Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 23:04:48
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 316 317 [318] 319 320 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125982 alkalommal)
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105567 Dátum: 2016.12.12., 06:59:32 »


OMBKE Meghívó!
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105566 Dátum: 2016.12.11., 20:14:29 »

Kisebbik lányom a nyári Judit napot ünnepli, mivel az anyja Márta, s a két névnap közel van egymáshoz.
Emlékezetem szerint Tashima is Judit.

Jó estét!

Akkor Ő se maradjon ki az ünneplésből!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105565 Dátum: 2016.12.11., 09:07:01 »


        Nosztalgiáztam!!

        Érdekes! Lehet még látni a bemutatottakból!

        Jó szerencsét!

     
      https://www.youtube.com/watch?v=2pPfZFj230s

Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105564 Dátum: 2016.12.11., 07:42:34 »

Vasárnapra virradó éjszaka északkeleten várhatóan még mindig kitart majd a felhőzet, illetve délnyugaton ismét több helyen kialakulhat zúzmarás köd. Másutt azonban gyengén vagy közepesen felhős időre ébredünk. Csapadék az éjszaka és reggel legfeljebb ködszitálás, ónos szitálás formájában fordulhat elő. A hajnali órákra -4, +2 fokig hűl a levegő. Jellemző módon a mélyebben fekvő területeken lesz a hidegebb, és a középhegységek magasabb régióiban a valamivel enyhébb idő.
Északnyugat felől megnövekszik, majd a késő délutáni óráktól ismét csökken a felhőzet. A reggeli, délelőtti ködök kora délutánra nagyrészt feloszlanak. Számottevő csapadék sehol sem várható. Észak felől mind nagyobb területen megélénkül, az esti órákban Észak-Dunántúlon és a főváros környékén meg is erősödik az északnyugati, nyugati szél. Ezzel szemben északkeleten, de főleg délnyugaton lényegesen gyengébb marad a légmozgás. A legmagasabb hőmérséklet általában 5 és 10 fok között alakul, északkeleten azonban ennél pár fokkal hidegebb lesz.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105563 Dátum: 2016.12.11., 07:41:37 »

Isten éltessen az össze Judit nevű 32-t!

Elsősorban Akelát, valamint Svent!
Kisebbik lányom a nyári Judit napot ünnepli, mivel az anyja Márta, s a két névnap közel van egymáshoz.
Emlékezetem szerint Tashima is Judit.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105562 Dátum: 2016.12.10., 21:34:28 »

Isten éltessen az össze Judit nevű 32-t!

Elsősorban Akelát, valamint Svent!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105561 Dátum: 2016.12.10., 21:32:32 »

Holnap itthon is fellobban a harmadik gyertya lángja... erősen közeleg a Karácsony.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105560 Dátum: 2016.12.10., 21:30:54 »

Jó estét!

Ma egy csodás napban volt részem!
Nem csupán azért, mert verőfényes és langyos meleg volt, amiben jól haladtam a favágással, hasogatással, hanem azért is, mert ismét gyönyörködhettem a város egy új nevezetességében: az adventi gyertyagyújtásban, most a Baptista egyház közreműködésével!
Gyönyörű énekeket hallhattam és egy szép beszédet a várakozásról, arról, hogy egy gyertya fénye is elég, hogy utunkat a sötétben megvilágítsa....


A műsor után következett a nap másik boldog része: meglátogattam az egyik szobrászművészünket és kiválasztottam a karácsonyi ajándékomat.
Többszörösen is ajándék, hiszen ajándék áron vásárolhattam meg, valamint azért is ajándék, mert ezt kértem Karácsonyra a családomtól. Mert a pizsama nem ajándék....  vigyor

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105559 Dátum: 2016.12.10., 21:25:21 »

Jó estét!

Ma egy csodás napban volt részem!
Nem csupán azért, mert verőfényes és langyos meleg volt, amiben jól haladtam a favágással, hasogatással, hanem azért is, mert ismét gyönyörködhettem a város egy új nevezetességében: az adventi gyertyagyújtásban, most a Baptista egyház közreműködésével!
Gyönyörű énekeket hallhattam és egy szép beszédet a várakozásról, arról, hogy egy gyertya fénye is elég, hogy utunkat a sötétben megvilágítsa....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105558 Dátum: 2016.12.10., 18:32:18 »

Jó estlétet!

