Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.16., 15:59:31
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 282 283 [284] 285 286 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125603 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106245 Dátum: 2017.04.01., 21:27:07 »

Ma átmentem egy ismerősömhöz, mondta megjött a faanyag, geranda, stafnifák és egyebek a terasz bővítéséhez. Büszkén mesélte, hogy a közeli Tüzép telepen rendelte meg, előleget sem kértek és ráért fizetni a kiszállításkor. Aztán mutatta a számlát..... mármint a szállítólevelet, mert csak azt kapott. Mondtam is neki, ahogy kiszámoltam rajta a köbárat a fűrészáru után.... hogy végül is árában vetted, evvel nincs is baj.... Ám annyi bizonyos, hogy a telepen a gépbe nem ütötték be, azaz az Áfát benyelték...Máskor kérdezd meg mennyibe lenne számla nélkül.... Ami persze nem szabályos... és bűncselekmény is, de legalább mondhatták volna.... Ha a telep naponta kétszer-háromszor eljátsza ezt meg van három embernek a tiszta bére, zsebbe....mermegamúgy minden bizonnyal azok minimálbérre vannak bejelentva akár részmunkaidőben.. Nincs nekem evvel bajom....csak majd nekik ha megélik a nyugger kort....mert amúgy a tiszta zsebbe-bérből félretenni annyit nem tudnak és nem is fognak hogy majd akkor jó legyen, No meg baja van az államnak...bár az tudja ezt nagyon jól...  Meg úgy baj van egésszel, de én ehhez hülye vagyok és már frankón nem tudom a megoldást.  

Nem védem őket, ismerem a rendszert kívülről-belülről... ám sok a hulladék, a selejt, magasak a költségek és kicsi az árrés mert nagy a konkurencia. Oka van annak, hogy kapcsolat ide, kapcsolat oda, szakemberként eszem ágában sem volt belevágni ilyenbe!  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #106244 Dátum: 2017.04.01., 21:19:20 »

Ma átmentem egy ismerősömhöz, mondta megjött a faanyag, geranda, stafnifák és egyebek a terasz bővítéséhez. Büszkén mesélte, hogy a közeli Tüzép telepen rendelte meg, előleget sem kértek és ráért fizetni a kiszállításkor. Aztán mutatta a számlát..... mármint a szállítólevelet, mert csak azt kapott. Mondtam is neki, ahogy kiszámoltam rajta a köbárat a fűrészáru után.... hogy végül is árában vetted, evvel nincs is baj.... Ám annyi bizonyos, hogy a telepen a gépbe nem ütötték be, azaz az Áfát benyelték...Máskor kérdezd meg mennyibe lenne számla nélkül.... Ami persze nem szabályos... és bűncselekmény is, de legalább mondhatták volna.... Ha a telep naponta kétszer-háromszor eljátsza ezt meg van három embernek a tiszta bére, zsebbe....mermegamúgy minden bizonnyal azok minimálbérre vannak bejelentva akár részmunkaidőben.. Nincs nekem evvel bajom....csak majd nekik ha megélik a nyugger kort....mert amúgy a tiszta zsebbe-bérből félretenni annyit nem tudnak és nem is fognak hogy majd akkor jó legyen, No meg baja van az államnak...bár az tudja ezt nagyon jól...  Meg úgy baj van egésszel, de én ehhez hülye vagyok és már frankón nem tudom a megoldást.  
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #106243 Dátum: 2017.04.01., 20:24:54 »

A szomorú hírek után is, csakazértis feladtam az e heti tippelésemet. 

Loirent – Caen : D (döntetlen) odds: 3,05
Strasbourg – Sochaux 0:1-es hendikep: D (döntetlen) odds: 3,4
Catanzaro – Catania : D (döntetlen) odds: 2,85


Mindegyik esemény  európai foci. Az első a francia első osztály összecsapása, a sereghajtó Loirent fogadja Caen város csapatát. A vendégek éppen csak, hogy a kieső zóna felett tanyáznak. Az előző fordulóban a bajnokaspiráns Monaco csapatát fogadták és kaptak is három gólt, amire nem tudtak válaszolni. A hazaiak a Loinrent gárdája is minden bizonnyal másképp képzelte el a bajnokságban való szereplést, ám most egyelőre az utolsó helyen állnaka szerzett 25 pontjukkal. Az előttük levő „már nem kieső hely” 4 pont távolságra van, ám a Loirent csapata egy meccsel kevesebbet játszott. Azaz nincs minden még lefutva. Az előző fordulóban az előttük két hellyel pipiskedő Nancy-nál vendégeskedtek és el is hozták a három pontot. Fontos ez a meccs, de a Caen-nek is. Tippem nagy küzdelem, nem szép játék és egál.


