Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 17:06:27
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 268 269 [270] 271 272 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125928 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106527 Dátum: 2017.05.26., 06:01:50 »


A 2. évfolyam 151. számában 1991. XI. 6-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106526 Dátum: 2017.05.25., 23:02:16 »

Holnap megint Pest, mert el kell hozni a fordításokat és elvinni apostile-oztatásra is amit lehet. Amit nem, azt majd hétfőn, aztán túl leszünk az egészen... és kezdhetjük az ukrajnai hagyatéki ügyeket... eddig sem két forint volt...

De a minap kaptam egy iratot -és naná, befizetni valót- a magyar közjegyzőtől. Ezt azt mutatja, hogy itthon is elindult legalább az ügy!
Értem persze, meg kellett várni a végleges határozat jogerőre emelkedését is, az meg azért csak 50 nap volt...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106525 Dátum: 2017.05.25., 22:55:27 »

Többnyire marad az erősen felhős égbolt, az időnként megnövekvő gomolyfelhőzetből szórványosan, főként A Dunától keletre alakulhat ki zápor, esetleg egy-egy zivatar. Az északi, keleten északnyugati szél megélénkül, nyugaton megerősödik, helyenként viharos lökések is kísérhetik. A legmagasabb hőmérséklet mindössze 16 és 21 fok között alakul.

Jó estét!

Mi tagadás nem volt valami nagy hőség ma!
Délelőtt anyukám társasházi közgyűlésere készültem. Persze a délelőtti melómat sutba is dobhattam este, mert semmi nem az elképzelt forgatókönyv szerint történt... Na mindegy, én megtettem!

Közben kutyával is voltam orvosnál, mert Kormos anyai örömök elé néz. Hogy mikor? Ki tudja?!
Ma azt hittük meglesz, de még nincs itt az idő, csak megijesztett minket a kislány... bár inkább nagy lány!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106524 Dátum: 2017.05.25., 06:30:44 »

Többnyire marad az erősen felhős égbolt, az időnként megnövekvő gomolyfelhőzetből szórványosan, főként A Dunától keletre alakulhat ki zápor, esetleg egy-egy zivatar. Az északi, keleten északnyugati szél megélénkül, nyugaton megerősödik, helyenként viharos lökések is kísérhetik. A legmagasabb hőmérséklet mindössze 16 és 21 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106523 Dátum: 2017.05.24., 21:36:30 »

Jó estét!

Na, az egy szép történet volt!  shock

Mivel sógornő csak az angol és az ukrán mobil kártyáját használja, arra gondolt, hogy az angol SIM szépen felkapcsolódik valamelyik hálózatra és így szól nekem, ha már kijött.
Nos, tévedett, a SIM nem kapcsolódott fel egyik szolgáltatóhoz sem (itthon megnéztem, mind a három szolgáltató tiltott  volt!  shock). Én a Market Central parkolójában vártam a hívást, Ő meg engem várt a korábban szokott helyen. Így eltelt 50 perc, mire vettem a bátorságot és elindultam a reptérre, reménykedve a találkozásban... de sikerült, így már 3/4 2-re itthon is voltunk.
Kis beszélgetés, háromkor irány lefeküdni. Az óra 5:15-kor csörög, mert a debreceni vonatot el kell érni...

Szóval ma nem sok hasznot hajtottam...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106522 Dátum: 2017.05.24., 21:35:42 »

Jó estét!

Bagoly vagyok. Mindjárt indulok Sógornőért Ferihegyre...

Jó estét!

