Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.16., 20:49:13
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó AKI... és 6 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 239 240 [241] 242 243 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125615 alkalommal)
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #107106 Dátum: 2017.09.19., 20:42:09 »

Jó reggelt!

Nincs baj, csak szétszedtük a lakást kicsit és sem időm, sem helyem nem volt internetezni!

Vagyok, jelentkezem, ha túl vagyunk az átalakításon!



Jó estlétet!


Érdekes én is a hétvégén neki állok a konyha átalakításának. Talán 12 éve már hogy ki lett alakítva, akkor jó volt örültünk neki, de a nejem bevallotta, hogy már nagyon nem szereti. A munkalap, az gyakorlatilag bútorlap, csak konyhai csempével fedtem be. A konyhaszekrényeket is én gyártottam és eszkábáltam össze.
Úgy hogy teljesem megértem az asszonyt és úgy gondolkozom, hogy most még van erőm hozzá, meg kedvem is, tehát megcsinálom a konyhát tisztességesen. A tervet elkészítettem, az anyagokat is kinéztem hozzá, (mosogató, bútorok, kövezés stb) Természetesen a pénzügyi keret az nincs meg hozzá, de megoldom.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107105 Dátum: 2017.09.19., 19:57:10 »

Jó reggelt!

Nincs baj, csak szétszedtük a lakást kicsit és sem időm, sem helyem nem volt internetezni!

Vagyok, jelentkezem, ha túl vagyunk az átalakításon!


Terápiás céllal leparketázzuk és átrendezzük a nagy szobát és a nappalinak kinevezett hallt.
Na persze akadnak akik gondoskodnak arról, hogy ne tudjam méltón gyászolni anyukámat...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107104 Dátum: 2017.09.19., 08:28:18 »


Nagy a csend. Ami azért csöppet aggaszt. AKI mester sem jelentkezik, remélem nincsen baj.

Ma időt szakítottam rá és beugrottam az internet szolgáltatómhoz. Lecseréltem a modemetk, kb. 4 évet szolgált, vagy kicsit többet. Kezdett kicsit akadozni, hamar lemerült a telep. Ha töltés alatt volt, vagy USB-n keresztül csatlakozott a géphez (nem Wifi-n) érdekes módon belassult.
Az új modem, igaz csak áramról megy, és nagyobb, de megbízhatóbban tűnik és új tarifacsomagjával 50 Gigához jutottam napközbeni időpontra, éjjel van 150 kedvezmény. És olcsóbb is.
Az új cuccot összepárosítottam a telefonnal és a tablettel is. Igaz nem szoktam azokkal netezni, de jobb így. 


Jó reggelt!

Nincs baj, csak szétszedtük a lakást kicsit és sem időm, sem helyem nem volt internetezni!

Vagyok, jelentkezem, ha túl vagyunk az átalakításon!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107103 Dátum: 2017.09.19., 06:04:37 »


Az 1275. szám 32. rovatának anyaga újra megjelent

Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #107102 Dátum: 2017.09.18., 20:24:48 »



Nagy a csend. Ami azért csöppet aggaszt. AKI mester sem jelentkezik, remélem nincsen baj.

Ma időt szakítottam rá és beugrottam az internet szolgáltatómhoz. Lecseréltem a modemetk, kb. 4 évet szolgált, vagy kicsit többet. Kezdett kicsit akadozni, hamar lemerült a telep. Ha töltés alatt volt, vagy USB-n keresztül csatlakozott a géphez (nem Wifi-n) érdekes módon belassult.
Az új modem, igaz csak áramról megy, és nagyobb, de megbízhatóbban tűnik és új tarifacsomagjával 50 Gigához jutottam napközbeni időpontra, éjjel van 150 kedvezmény. És olcsóbb is.
Az új cuccot összepárosítottam a telefonnal és a tablettel is. Igaz nem szoktam azokkal netezni, de jobb így. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #107101 Dátum: 2017.09.18., 20:18:02 »

Jó estlétet!