A második esemény szintén csigazabáló bajnokság, mégpedig a 2. osztály küzdelme. Az 5. helyezett Strausbourg fogadja a Sochaux csapatát. Olyan középosztálybeli küzdelem, mivel a vendégek meg jelenleg a 10. helyen állnak a 20 csapatos másodosztályban. Szerintem a hazaiak nem akarnak lejjebb csúszni és egy góllal jobbak lesznek a vendégeknél, így tippem 0:1-es hendikep mellett döntetlen.

A harmadik esemény igazi nosztalgia a számomra. Mint régen a totozókban….amikor még a szombat is munkanap volt, legalábbis csak minden második volt szabad (már amire én emlékszem munkásként) szóval akkor szombaton mindig megdumáltuk a totómeccseket. (És) akkoriban főleg olasz és magyar mérkőzések voltak így ilyen idényben. Lapozgattuk a „sárgát” (sportfogadás újság) és tippeltünk. Aztán vagy kollektívon, vagy hagyományos szelvényeken kombinálva és sokat töltögetve adzuk fel a tuttit. Én akkoriban mindig általában egy hibapontos 5, vagy 6 kétesélyes variációkat játszottam. Szóval akkoriban Catanzaró, Catania….ésatöbbi jó volt hallhgatni ahogy bemondta a rádióban a speaker vasárnapontként az eredményeket….
Szóval nosztalgiából választottam ki ezt az eseményt. Kicsit így is emlékezve két rovattársunkra, akik szinte egyszerre hagytak itt bennünket. Jó emberek voltak.

A tippem fenn olvasható…..

Szóval feladtam patentba, alaptét 80 Ft…így a játék 560-ba került, ha minden OK, akkor 5410 a nyeremény.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #106242 Dátum: 2017.04.01., 18:56:57 »

Drága Barátaim!

Sajnos a hír igaz, ma megerősítést nyert: Gazember barátunk elment Mikulás után.

Hamvasztás utáni temetése

2017 április 3-án 1200kor

Budapesten az Új Köztemetőben lesz.



Férfinak nem illik, de mostmá....sírni van kedvem.    siros_2
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106241 Dátum: 2017.04.01., 09:00:10 »

Összeszedem magam és elmegyek Gazembernéhez kondoleálni valamikor.  _juhhh

Drága Barátaim!

Sajnos a hír igaz, ma megerősítést nyert: Gazember barátunk elment Mikulás után.

Hamvasztás utáni temetése

2017 április 3-án 1200kor

Budapesten az Új Köztemetőben lesz.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106240 Dátum: 2017.04.01., 07:09:52 »

Bolondok napjára virradó éjszaka országszerte csillagos égre tekinthetünk fel, legfeljebb elenyésző mennyiségű fátyolfelhő sodródhat országunk fölé. Hulló csapadék számottevő felhőzet hiányában nem tud kialakulni, legfeljebb a szélcsendes területeken fordulhat elő párásság és harmatképződés - ez utóbbira legnagyobb esély a Dráva mentén és az Északi-középhegység völgyeiben adódik. A délkeleti szél a Kisalföldön és a Duna-Tisza köze déli részén meg-megélénkül, másutt azonban még jellemzően gyenge légmozgásra számíthatunk. A hőmérséklet mélypontja általában 4 és 9 fok között alakul, a Kisalföldön és a Dunántúli-középhegység magasabban fekvő tájain azonban ennél néhány fokkal enyhébb lehet a reggel, míg a szélcsendes, fagyzugos területeken akár 0 fok közelébe süllyedhet a hőmérő higanyszála
Napközben túlnyomóan napos, száraz, meleg időben lesz részünk, a hőérzeten legfeljebb a mind többfelé megélénkülő délkeleti szél ronthat valamelyest. A hőmérséklet csúcsértéke eléri a 20-24 fokot, néhány helyen pedig akár a nyári nap kritériumáig, azaz 25 fokig is melegedhet a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106239 Dátum: 2017.03.31., 11:29:46 »

Szép napot!

Hol is kezdjem... annyi minden volt az elmúlt időszakban, hogy alig találtam meg magamat is...