Íme az eheti tippeléseim:

Lyon – Rennes : D (döntetlen) odds: 4,0
Torino – Juventus : D (döntetlen) odds: 3,35
Cagliari – Napoli : D (döntetlen) odds: 4,0
Tenesse – Denver : D (döntetlen) odds: 10,5


Az első három esemény európai foci, míg az utolsó amerikai football sportág.

A Lyon és a Rennes összecsapása a francia első ligában. A hazaiak jelenleg a 6. helyen állnak a bajnokság eddig lejátszott 15 fordulója után, 8 győzelemmel 1 döntetlennel és 6 vereséggel. Lőttek 28 gólt és kaptak 18-at. Olyan vagy nyerünk, vagy meghalunk csapat. Ellenfele a Rennes feljebb helyezkedik el a tabellán, a 4. helyen, az eddigi 8 győzelmével, 3 egáljával és 4 vesztes meccseivel. Gólarányát tekintve a breton csapat rosszabbul áll, mint lyoni gárda, mivel 18 gólt rúgtak és 19-et kaptak. Az előző fordulóban a Lyon Nantes-be látogatott el és kikötői gárdát jól elpáholta, a meccs végén 6:0-át mutatott a Lyon javára az eredményjelző. Aztán a hét közben a csapat a Bajnokok Ligája csoportküzdelmein belül a Sevillát fogadta és egy gólnélküli döntetlent ért el. Ez azr jelenti, hogy a gárda nem került fel a BL főtáblájára, hanem a csoportküzdelem megszerzett 3. helye az Európa Ligában valófolytatásra elegendő „csak”. Azért tegyük idézőjelbe ezt a „csakot” mivel minden bizonnyal boldogok lennének a magyar szurkolók, ha magyar csapat „járna így”. De maradjunk a tipp meccsnél. A Rennes az előző bajnoki fordulóban a St. Etinenne-t fogadta és 16.000 néző előtt győzni is tudott 2:0 arányban.  A két csapat a legutolsó találkozója, ez év márciusában döntetlen eredményt hozott és szerintem az most is így fog történni, a Lyon begyűjti 2. egálját a bajnokságban.

Olasz bajnokság a Torino és a Juventus találkozója. A „Torinoi derby” mivel mind a két csapat Torinó-i kötődésű és az olasz football küzdelmekben e két csapat a rivalizálása már az egyik legrégibb küzdelem az olasz football történelemben. Eddig – ha csak a bajnokságot tekintjük – a mérleg a Juve felé hajlik. A statisztikai adatok alapján  a bajnoksáégban vívott találkozók során 68 Juventus győzelem, 49 döntetlen és 51 Torino Fc siker volt. A Juve jelenleg magabiztosan vezeti a bajnoki tabellát, sőt a BL-ben is helytállt. Igaz ezelőtt két fordulóban a Genoa vendégeként meglepetés érte a szurokókat mert az „öreg hölgy” a Juve kikapott a hazaikatól. A Torino csapata a 7. helyen áll 11 ponttal lemaradva riválisától. Az előző fordulóban őket is meglepetés érte Genovában, a másik helyi csapat a Sampdoria rúgott nekik kettőt, amire nem tudtak válaszolni. Kétségen kívül a Juve esélyesebb az eredményeket tekintve, de ez a meccs az un.  Derby della Mole, bármi megtörténhet. Szvsz a két csapat eddigi bajnoki mérlege egy egállal fog gyarapodni, és így a Juventus is megszerzi első döntetlenjét az idei bajnokságban.
Szintén olasz A ligás találkozó a következő tippesemény, a Cagliari és Napoli összecsapása. A szardiniai csapat jelenleg a bajnokság 12. helyén áll az eddig megszerzett 20 pontjával. A nápolyi csapat evvel szemben a 4. helyet foglalja el 28 ponttal. Utoljára október végén szenvedtek vereséget a Juve otthonában. E hét közepén a Benfica otthonában – a BL csoportmeccsek – is nyerni tudtak, így csoportelsőként jutottak ki a főtáblára. A Cagliari az előző bajnoki fordulóban az „szintén” újonc Pescara otthonába látogattak el és egy ponttal haza is tudtak térni onnan. A cagliari otthonában senki nem mehet biztosra nem rossz gárda ez elég kemény szurkolói gárdával. Kérdés a Nápolyból mennyit vett ki a hét közbeni BL meccs, bár profi labdarugókból áll a csapat, tele tűzdelve külföldi sztárokkal. Véleményem a hazaiak képesek egy egálra és meg is szerzik azt.
Az utolsó megjátszott esemény amerikai football, mégpedig a Tennesse Titans és a Denver Broncos ütközete. Mind a két csapatnak kapaszkodnia kell, hogy elérjék a rájátszás küzdelmeit. Az előző „fordulóban”  a Titánok Chicagó-i medvékhez látogattak el és győzni is tudtak. A denveri vadlovakat a Jacksonville-i jaguárok fogadták, ahonnan a denveri fiúk szintén győzelemmel távoztak. A titánok és a vadlovak utoljára 2013-ban csaptak össze. Akkor  Denver volt a fogadó város és bizony a titánok lógó orral – noha az első negyedben 10-14-re vezettek – a végén mégis 51:28-as vereséggel  utazhattak  vissza Tennesse-be. Jó kis meccs lesz ez most és szerintem a meccs végén hosszabbítás lesz, mivel az eredményjelző egált fog mutatni. Tippem a rendes játékidőben döntetlen.
Feladtam a fentieket Lucky15-ös variésönbe, alaptétnek 60 Ft-t tettem meg, így a játék 900 Ft-ba került. A várható nyeremény ha minden ülne, akkor 74.975 Ft. 
 