E heti tippek :


Watford – Manchester City : D (döntetlen) odds: 4,6
Nottingham – Wolverhampton : D (döntetlen) odds: 3,1
West Ham United – West Bronwich Albion: D (döntetlen) odds: 2,9


Az első esemény, illetve mind  három angol foci, de az első az premier ligás találkozó, azaz a csúcsliga. A mostani 5. fordulóban, a jelenleg 4. helyen álló Watford együttese fogadja a 2. pozicióban levő City csapatát. Mind a két csapat veretlen még, a lódarazsak (Watford) 2 győzelmet és két egált tudhat magáénak a vendégek a City csapata az 3 győzelmet és egy döntetlent ért el eddig. A Citynek volt egy hétközi meccse, tennapelőtt, amikor is a Feyenoord otthonából hozták el a három pontot szépen hangzó 4:0-s eredménnyel. Ez a meccs egyébként a BL csoportküzdelme volt már. Tehát a vendégek jó formában vannak. De  a vendéglátók is jó formában vannak, eddig 7 gólt lőttek és hármat kaptak, a City esetében ez 10-2 arányú. Minden bizonnyal a vendégek az esélyesebbek, de kérdés a hétközbeni BL érkőzés mennyit vett ki a csapatból. Bár igaz az is, hogy Angliában ég a szezon elején tartunk és ott a csapatok köztudottan iszonyatosan sok mérkőzést nyomnak le egy idényben. A két csapat utoljára ez év májusában csapott össze, akkor is a darazsak voltak a pályaválasztók és bizony csúfos 5:0-s vereséget szenvedtek. Szerintem ettől függetlenül – bár benne vagyunk már az őszben, de a darazsak még igen aktívak – szóval a hazaiak törekednek majd a tisztes helytállásra és ez egy egálra elég lesz.

A második esemény szintén angol foci, de a második vonal, azaz a championship egyik mérkőzése, Robin Hood kedvenc városa (Nottingham) és a farkasok csapata a Wolverhampton között. A hazaiak, a vörösök, vagy a trükkös fák csapata jelenleg a bajnokság 8. helyén áll, a lejátszott 7 fordulót követően. Lőttek 10 gólt, ám kaptak 11-et. A vendégek jobb helyen állnak, a 4. helyezésükkel és az elért 4 győzelemmel, 2 egállal és egy vereséggel. A csapat eddig 11-szer talált be az ellenfél hálójába és kapusuknak 7 ízben kellett hátranyúlnia, hogy kivegye a saját kapujukból a bogyót a középkezdéshez. Ha ezt nézem akkor a farkasfalka esélyesebb. De hát Robin és Little John csapata mindenre képes és az előző fordulóban a tavaly még premier ligás messzi északi csapat a Sunderland otthonából hozták el a három pontot, igaz sovánka 1:0-al, de győztek. A vendégek az előző fordulóban, otthon fogadták a Bristol City csapatát és a meccsre kilátogató 23.045 körét rágó néző előtt egy szikrázó mérkőzésen 3:3-at játszottak. Szerintem ez a mostani találkozó nem lesz tele gólokkal, de hogy a végén az eredményjelző döntetlent fog mutatni abban biztos vagyok. (vagy nem?)

A harmadik esemény az – visszakanyarodva a premier ligába – szintén angol foci és az "elsőliga" összecsapása, a West Ham United  és a West Bronwich Albion között. A kelet londoni csapat, a kalapácsosok, vagy inkább vasemberek gárdája a West Ham jelenleg gyengén  muzsikál a ligában. A négy meccséből eddig hármat elveszített és egyet, a legutóbbit nyerte meg otthon 56977 néző előtt, a legutóbbi fordulóban az újonc Huddersfield-del szemben. A vendégek, az énekes rigók csapata az előző fordulóban szintén egy újonccal küzdött meg, a Brighton vendége volt és vereséggel utaztak haza a tenger partja mellől. Jó kis meccs lesz ez, kiváncsi vagyok melyik dallam lesz az erősebb, a kalapácsok csendülése, vagy a rigók trillázása. De mindegy is, mert a mérkőzés végére egyik sem nyomja el a másikat, az eredmény egál lesz.