Egész hét a bemutatott honlap jegyében telt, mert a Kedves Megrendelő naponta állt elő újabb és újabb ötletekkel, igényekkel, elképzelésekkel, természetesen biztosítva, hogy minden plusz munkát megfizet, amikor készen vagyunk. Erre leszek igazából kíváncsi, ugyanis tegnap végre átvette az elkészült művet, bár még lettek volna fejlesztési ötletei. Mondtam, hogy rendben, megoldjuk, de most volt egy alap koncepció, ami megvalósult egy rakat módosítással, jussunk el ennek a kifizetéséig, aztán Húsvét után léphetünk tovább, hiszen nekem is van egy csomó dolgom rajta kívül.
Első nekifutásra a hétvégét javasolta, én szívesebben vettem volna a legelső megállapodásunkban szereplő mai délutánt. Persze közben az nekem sem lett jó, javasoltam a délelőttöt, ami viszont neki volt alkalmatlan. Jeleztem, hogy akkor ok, legyen a hétvége, mire az volt a válasz, hogy ma beszéljünk róla. Ebből, tudom, az lesz, hogy tegyük át jövő hét elejére.... Szóval kicsit aggódok...

Mellette készülök elő a ház bővítésére, tehát az udvar hátsó részét alaposan rendbe kell tenni, mert ott sok a dolog! Pakolni, rakodni, összevágni, eltakarítani, kirámolni... szóval 100 + 1!
Mindemellett intézgetni mindenféle különböző hivatalos ügyeket is: magunknak, a gyereknek, anyukámnak... estére olyan fáradt vagyok, hogy csak nézek ki a fejemből.  al_vos

Mindeközben szerdán megérkezett a hátsó kifogó dob, amit megrendeltem, ma délután egy órára van időpontunk a szerelőhöz.
Remélem egyelőre nem kell ennél több pénzt költeni a kocsira, mert az most hirtelen sok(k) volt!
A fékrendszer rendbe tétele nem volt bekalkulálva nekem, mint ahogy az előtte levő meghibásodás sem...
Így aztán a klíma rendbetétel kimarad az életemből egyelőre, ahogyan a gumik is maradnak téliek egy darabig...

Tegnap délután a szomszédtól vettem 700 db bontott tetőcserepet, már az előkészület jegyében... az sem fél óra volt áthordani, összerakni...
Természetesen -és ezt nem panaszként említem!- minden nap délután tanulunk a gyerkőccel, mert azt szereti, ha mellette vagyok.

Ma még papír gyűjtési nap is van, tehát elviszem azt a bő 80 kg-nyi újságot, amit anyukám, a barátnője és magunk összegyűjtöttünk...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106238 Dátum: 2017.03.31., 11:22:08 »

Szép napot!

Hol is kezdjem... annyi minden volt az elmúlt időszakban, hogy alig találtam meg magamat is...

Egész hét a bemutatott honlap jegyében telt, mert a Kedves Megrendelő naponta állt elő újabb és újabb ötletekkel, igényekkel, elképzelésekkel, természetesen biztosítva, hogy minden plusz munkát megfizet, amikor készen vagyunk. Erre leszek igazából kíváncsi, ugyanis tegnap végre átvette az elkészült művet, bár még lettek volna fejlesztési ötletei. Mondtam, hogy rendben, megoldjuk, de most volt egy alap koncepció, ami megvalósult egy rakat módosítással, jussunk el ennek a kifizetéséig, aztán Húsvét után léphetünk tovább, hiszen nekem is van egy csomó dolgom rajta kívül.
Első nekifutásra a hétvégét javasolta, én szívesebben vettem volna a legelső megállapodásunkban szereplő mai délutánt. Persze közben az nekem sem lett jó, javasoltam a délelőttöt, ami viszont neki volt alkalmatlan. Jeleztem, hogy akkor ok, legyen a hétvége, mire az volt a válasz, hogy ma beszéljünk róla. Ebből, tudom, az lesz, hogy tegyük át jövő hét elejére.... Szóval kicsit aggódok...