Na, az egy szép történet volt!  shock

Mivel sógornő csak az angol és az ukrán mobil kártyáját használja, arra gondolt, hogy az angol SIM szépen felkapcsolódik valamelyik hálózatra és így szól nekem, ha már kijött.
Nos, tévedett, a SIM nem kapcsolódott fel egyik szolgáltatóhoz sem (itthon megnéztem, mind a három szolgáltató tiltott  volt!  shock). Én a Market Central parkolójában vártam a hívást, Ő meg engem várt a korábban szokott helyen. Így eltelt 50 perc, mire vettem a bátorságot és elindultam a reptérre, reménykedve a találkozásban... de sikerült, így már 3/4 2-re itthon is voltunk.
Kis beszélgetés, háromkor irány lefeküdni. Az óra 5:15-kor csörög, mert a debreceni vonatot el kell érni...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106521 Dátum: 2017.05.24., 07:30:22 »

Szerdán egy hidegfront vonul át felettünk. Már a délelőtti órákban megnövekszik északnyugat felől a felhőzet az éjszakai átmeneti csapadékszünet után, és egyre többfelé alakulhatnak ki záporok, zivatarok, legkisebb eséllyel a Dunántúl nyugati felén. A maival ellentétben ezeknek a konvektív celláknak az áthelyeződése gyors lesz. A hőmérséklet csúcsértéke 20 és 24 fok között alakul, délkeleten lesz a melegebb. Az északnyugati szél zivataroktól függetlenül is megélénkül, főleg a Dunántúlon meg is erősödik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106520 Dátum: 2017.05.24., 06:04:10 »


A 2. évfolyam 150. számában 1991. XI. 5-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106519 Dátum: 2017.05.23., 22:09:02 »

Éjszaka nyugat felől egy kisebb magassági hidegörvény éri el hazánkat nyugat felől. Ennek köszönhetően nyugat felől fokozatosan megnövekszik a felhőzet, és a Dunántúlon egyre több helyen fordulhat elő zápor, zivatar. Akár egy kiterjedtebb csapadékrendszer is kialakulhat. Emellett még a középső megyékben is lehetnek további, elszórt zápor- és zivatargócok. A változó irányú szél gyenge marad. A hőmérséklet többnyire 11 és 16 fok közé csökken.
Napközben többször erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet, emellett pedig változó vastagságú fátyolfelhőzet is lesz az égen, különösen keleten. Eleinte a Dunántúlon várható még zápor, zivatar, majd később már a Duna-Tisza közén, estefelé pedig a Tiszántúlon is számíthatunk a megjelenésükre. A lassan mozgó cellákból lokálisan nagyobb mennyiségű csapadék is hullhat. A változó, de jellemzően északias irányú légmozgás nagyrészt gyenge marad, csak zivatarokban élénkülhet meg átmenetileg a szél. A hőmérséklet csúcsértéke 21 és 26 fok között alakul.

Jó estét!

Bagoly vagyok. Mindjárt indulok Sógornőért Ferihegyre...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106518 Dátum: 2017.05.23., 06:34:02 »

Éjszaka nyugat felől egy kisebb magassági hidegörvény éri el hazánkat nyugat felől. Ennek köszönhetően nyugat felől fokozatosan megnövekszik a felhőzet, és a Dunántúlon egyre több helyen fordulhat elő zápor, zivatar. Akár egy kiterjedtebb csapadékrendszer is kialakulhat. Emellett még a középső megyékben is lehetnek további, elszórt zápor- és zivatargócok. A változó irányú szél gyenge marad. A hőmérséklet többnyire 11 és 16 fok közé csökken.
Napközben többször erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet, emellett pedig változó vastagságú fátyolfelhőzet is lesz az égen, különösen keleten. Eleinte a Dunántúlon várható még zápor, zivatar, majd később már a Duna-Tisza közén, estefelé pedig a Tiszántúlon is számíthatunk a megjelenésükre. A lassan mozgó cellákból lokálisan nagyobb mennyiségű csapadék is hullhat. A változó, de jellemzően északias irányú légmozgás nagyrészt gyenge marad, csak zivatarokban élénkülhet meg átmenetileg a szél. A hőmérséklet csúcsértéke 21 és 26 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106517 Dátum: 2017.05.23., 06:29:01 »


