csapadék hullhat. Az ország nagy részén élénk lesz az északnyugati szél, a középső országrészben időnként meg is erősödhet. A hőmérsékleti maximum ezúttal az esős keleti országrészben lesz alacsonyabb, 11 és 16 fok közötti, a Dunától nyugatra 14 és 19 fokig emelkedhet.


Jó estét!

A vacak időben ma összeraktam Vitya szekrényét és íróasztalát!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107111 Dátum: 2017.09.21., 06:48:44 »

Kifejezetten kellemetlen lesz az éjszaka az egész országban. Kelet felől újból elered az eső ezúttal, főleg az északi, északkeleti megyék számíthatnak jelentős mennyiségű csapadékra. A nyugati megyékben felszakadozhat a felhőzet. A Dunántúl északi felén és a Nyírségben élénk, időnként erős lesz az északnyugati szél, másutt gyenge illetve mérsékelt marad. A hőmérséklet sem lesz túl kellemes a hajnali órákban, ugyanis a szárazabb, ám de jóval szelesebb Dunántúlon jellemzően csak 8 és 11 fok között lesz a minimum, másutt 10 és 13 fok között megáll a hőmérséklet minimum-értéke.
Napközben a Dunántúlon lesz szakadozottabb a felhőtakaró errefelé csak elszórtan alakulhat ki kisebb eső. Ezzel szemben a Dunától keletre marad borult ég és a tartós esőzés, a Tiszántúlon záporok és néhol gyenge zivatar is lehet. Az északi, északkeleti megyékben jelentős mennyiségű csapadék hullhat. Az ország nagy részén élénk lesz az északnyugati szél, a középső országrészben időnként meg is erősödhet. A hőmérsékleti maximum ezúttal az esős keleti országrészben lesz alacsonyabb, 11 és 16 fok közötti, a Dunától nyugatra 14 és 19 fokig emelkedhet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107110 Dátum: 2017.09.20., 11:01:19 »

Nekem még a mai, de még a holnapi nap is a felfordulással lesz egyenlő!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107109 Dátum: 2017.09.20., 11:00:41 »

Szép napot!

Örülök, hogy jól érezted magad!

 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107108 Dátum: 2017.09.20., 06:14:43 »

Üdv. Mindenkinek!

Tegnap estétől újra itthon.
Volt Oxford (épp diplomaosztással).
Volt Cambridge (esővel).
Londonban volt Panoptikum (etttől többet  vártam.)

Az utazás a  késéseket leszámítva jól sikerült.
A szállás és az étel szuper volt.
Legjobban természetesen a lányomnak örültem.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 238 239 [240] 241 242 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!