Mellette készülök elő a ház bővítésére, tehát az udvar hátsó részét alaposan rendbe kell tenni, mert ott sok a dolog! Pakolni, rakodni, összevágni, eltakarítani, kirámolni... szóval 100 + 1!
Mindemellett intézgetni mindenféle különböző hivatalos ügyeket is: magunknak, a gyereknek, anyukámnak... estére olyan fáradt vagyok, hogy csak nézek ki a fejemből.  al_vos

Hogy érzékeltessem a történetet, legalább részben:
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106237 Dátum: 2017.03.31., 11:09:14 »

Csütörtökön a reggeli órákban inkább még csak magasszintű felhőzet szűri a napsütést, elsősorban az északi országrészben, de csapadék nem várható. Másutt felhőtlen idő valószínű. Az északi, északnyugati szél főleg a Dunántúlon élénkül meg. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 3 és 10 fok között alakulnak, gyenge talajmenti fagy legfeljebb délnyugaton és az északkeleti szélcsendes völgyekben alakulhat ki, ezeken a vidékeken, rövid ideig tartó pára- illetve ködfoltok is kialakulhatnak.
Csütörtök délután is lesz napsütés, de az időnként megnövekvő gomolyfelhőzetből elszórtan (inkább északkeleten) egy-egy zápor kialakulhat. Az északi szél időnként megélénkül, nyugaton erős lökések is kísérhetik. Néhány fokkal elmarad a szerdai csúcsértékektől a legmagasabb hőmérséklet, mindössze 15 és 20 fok között alakul.

Szép napot!

Hol is kezdjem... annyi minden volt az elmúlt időszakban, hogy alig találtam meg magamat is...

Egész hét a bemutatott honlap jegyében telt, mert a Kedves Megrendelő naponta állt elő újabb és újabb ötletekkel, igényekkel, elképzelésekkel, természetesen biztosítva, hogy minden plusz munkát megfizet, amikor készen vagyunk. Erre leszek igazából kíváncsi, ugyanis tegnap végre átvette az elkészült művet, bár még lettek volna fejlesztési ötletei. Mondtam, hogy rendben, megoldjuk, de most volt egy alap koncepció, ami megvalósult egy rakat módosítással, jussunk el ennek a kifizetéséig, aztán Húsvét után léphetünk tovább, hiszen nekem is van egy csomó dolgom rajta kívül.
Első nekifutásra a hétvégét javasolta, én szívesebben vettem volna a legelső megállapodásunkban szereplő mai délutánt. Persze közben az nekem sem lett jó, javasoltam a délelőttöt, ami viszont neki volt alkalmatlan. Jeleztem, hogy akkor ok, legyen a hétvége, mire az volt a válasz, hogy ma beszéljünk róla. Ebből, tudom, az lesz, hogy tegyük át jövő hét elejére.... Szóval kicsit aggódok...

Mellette készülök elő a ház bővítésére, tehát az udvar hátsó részét alaposan rendbe kell tenni, mert ott sok a dolog! Pakolni, rakodni, összevágni, eltakarítani, kirámolni... szóval 100 + 1!
Mindemellett intézgetni mindenféle különböző hivatalos ügyeket is: magunknak, a gyereknek, anyukámnak... estére olyan fáradt vagyok, hogy csak nézek ki a fejemből.  al_vos
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106236 Dátum: 2017.03.31., 07:14:09 »

Az éjszakai órákban általában csak kevés, változó vastagságú felhőzet boríthatja az eget, kisebb körzetekben lehet átmenetileg kissé erősebben felhős az ég. Csapadék sehol sem valószínű. Gyenge keleties irányú légmozgás lesz a jellemző. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 2 és 7 fok között várható, de az Északi-középhegység szélvédett völgyeiben gyenge fagy is lehet, miközben a Dunántúlon helyenként csak 8-9 fokig csökken a hőmérséklet.
Alapvetően napos, száraz, kellemes tavaszi időjárásra számíthatunk március utolsó délutánján, legfeljebb időnként gyülekezhet valamelyest több felhő az égen, de csapadék ezekből a felhőkből nem valószínű. A déli, délkeleti szél a Dunántúlon mind többfelé megélénkül, másutt azonban jellemzően gyenge marad a délies légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke 18 és 23 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106235 Dátum: 2017.03.31., 06:07:12 »


A 2. évfolyam 127. számában 1991. IX. 24-én megjelent írások
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #106234 Dátum: 2017.03.30., 21:48:52 »

Jó estlétet!