Holnap megjátszom patent variációba, alaptétnek 100 Ft-ot teszek meg, így a játék ára 700-ba fog fájni.   




Jó estlétet!


Sajnos csak az utolsó esemény "ült", így a nyeremény csekély.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #107100 Dátum: 2017.09.15., 20:31:16 »


Jó estlétet!


E heti tippek :


Watford – Manchester City : D (döntetlen) odds: 4,6
Nottingham – Wolverhampton : D (döntetlen) odds: 3,1
West Ham United – West Bronwich Albion: D (döntetlen) odds: 2,9


Az első esemény, illetve mind  három angol foci, de az első az premier ligás találkozó, azaz a csúcsliga. A mostani 5. fordulóban, a jelenleg 4. helyen álló Watford együttese fogadja a 2. pozicióban levő City csapatát. Mind a két csapat veretlen még, a lódarazsak (Watford) 2 győzelmet és két egált tudhat magáénak a vendégek a City csapata az 3 győzelmet és egy döntetlent ért el eddig. A Citynek volt egy hétközi meccse, tennapelőtt, amikor is a Feyenoord otthonából hozták el a három pontot szépen hangzó 4:0-s eredménnyel. Ez a meccs egyébként a BL csoportküzdelme volt már. Tehát a vendégek jó formában vannak. De  a vendéglátók is jó formában vannak, eddig 7 gólt lőttek és hármat kaptak, a City esetében ez 10-2 arányú. Minden bizonnyal a vendégek az esélyesebbek, de kérdés a hétközbeni BL érkőzés mennyit vett ki a csapatból. Bár igaz az is, hogy Angliában ég a szezon elején tartunk és ott a csapatok köztudottan iszonyatosan sok mérkőzést nyomnak le egy idényben. A két csapat utoljára ez év májusában csapott össze, akkor is a darazsak voltak a pályaválasztók és bizony csúfos 5:0-s vereséget szenvedtek. Szerintem ettől függetlenül – bár benne vagyunk már az őszben, de a darazsak még igen aktívak – szóval a hazaiak törekednek majd a tisztes helytállásra és ez egy egálra elég lesz.

A második esemény szintén angol foci, de a második vonal, azaz a championship egyik mérkőzése, Robin Hood kedvenc városa (Nottingham) és a farkasok csapata a Wolverhampton között. A hazaiak, a vörösök, vagy a trükkös fák csapata jelenleg a bajnokság 8. helyén áll, a lejátszott 7 fordulót követően. Lőttek 10 gólt, ám kaptak 11-et. A vendégek jobb helyen állnak, a 4. helyezésükkel és az elért 4 győzelemmel, 2 egállal és egy vereséggel. A csapat eddig 11-szer talált be az ellenfél hálójába és kapusuknak 7 ízben kellett hátranyúlnia, hogy kivegye a saját kapujukból a bogyót a középkezdéshez. Ha ezt nézem akkor a farkasfalka esélyesebb. De hát Robin és Little John csapata mindenre képes és az előző fordulóban a tavaly még premier ligás messzi északi csapat a Sunderland otthonából hozták el a három pontot, igaz sovánka 1:0-al, de győztek. A vendégek az előző fordulóban, otthon fogadták a Bristol City csapatát és a meccsre kilátogató 23.045 körét rágó néző előtt egy szikrázó mérkőzésen 3:3-at játszottak. Szerintem ez a mostani találkozó nem lesz tele gólokkal, de hogy a végén az eredményjelző döntetlent fog mutatni abban biztos vagyok. (vagy nem?)