Jól számolok?  25 éve volt 100/2 100/2 éves?  Hogy öregszik a drágám.  _cupp
     

            Matekból is kiváló vagy! _cupp
Naplózva
Akela
Hős tag
*****

Karma: +44/-5
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8 380


arany kicsi Frigyesem


Profil megtekintése
« Válasz #106516 Dátum: 2017.05.22., 21:49:16 »

100/2=75
Nem semmi!  Mosolyog
*Szerk:
Szóval azért ezen tegnap ellamentáltam.
Százperkettő hetvenöt.
Ezt is megéltük.
Mennyi minden történt azóta, hogy a Hirdiben láttam az akkori 100/2 kuponjait!
Óhatatlan átfut az emberen az is, milyen sokan elmentek már. Morbid; S/O; Wolfram; Gazember; Mikulás;... (És ez a felsorolás még nem is teljes!)
Mi még vagyunk, néha beszélgetünk is, vagy csak üzenetet váltunk, kapok egy-két érdekes e-mailt.


Jól számolok?  25 éve volt 100/2 100/2 éves?  Hogy öregszik a drágám.  _cupp
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106515 Dátum: 2017.05.22., 17:24:59 »

Jó estét!

Ma családi összeröffenés volt: anyukám és sógoraim is itt voltak.

Nemrég végeztünk a takarítással, mosogatással és a gyermek fürdetésével....

Jó éjszakát!

És a belépett tagoknak néhány kép erről a napról:
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106514 Dátum: 2017.05.22., 17:15:37 »

A medence tele van, melegszik a napon.  táncika



Szombaton egészen más volt tele és nem vízzel!

Vasárnap bográcsban halászlét akartunk készíteni, ám mivel a városban nem lehet halat kapni, úgy gondoltuk, hogy a vecsési Tacskóban majd veszünk, úgyis ott leszünk a medence és a szivattyú miatt.
Aha! Az első meglepetés akkor ért, amikor megláttam, hogy a halas pult helyett almás pult van, halat meg csak előre csomagolva -naná, vákumfóliázva- és fagyasztva lehet kapni.
Arra gondoltam, ette fene, majd abból készítjük, végül is ha jól el van találva a fűszerezése, nem lehet majd rajta érezni, hogy nem friss a szentem....
Nem is éreztük! A vákumban csak lazac volt mindenféle formában, meg füstölt hering... egyik sem kimondottan halászlébe való.
Aztán mentem a fagyasztó pulthoz, de ott sem találtam tengeri herkentyűknél egyebet... Ilyen amerikai bigy-bigyó, olyan vietnámi hasonló... de se egy nyomorult busa szelet, se ponty...  uuuhhh
A csúcsot számomra a cápa uszony jelentette, ám az ára miatt abból sem gondolkodtam halászlén.
Azon viszont eltépelődtem, hogy drága Illetékes Elvtársaink minden Karácsonykor telesírják a tv előtti -direkt számukra odakészített- felmosóvödröt, hogy mennyire nem eszik halat a magyar.
Én csak annyit kérdeznék: Miért? Van hal?  robban
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106513 Dátum: 2017.05.22., 17:06:11 »

Az utóbbi napok időjárása miatt arra gondoltunk a Mamával, hogy megörvendeztetjük ezt a gyereket egy medencével. Eddig mi elvoltunk „kád” nélkül, de a gyerek az gyerek.... Szóval irány Vecsés és mivel ott van egy bolt, ahol mindenre van több ötletük és még búvárszivattyút is árulnak, hát arrafelé vettük az irányt. Be is vásároltunk rendesen...
A medence és a szivattyú mellé vettünk még két nagy zsák földet és bespájzoltam csavarokból is.
Na ebéd után megkezdtük a fürdőzési előkészületeket: a leírás szerint felpumpáltuk a medence szélén levő felfújható részt, aztán hosszú órákon keresztül (unásig!) engedtük bele a vizet. Holnap folytatjuk...  shock

 shock

A medence tele van, melegszik a napon.  táncika

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106512 Dátum: 2017.05.22., 17:04:08 »