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105557 Dátum: 2016.12.10., 06:52:09 »

Éjszaka az ország északkeleti harmadán folytatódik a borongós, párás, helyenként ködös időjárás. Emellett délnyugaton is több helyen képződhet ismét zúzmarás köd. Az ország középső, ÉNy-DK irányú széles sávjában viszont nagyrészt közepesen felhős égboltra tekinthetünk majd fel reggel, ezen belül a térség nyugati felén várható a kevesebb, míg a keletin a több felhő. Csapadék nem várható. A nyugati, délnyugati szél nagyrészt gyenge, a középső megyékben mérsékelt lesz. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában -5 és +2 fok között alakulnak, délnyugaton és északkeleten az alacsonyabb értékekkel.
Napközben északkeleten továbbra is erősen felhős vagy borult, helyenként párás idő várható. Emellett délnyugaton is csak lassan oszlik majd a köd, mely kisebb körzetekben akár egész nap kitarthat. A változó irányú légmozgás gyenge illetve mérsékelt marad. Északkeleten és a tartósan ködös délnyugati tájakon egész nap 0 fok körül vagy kevéssel afelett maradhat a hőmérséklet, míg a napos helyeken jócskán 5 fok fölé melegszik a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105556 Dátum: 2016.12.09., 17:36:03 »

Jó estét!
délelőtti ködös, párás idő kora délutánra szépen eltűnt, még a napocskát is láthattuk egy rövid ideig.  táncika
Aztán fél négy tájban a hirtelen, észak felől feltámadt szél jelentős mennyiségű felhőt kergetett fölénk. Annyira megrettentem, egyből lefóliáztam a feldarabolt fámat.  shock shock  A méteres darabokkal nem bajlódtam, remélem, hogy nem fognak nagyon megázni... H���t

Most kimentem és mit látok? Semmit, mert a felhők már nagyjából Kecskemét magasságában jártak!  shock  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105555 Dátum: 2016.12.09., 17:33:16 »

A decemberi pénteki számokat valamiért következetesen vasárnapra időzítettem.  szégyenlem
A pontosság fontos, ha minden pénteken 6.00 van megígérve, akkor az legyen annyi, ne kelljen rá vasárnap 6.00-ig várni. Jogos, javítottam. Nem csak a mait, a két tévesen időzített továbbit is.