A harmadik esemény az – visszakanyarodva a premier ligába – szintén angol foci és az "elsőliga" összecsapása, a West Ham United  és a West Bronwich Albion között. A kelet londoni csapat, a kalapácsosok, vagy inkább vasemberek gárdája a West Ham jelenleg gyengén  muzsikál a ligában. A négy meccséből eddig hármat elveszített és egyet, a legutóbbit nyerte meg otthon 56977 néző előtt, a legutóbbi fordulóban az újonc Huddersfield-del szemben. A vendégek, az énekes rigók csapata az előző fordulóban szintén egy újonccal küzdött meg, a Brighton vendége volt és vereséggel utaztak haza a tenger partja mellől. Jó kis meccs lesz ez, kiváncsi vagyok melyik dallam lesz az erősebb, a kalapácsok csendülése, vagy a rigók trillázása. De mindegy is, mert a mérkőzés végére egyik sem nyomja el a másikat, az eredmény egál lesz.

Holnap megjátszom patent variációba, alaptétnek 100 Ft-ot teszek meg, így a játék ára 700-ba fog fájni.   
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107099 Dátum: 2017.09.15., 06:02:21 »


Az 1273. számban 1998. XI. 27-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107098 Dátum: 2017.09.14., 21:07:02 »

Kedves Rovarttársak !

Holnap megyek pár napra a nagyobbik lányomhoz (Cellux) Londonba.

Ezért valószínű, hogy csak 20-án fogok időjárási összefoglalót küldeni.

Jó estét!

Érezd jól magad!

Készíts sok fényképet, hogy lássuk mi is!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107097 Dátum: 2017.09.14., 18:51:33 »

Péntekre virradó éjszaka az átvonuló hidegfront felhőzete északnyugatról beborítja az egész országot. A kora reggeli órákban viszont északnyugaton már csökkenni kezd a felhőzet. A Duna vonalától nyugatra többfelé várható eső, záporeső, de jelentősebb csapadékra inkább csak a Dunántúl délnyugati, nyugati részén számíthatunk. Másutt csak helyenként hullhat kisebb zápor, illetve főleg a középső és keleti tájak részben vagy egészben szárazon is maradhatnak. A reggeli órákra nyugaton is jórészt megszűnik a csapadék, és legfeljebb már csak a Délnyugat-Dunántúlon lehet gyenge eső. A szél mindenütt északnyugatira, nyugatira fordul, a front mögött sokfelé megélénkül, időnként meg is erősödik. Reggelre azonban mérséklődik a légmozgás, délnyugaton akár gyengén szeles, illetve szélcsendes területek is lehetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 9 és 15 fok között alakul, nyugaton lesz a leghűvösebb.
Magyarország péntek délután:
Változóan felhős idő várható. A legtöbb felhő délnyugati, nyugati tájainkon lesz, ott borult körzetek is előfordulhatnak. Több-kevesebb napsütésre azonban általában számíthatunk. A legtöbbet az északkeleti, keleti országrészben süt majd a nap. Csapadék az ország területén sehol sem hullik. Az általában gyenge, vagy mérsékelt nyugati szél a Dunántúlon délnyugatira, délire fordul. Délnyugat-Dunántúlon továbbra is lesznek kifejezetten gyengén szeles területek. A legmagasabb hőmérséklet 16 és 22 fok között alakul. A felhősebb nyugati tájakon lesz a leghűvösebb, keleten pedig a legmelegebb idő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107096 Dátum: 2017.09.14., 07:11:53 »

Kedves Rovarttársak !

Holnap megyek pár napra a nagyobbik lányomhoz (Cellux) Londonba.