Röviden összefoglalom Albertirsa időjárását: dög meleg, néha felhősödéssel és vagy 80%-os relatív páratartalommal, mert a hátam közepén csurog a víz anélkül, hogy megmozdulnék....  shock

Délelőtt Kormos kutyával dokinál voltunk, mivel második éjszakája nem tudunk rendesen aludni tőle. Babát várunk, így azon aggódtunk, hogy esetleg itt az idő és nem tud egyedül megbirkózni a feladattal.
Szerencsére nem ez van, egyszerűen csak melege van, ezért liheg annyira, de az biztos, hogy a vemhessége okozza a fokozott igényét emberi közelségre.
Doki bácsi azt mondta, hogy naponta azonos időpontban hőmérőzzük és amikor egy egész oC-ot csökken a kutyus hőmérséklete akkor hívjuk őt, mert 24 órán belül megindul a szülés.
Ez az információ nagyon új volt, sosem hallottam, nem olvastam. Ilyenkor értékelem át magamban azt, hogy a Pancsikánál egy, Kormosnál eddig három szülés ment le komplikációk nélkül!  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106511 Dátum: 2017.05.22., 16:56:36 »

Az ország keleti és nyugati harmadán többórás napsütésben bízhatunk, csak ritkán takarják gomolyfelhők a napsütést. Az ország középső harmadán ezzel ellentétben több és magasabbra törő gomolyfelhő teszi változatossá az égi látványt. Ezekből a gomolyfelhőkből eleinte egy-egy helyen, először főleg az Északi-Középhegységben, később már a Duna-Tisza közén is számíthatunk záporeső, néhány helyen zivatar kialakulására. Heves zivatar kialakulása nem valószínű. A légmozgás a Nyugat-magyarországi peremvidéken és a Tiszántúlon lesz számottevő. Ezeken a területeken élénk, időnként - főleg a Tiszántúlon - erős széllökésekre kell készülni. Az ország többi részén a konvektív csapadékgócok környezetében lesz tapasztalható átmeneti szélerősödés. A maximum-hőmérséklet 23 és 26 fok között alakul.



Röviden összefoglalom Albertirsa időjárását: dög meleg, néha felhősödéssel és vagy 80%-os relatív páratartalommal, mert a hátam közepén csurog a víz anélkül, hogy megmozdulnék....  shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106510 Dátum: 2017.05.22., 16:54:51 »


Szép napot!

Az ITT tévéről és videóról, illetve arról, hogy Bórembukk Lili az OTT tv-t hiányolta, jutott eszembe egy középiskolai történet.
Nevezetesen volt egy srác, akit Ott (nevezzük most Györgynek) hívtak. Mekkora volt, mesélték, amikor naposként felvette a telefont és bemondta: „Erdészeti kollégium, itt Ott.”
 hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106509 Dátum: 2017.05.22., 06:13:00 »

Az ország keleti és nyugati harmadán többórás napsütésben bízhatunk, csak ritkán takarják gomolyfelhők a napsütést. Az ország középső harmadán ezzel ellentétben több és magasabbra törő gomolyfelhő teszi változatossá az égi látványt. Ezekből a gomolyfelhőkből eleinte egy-egy helyen, először főleg az Északi-Középhegységben, később már a Duna-Tisza közén is számíthatunk záporeső, néhány helyen zivatar kialakulására. Heves zivatar kialakulása nem valószínű. A légmozgás a Nyugat-magyarországi peremvidéken és a Tiszántúlon lesz számottevő. Ezeken a területeken élénk, időnként - főleg a Tiszántúlon - erős széllökésekre kell készülni. Az ország többi részén a konvektív csapadékgócok környezetében lesz tapasztalható átmeneti szélerősödés. A maximum-hőmérséklet 23 és 26 fok között alakul.

Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106508 Dátum: 2017.05.22., 06:02:18 »


A 2. évfolyam 149. számában 1991. XI. 1-jén megjelent írások
Naplózva
Oldalak: 1 ... 268 269 [270] 271 272 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!