Hétvégén egy kis pánik tört ki nálunk a nejem oldaláról. A lényege az, hogy a szennyvíz-átemelő berendezés, amely a telekről kitolja a gerincvezetékbe a használt vizet és járulékait, szóval az nem akart működni. A házból a szennyvíz gravitációs úton közlekedik bele a telken, a földbe süllyesztett "edénybe", amely kb. 1 köbméter űrtartalmú. Ebben helyezkedik el egy szivattyú, amely egy bizonyos edény telítettségi szint elérése után - egyszerű úszókapcsoló vezérli - bekapcsol és továbbítja a telken kívül futó gerinc vezetékbe a piszkot.  Ám ez most nem akart működni, a készülék hibajelzője az elektromos vezérlés kis házikójában villogott és sípolt. Jelezte hogy az edény megtelik, ám nincs szivattyúzás kifelé.
 Nézegettem egy ideig, aztán inkább segítséget kértem a közműszolgáltatótól. Köszönet nekik, mert valóban két órán belül ki is érkeztek és kb. 15 perc alatt a hibát elhárították. A hiba a következő volt. A szivattyú úszókapcsolója, az lényegében egy szivattyú házából felülről kijövő kellően víz-biztosan leszigetelt  elektromos kábel, talán 40 cm lehet, amelynek a végén egy egybeöntött ovális alakú műanyag labdácska van, belül levegővel és egy mikrokapcsolóval. A levegő a vízszint emelkedésével megemeli a labdácskát, amely olyan helyzetbe kerül, hogy benne a kis kapcsoló bekapcsol. Ahogy a vízszint lejjebb megy, úgy a labdácska is leereszkedik, elfekszik a víz tetején és benne a kis kapcsoló kikapcsol. Tehát erre a kis műanyag labdácskára olyan mértékben rakódott rá, szappan, és feltehetően mosószer maradvány, hogy annak súlyát már nem bírta el a kis szerkezet és így nem "úszott" a vízszint tetején. A megoldás annyi volt, hogy a vastag gumikesztyűs kezével a szerelő ledörzsölte róla ezt a maradványt és utána minden működött.
Tehát nem fekália, vagy más rakódott le rá, hanem a tisztítószerekből származó anyag, amely nem oldódik fel normálisan a vízben, hanem lebeg és rakódik.  Tömegnövelők, hogy a mosószeres flakonban, vagy zsákban minél több legyen....megegyebek. A rendszer nálunk szeptember 12-e óta van beüzemelve. Mondtam a nejemnek, hogy használjon több, vagyis inkább használja is, a mosódiót, meg a meghámozott vadgesztenye darabokat a mosáshoz. Korábban az emésztőgödörhöz adtam un. biológiai lebomlást elősegítő porokat septifos, septiclean stb... Azt mondták a szerelők, hogy most is próbáljam meg, szerintük segíthet, hogy ne rakódjon és csapódjon ki a tisztítószerek adaléka.



Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106233 Dátum: 2017.03.30., 05:44:16 »

Csütörtökön a reggeli órákban inkább még csak magasszintű felhőzet szűri a napsütést, elsősorban az északi országrészben, de csapadék nem várható. Másutt felhőtlen idő valószínű. Az északi, északnyugati szél főleg a Dunántúlon élénkül meg. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 3 és 10 fok között alakulnak, gyenge talajmenti fagy legfeljebb délnyugaton és az északkeleti szélcsendes völgyekben alakulhat ki, ezeken a vidékeken, rövid ideig tartó pára- illetve ködfoltok is kialakulhatnak.
Csütörtök délután is lesz napsütés, de az időnként megnövekvő gomolyfelhőzetből elszórtan (inkább északkeleten) egy-egy zápor kialakulhat. Az északi szél időnként megélénkül, nyugaton erős lökések is kísérhetik. Néhány fokkal elmarad a szerdai csúcsértékektől a legmagasabb hőmérséklet, mindössze 15 és 20 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106232 Dátum: 2017.03.29., 20:48:40 »

Jó estlétet!


Ma nézegettem az udvarban a fügebokrot. Nagyon vissza kellett vágnom, a hideg tél lerendezte. Volt már így, de szépen kihajtott. Most nagyon csupasz és kopár az a pár ág ami megmaradt. Gazember rovattársunk jutott eszembe, meg az ő fügebokrai, mindig büszke volt rájuk. Jó lenne ha súgna valamit a fülembe, vagy üzenne onnan fentről, hogy jól csinálom-e.

Összeszedem magam és elmegyek Gazembernéhez kondoleálni valamikor.  _juhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106231 Dátum: 2017.03.29., 20:47:33 »

Szerdára virradó éjszaka is alapvetően derült vagy gyengén felhős lesz felettünk az ég. Az északi, északnyugati vidékek fölé húzódhat valamivel több felhő a hajnali, reggeli órákra, de csapadék e tájakon sem várható. Az északnyugati szél a Dunántúli-középhegységben és az északnyugati határvidéken élénkülhet meg, máshol jellemzően gyenge lesz a légmozgás. Gyenge fagy már csak az északi tájak mélyebben fekvő, szélvédett területein fordulhat elő, máshol a jellemző minimum-hőmérséklet 2 és 7 fok között alakul, az Észak-Dunántúlon a magasabb értékekkel.
Folytatódik a száraz, túlnyomóan napos idő, több felhő inkább csak nyugaton és északon szűrheti a napsütést. A mérsékelt északnyugati szélnek az Észak-Dunántúlon és az Északi-középhegység nyugati felében, valamint a főváros tágabb környezetében lesznek élénk lökései. A hőmérséklet általában 19 és 23 fok között alakul.