Ezért valószínű, hogy csak 20-án fogok időjárási összefoglalót küldeni.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107095 Dátum: 2017.09.14., 07:10:31 »

Az éjszakai órákban elvonul az a felhősáv, amely eleinte még felhős, helyenként csepergős időt okoz, így az ország nagy részén derültnek ígérkezik a napkelte, a főváros térségében és az északkeleti megyékben lehet némi felhő az égen. Az ország északi felén többfelé megélénkül a déli, délnyugati szél, másutt jellemzően gyenge marad a légmozgás. A legalacsonyabb hajnali hőmérséklet általában 9 és 14 fok között alakul, de a fagyzugos tájakon ennél csípősebb is lehet a reggel.
A délelőtti napos, kevés felhővel tarkított időt követően a délutáni órákban egy érkező hidegfront hatására az északi országrészben és a Dunántúlon már megnövekszik a felhőzet. A déli és keleti megyékben azonban egészen napnyugtáig alapvetően napos idő lesz a jellemző. A késő délutáni órákban a Kisalföldön és a főváros környékén már kialakulhat kisebb eső, záporeső. A front előtt élénk, a Dunántúlon többször megerősödő délnyugati szélre számíthatunk, egy-egy viharos lökés is kifuthat. A hőmérséklet csúcsértéke 24 és 29 fok között alakul, a Dél-Alföldön és a vastagabb felhők érkezése előtt a Kisalföldön várható a legmelegebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107094 Dátum: 2017.09.13., 17:25:26 »

Hosszú és nehéz napok vannak mögöttem.
Vasárnap takarítottunk Okszikámmal anyukán lakásában, hogy tegnap a vendégeket nyugodtan fogadhassuk.
A hétfő a felkészüléssel telt, tegnap pedig utolsó útjára kísértük anyukámat.

Még nagyon friss....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107093 Dátum: 2017.09.13., 16:53:52 »



Jó estlétet!


A tippelés részben sikerrel járt. Két meccs, a Valencia és a Fulham találkozója bejött, így pénzemnél vagyok és még egy kicsi jött rá.

 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107092 Dátum: 2017.09.13., 16:52:55 »

Majd kimozdul, ne félj, amikor nem számítasz rá.  _morcos

Egyelőre befészkelte magát Marika néni mellé, s esze ágában sincs mozdulni.
A minap megsimiztem kicsit, amit örömmel vett -bár nem dorombolt, de bújt a kezem alá-, s amikor műr nem volt ciróka, fújt egy nagyot.  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #107091 Dátum: 2017.09.13., 16:51:07 »

Kedves Rovattársak !

Hajlott és élemedett (CÁFOLHATÓ !!!) korom ellenére eddig csak  házavatóról hallottam, házbúcsúztatóról nem.
Ma ilyenen  -mármint házbúcsúztatón-  fogok részt venni, mivel unokatestvéremék eladták a házukat.

Jó estét!

Nem hajlott, s még csak nem is élemedett!
Kissé viseltes, de semmi extra!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107090 Dátum: 2017.09.13., 07:34:13 »

Szerdára virradó éjszaka eleinte sok felhőre számíthatunk elszórtan gyenge esővel záporral, majd nyugat felől határozott felhőzetcsökkenés valószínű. Hajnalban, reggel már csak a keleti, északkeleti megyékben lehet gyenge eső, záporeső. Főként a kevésbé felhős és szélcsendes délnyugati tájakon pára és ködfoltok képződhetnek. A gyenge nyugati irányú átlagszelet a Duna-Tisza közén és tágabb környezetében mérsékelt lökések kísérhetik. A leghidegebb órákban 9 és 15 fok közé hűl a levegő, nyugaton mérhetjük az alacsonyabb, keleten a magasabb értékeket.
A délelőtti napos időt követően a kora délutáni óráktól nyugat felől fokozatosan vastagodó fátyol- majd középmagas szintű felhőzet vonul fel, amely a kontinensünk nyugati partvidékét elérő erősen kimélyült ciklonhoz tartozik. Csapadék ezekből a felhőkből nem lesz. A szél délnyugatira fordul és az ország északi felén megélénkül, a Kisalföldön gyakran erős széllökések is előfordulhatnak. A hőmérséklet maximuma 20 és 24 fok között alakul, északkeleten lesz a hűvösebb.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #107089 Dátum: 2017.09.12., 06:04:52 »

70. számban 1998. XI. 24-én megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #107088 Dátum: 2017.09.12., 05:31:49 »