 Nagytaps2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105554 Dátum: 2016.12.09., 17:32:55 »



Hmmmm... sosem néztem a hegyeket a Liszt Ferenc térről. Nyáron meg fogom tenni!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105553 Dátum: 2016.12.09., 17:23:15 »

Jó estét!
délelőtti ködös, párás idő kora délutánra szépen eltűnt, még a napocskát is láthattuk egy rövid ideig.  táncika
Aztán fél négy tájban a hirtelen, észak felől feltámadt szél jelentős mennyiségű felhőt kergetett fölénk. Annyira megrettentem, egyből lefóliáztam a feldarabolt fámat.  shock shock  A méteres darabokkal nem bajlódtam, remélem, hogy nem fognak nagyon megázni... H���t

Ma nem daraboltam, csak hasogattam. Nem volt különösebb oka a restségemnek, egyszerűen így döntöttem. (Persze, mondhatnám, hogy lányom telefonált és jól elbeszélgettük az időt, de ez így nem lenne igaz.... vagy legalábbis nem teljesen. Mert hívott és valóban hosszan mesélt, de ha nagyon akartam volna, akkor a káposztás tészta ebéd után igazán kimehettem volna darabolni...  szégyenlem )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105552 Dátum: 2016.12.09., 17:20:22 »

Az éjszakai órákban még sok lesz a felhő, leginkább továbbra is északkeleten. Az ország túlnyomó részén nem várható csapadék, de főként az északkeleti határhoz közel a hajnali, reggeli órákban kisebb fagyott, ónos eső előfordulhat. A Dunántúlon a nyugati, másutt a déli, délnyugati szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad, de hajnalban elsősorban a magasabban fekvő helyeken megélénkülhet a légmozgás. Reggelre többnyire -5 és 0 fok közötti értékeket mérhetünk.
Az ország nagy részén felszakadozik, csökken a felhőzet, egyedül a keleti, északkeleti megyékben maradhat sok felhő az égen. A nyugati szél az ország középső részén megélénkül, másutt, gyenge illetve mérsékelt marad a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke jellemzően 4 és 9 fok között alakul, északkeleten maradhat ennél 1-2 fokkal hidegebb idő.

Jó estét!
délelőtti ködös, párás idő kora délutánra szépen eltűnt, még a napocskát is láthattuk egy rövid ideig.  táncika
Aztán fél négy tájban a hirtelen, észak felől feltámadt szél jelentős mennyiségű felhőt kergetett fölénk. Annyira megrettentem, egyből lefóliáztam a feldarabolt fámat.  shock shock  A méteres darabokkal nem bajlódtam, remélem, hogy nem fognak nagyon megázni... H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105551 Dátum: 2016.12.09., 11:34:23 »

A decemberi pénteki számokat valamiért következetesen vasárnapra időzítettem.  szégyenlem
A pontosság fontos, ha minden pénteken 6.00 van megígérve, akkor az legyen annyi, ne kelljen rá vasárnap 6.00-ig várni. Jogos, javítottam. Nem csak a mait, a két tévesen időzített továbbit is.


         köszi_2
Naplózva
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #105550 Dátum: 2016.12.09., 08:56:58 »


A decemberi pénteki számokat valamiért következetesen vasárnapra időzítettem.  szégyenlem
A pontosság fontos, ha minden pénteken 6.00 van megígérve, akkor az legyen annyi, ne kelljen rá vasárnap 6.00-ig várni. Jogos, javítottam. Nem csak a mait, a két tévesen időzített továbbit is.
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105549 Dátum: 2016.12.09., 07:48:58 »


Az 1417. számban 1999. VI. 29-én megjelent írások
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105548 Dátum: 2016.12.09., 06:54:23 »

Az éjszakai órákban még sok lesz a felhő, leginkább továbbra is északkeleten. Az ország túlnyomó részén nem várható csapadék, de főként az északkeleti határhoz közel a hajnali, reggeli órákban kisebb fagyott, ónos eső előfordulhat. A Dunántúlon a nyugati, másutt a déli, délnyugati szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad, de hajnalban elsősorban a magasabban fekvő helyeken megélénkülhet a légmozgás. Reggelre többnyire -5 és 0 fok közötti értékeket mérhetünk.
Az ország nagy részén felszakadozik, csökken a felhőzet, egyedül a keleti, északkeleti megyékben maradhat sok felhő az égen. A nyugati szél az ország középső részén megélénkül, másutt, gyenge illetve mérsékelt marad a légmozgás. A hőmérséklet csúcsértéke jellemzően 4 és 9 fok között alakul, északkeleten maradhat ennél 1-2 fokkal hidegebb idő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 316 317 [318] 319 320 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!