Jó estét!

Csodás napsütés volt ma! Sajnos még mindig azzal a svájci honlappal bíbelődtem, mert a tulaj ötödször variálta át.  megolazideg_ Nem vigasztal, hogy kifizeti (legalábbis azt ígérte...).
Lassan szépen készülődünk a bővítésre is. Pakolok, rakodok, talajt igazgatok.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 772



Profil megtekintése
« Válasz #106230 Dátum: 2017.03.29., 20:40:52 »

Jó estlétet!


Ma nézegettem az udvarban a fügebokrot. Nagyon vissza kellett vágnom, a hideg tél lerendezte. Volt már így, de szépen kihajtott. Most nagyon csupasz és kopár az a pár ág ami megmaradt. Gazember rovattársunk jutott eszembe, meg az ő fügebokrai, mindig büszke volt rájuk. Jó lenne ha súgna valamit a fülembe, vagy üzenne onnan fentről, hogy jól csinálom-e.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106229 Dátum: 2017.03.29., 06:07:49 »

Szerdára virradó éjszaka is alapvetően derült vagy gyengén felhős lesz felettünk az ég. Az északi, északnyugati vidékek fölé húzódhat valamivel több felhő a hajnali, reggeli órákra, de csapadék e tájakon sem várható. Az északnyugati szél a Dunántúli-középhegységben és az északnyugati határvidéken élénkülhet meg, máshol jellemzően gyenge lesz a légmozgás. Gyenge fagy már csak az északi tájak mélyebben fekvő, szélvédett területein fordulhat elő, máshol a jellemző minimum-hőmérséklet 2 és 7 fok között alakul, az Észak-Dunántúlon a magasabb értékekkel.
Folytatódik a száraz, túlnyomóan napos idő, több felhő inkább csak nyugaton és északon szűrheti a napsütést. A mérsékelt északnyugati szélnek az Észak-Dunántúlon és az Északi-középhegység nyugati felében, valamint a főváros tágabb környezetében lesznek élénk lökései. A hőmérséklet általában 19 és 23 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #106228 Dátum: 2017.03.29., 06:01:57 »

A 2. évfolyam 126. számában 1991. IX. 20-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 234



Profil megtekintése WWW
« Válasz #106227 Dátum: 2017.03.28., 22:31:17 »

Éjjel mindenütt csökken a felhőzet, az éjszaka túlnyomó részében derült időre számíthatunk, csupán a keleti, északkeleti tájak fölé sodródhat be kevés szakadozott felhő. A nyugatias légmozgás mindenütt gyenge marad. Általában 0 és +5 fok közé hűl a levegő, de néhány derült, szélcsendes helyen még előfordulhat gyenge fagy.
Kedden napközben is marad az alapvetően napos idő, csak kevés közép- és magas szintű felhő jelenhet meg az égen. A nyugati, délnyugati szél főként az Alföld északi felén, illetve a Dunakanyar tágasabb környezetében időnként megélénkülhet. A csúcsértékek kedden délutánra már elérhetik a 16-20 fokot.

Jó estét!
Ma is tele voltam rohanással!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #106226 Dátum: 2017.03.28., 07:14:18 »

Éjjel mindenütt csökken a felhőzet, az éjszaka túlnyomó részében derült időre számíthatunk, csupán a keleti, északkeleti tájak fölé sodródhat be kevés szakadozott felhő. A nyugatias légmozgás mindenütt gyenge marad. Általában 0 és +5 fok közé hűl a levegő, de néhány derült, szélcsendes helyen még előfordulhat gyenge fagy.
Kedden napközben is marad az alapvetően napos idő, csak kevés közép- és magas szintű felhő jelenhet meg az égen. A nyugati, délnyugati szél főként az Alföld északi felén, illetve a Dunakanyar tágasabb környezetében időnként megélénkülhet. A csúcsértékek kedden délutánra már elérhetik a 16-20 fokot.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 282 283 [284] 285 286 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!