Este fokozatosan mindenütt megnövekszik a felhőzet és az éjszakai órákban dél felől sokfelé számíthatunk eső, zápor, illetve elszórt zivatarok kialakulására is. Egy-egy hevesebb gócban felhőszakadás, esetleg jégeső is elképzelhető. Erre nagyobb esély az Alföld térségében van. Reggelre a csapadékzóna észak felé húzódik, a Dél-Alföldön ekkor már felszakadozhat a felhőzet is. A Dunántúlon és a Duna mentén egyre inkább északnyugatira fordul és megerősödik a szél, néhol viharos lökések is lehetnek, keleten gyenge vagy mérsékelt, változó irányú légmozgásra számíthatunk, de zivatarok környezetében átmenetileg itt is megerősödhet a szél. Hajnalra jellemzően 14 és 19 fok közé hűl a levegő.
Kedden délelőtt főként az ország északkeleti felében számíthatunk további eső vagy zápor kialakulására, miközben dél, délnyugat felől egyre többfelé felszakadozik a felhőzet, kevés napsütésre is van kilátás. Délután továbbra is északkeleten lesz zártabb a felhőzet, és itt további csapadék is várható, ezzel együtt azonban a nyugati megyék felett is beborul az ég és a délután második felében már kisebb eső ott is kialakulhat. A Dunántúlon és a középső tájakon többfelé kísérhetik erős, néhol viharos lökések az északnyugati szelet, keleten, északkeleten továbbra is inkább a déli, délnyugati áramlás lesz a domináns. A hétfőihez képest jelentősen mérséklődik a nappali felmelegedés mértéke, az ország nagy részén csupán 18 és 24 fok közé emelkedhet a hőmérő higanyszála, ugyanakkor a Tiszántúlon még lehetnek 25 fok feletti maximumok is.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #107087 Dátum: 2017.09.11., 19:55:24 »

Jó estlétet!


Hosszú szünet után ismét tipp- tippelés a 32-esen…  buli    táncika


Leicester – Chelsea :  D (döntetlen) odds: 3,35
Valencia – Atletico Madrid : D (döntetlen) odds: 3,05
Brighton – West Bromwich Albion :  1. félidő D (döntetlen) 1,85
Fulham – Cardiff : D (döntetlen) odds: 3,3


Az első esemény foci, angol premier liga találkozó. A tavalyi „csalódás”, vagy inkább tavalyelőtti bajnok „rókák” Leichestert fogadja a londoni Chelsea-t, a kékeket. A hazaiak a tavalyi bajnokságban nem szerepeltek valami jól. A sikertrénert el is küldte a vezetőség, a helyét Shakespeare vette át, mármint Craig Shakespeare és nem a William. Végül is a csapatot bent tartotta a premier ligában és azért a bajnokok ligájában is úgy emlékszem az elődöntőig jutottak. A Chelsea jó kis csapat, jelenlegi bajnokságban is, igaz még az elején vagyunk, de érezni hogy számolni lehet vele mint végső győztes. A két csapat legutóbb még januárban találkozott, akkor is a rókák voltak a pályaválasztók. Akkor bizony katasztrofális vereséget szenvedtek a „kékek” 3:0val vitték el a három pontot.
Az idei bajnokságban a vendég csapat mérlege a három fordulót követően, 2 győzelem és egy vereség. Az első fordulóban otthon lepte meg őket a Burnley gárdája, akik hármat vágtak a kékeknek és csak kettőt szedtek be. A Cselszi eddig lőtt 6 góólt és kapott négyet. A hazaiak mérlege kicsit rosszabb, két vereséggel és egy győzelemmel állnak. A Brighton verték meg 3:1 arányban. Az első fordulóban az Arsenal otthonában nagy csatában kaptak ki, 3:2-re, aztán a legutolsó fordulóban az MU otthonában szenvedtek sima 2:0-s vereséget. Minden bizonnyal nagy csata lesz jelenlegi találkozó. Szerintem a rókák magukra találnak és ha más nem is de egy egált kiharcolnak. Tippem döntetlen.

A második esemény szintén foci, de ez már a spanyol La liga mérkőzése, a Valencia fogadja az Atletico Madridot. A spanyol bajnokság jelenleg a 2. fordulón van túl, illetve a harmadik forduló első meccse a Leganes és a Getafe között most kezdődött nem rég. De ezen írás tárgya most nem ez, hanem a Valencia és a A. Madrid meccs végkimenetele. A Valencia csapata az előző  bajnokságban a 12. helyen végzett, míg ellenfele a fővárosi gárda a 3. pozíción zárt.   Kétségkívül a vendégek az esélyesebbek. Az első két fordulóban az Atletico először az újonc Girona vendége volt, ahol egálozott (2:2), majd szintén vendégként érkezett Gran Canaria szigetére ahol is a Las Palmas csapatát igen meglepte, mivel a fővárosiak 4:1-es győzelemmel lelépték a kanárikat. A Valencia csapata is összefutott a Las Palmas gárdájával az első fordulóban fogadták a sárgákat és 1-0 –al le is győzték őket. Aztán a következő fordulóban a fővárosba látogattak a másik fővárosi gárdához a királyi Reál otthonában egy 2:2-es döntetlent harcoltak ki. Figyelemre méltó. A két csapat utoljára márciusban találkozott, akkor a mostani vendégcsapat az Atletico otthon sima 3:0-val küldte haza őket. Én bízom a „denevérekben”, a hazaiakban, (A Valencia csapatának címere, illetve címerpajzsa felett egy kiterjesztett szárnyú fekete denevér látható) tippem döntetlen.

A harmadik megjátszandó esemény, foci és angol premier liga összecsapás. Az újonc Brighton (sirályok) fogadják a West Bromwich Albion együttesét az énese rigókat.  Az újoncok az eddig lejátszott három fordulóban nem lőttek gólt, de kaptak négyet. Két vereséggel és egy döntetlennel állnak. Az előző fordulóban a Watford otthonában gólnélküli döntetlennel zártak. A vendég csapat 2 győzelemmel és egy egállal, 3:1-es gólaránnyal áll az 5. helyen a még „fiatal” bajnokságban.  Nem találtam arra vonatkozó információt, hogy a két csapat legutóbbi találkozóján milyen eredmény született, így ez a meccs igazi csemege lesz ebből a szempontból. A Brightonnak sok a sérültje a „kezdő”, vagy inkább az elsődleges keretből 6-an biztos nem lépnek pályára. De ennek ellenére  bízom benne, hogy az első félidőt lezáró bírói sípszó után az eredményjelző egált fog mutatni.

A negyedik esemény szintén foci, angol labdarúgás, de a második vonal, a championship egyik találkozója. A londoni fekete-fehér harcosok (Fulham) fogadja a welszi fecskéket, a Cardiff gárdáját. Jelenleg a bajnokság már az 5. fordulón is túljutott. Igaz pörgős is, hiszen a bajnokságban 24 csapat küzd egymással. A vendégek az 5 meccsből mindet hozták, azaz jelenleg  veretlenül, csak győzelemmel állnak az élen. Gólarányuk is imponáló 10:2-es. A hazaiak kicsit gyengélkednek az 5 mérkőzésből egyet nyertek három esetben egáloztak és egy ízben kikaptak., gólarányuk 4:3. A fecskék az esélyesebbek, meg hát „velsziek”, de ennek ellenére azt hiszem, nem tudják megőrizni győzelmi sorozatukat, becsúszik egy döntetlen.

Holnap bemegyek a faluba és megjátszom vszeg…Lucky15-ös variésönbe és alaptétnek teszek 40 Ft-ot, így a játék ára 600 Ft lesz.




Jó estlétet!


A tippelés részben sikerrel járt. Két meccs, a Valencia és a Fulham találkozója bejött, így pénzemnél vagyok és még egy kicsi jött rá.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 ... 239 240 [241] 242 243 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!