Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.23., 20:35:16
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 334 335 [336] 337 338 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7126259 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105208 Dátum: 2016.10.24., 12:31:48 »

         Drága a tölgy mázsája. Szerintem  +0 van az árban!


Szép napot!

Igazad van!  szégyenlem
Szóval igen, 2 800,-/q
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105207 Dátum: 2016.10.24., 06:06:49 »

A szerencsejátékok nem igazán érdekelnek, nem  játszom, így nem is érint.

A fa annál inkább...  Akácot nem szoktam venni, nem nagyon kedvelem, nincs igazán parazsa. A tölgynek 28000 Ft mázsája, és ha 15 q-t vagy annál többet rendelek, ezért az árért ki is hozzák. Igaz, nem kell kimenni a városból. 10q-ért kérnek egy ezres fuvardíjat.
Ha Pilisről hozatom, ami ide 6 km, akkor 2500-ért ér ide, és hiába kérek 15 q-t, fuvardíj akkor is van. Itt az akácnak -nem tudtam nem meglátni- 2 950,- Ft az ára q-ként.

Ami a kerítésnél nekem hátra van, az a kilincs. Ugyanis úgy döntöttem, hogy a régi kapuhoz tartozó kilincset és zárat fogom felszerelni oda.
Egyelőre meg kell keresnem a műhelyben....  szégyenlem

          Drága a tölgy mázsája. Szerintem  +0 van az árban!
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105206 Dátum: 2016.10.24., 06:02:38 »


A 2. évfolyam 74. számában 1991. VI. 20-án megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105205 Dátum: 2016.10.23., 21:24:17 »

A következő öt nap jellemzése
A következő időszak első részében térségünk időjárását az északkelet-európai anticiklon, illetve az ibériai partok előtt elhelyezkedő, meglehetősen aktív ciklon közösen alakítja. Döntően anticiklonális befolyás alatt marad a Kárpát-medence, de az említett légköri képződmények közös áramlásában a magasban érkező melegebb levegő is erősen érezteti majd hatását hazánk időjárásában. Emiatt hétfőn és kedden változóan felhős időre van kilátás a legtöbb helyen legalább néhány órás napsütéssel, és csapadék nélkül. Éjszakánként párássá válik a levegő, többfelé képződik köd vagy rétegfelhőzet, aminek egy része északkeleten napközben is megmaradhat. A déli szél megélénkül, helyenként meg is erősödik. Az éjszakák nem lesznek túl hidegek, fagy sehol sem várható. A csúcshőmérséklet hétfőn és kedden többfelé a 20 fokot is eléri, viszont a tartósabban rétegfelhős helyeken lényegesen hűvösebb lesz. Ott helyenként 10 fok alatt maradhat a délutáni hőmérséklet. Eközben az említett, atlanti-óceáni középpontú ciklonból peremciklon fűződik le, melynek centruma Nyugat-Európán át szerdára Közép-Európa északi, majd a skandináv térség keleti része fölé helyeződik. A ciklon hidegfrontja előreláthatólag szerdára virradó éjszaka közelíti meg északnyugatról határainkat. A csapadékzóna szerda reggel és délelőtt országunk fölött húzódik, ekkor többfelé várható eső. Délutánra már a legtöbb helyen felszakadozik a felhőzet, megszűnik a csapadék. Megélénkül, helyenként megerősödik az északnyugati szél, és az előző napokhoz képest néhány fokkal már mérséklődik a felmelegedés. A hét további részében nyugat felől fokozatosan anticiklon terjeszkedik térségünk fölé. Csütörtökön elszórt záporok még lehetnek, pénteken már nem számíthatunk csapadékra. A hidegfront mögött beáramló alacsonyabb hőmérsékletű levegőnek köszönhetően tovább gyengül a nappali felmelegedés. Csütörtökön és pénteken a legtöbb helyen nem éri el már a 15 fokot a maximum-hőmérséklet, az éjszakák pedig meglehetősen csípősek lesznek: péntek hajnalban talaj menti fagy is előfordulhat helyenként.

Ma a városi ünnepnapon voltam. Részben hivatalból, részben saját kíváncsiságom okán.
Reményeim szerint vagy ma, vagy holnap reggel megírom az élményemet.
Ha készen lesz, megosztom Veletek.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105204 Dátum: 2016.10.23., 21:22:03 »

Jó estlétet!


Most olvasom a mix újságban, hogy a lottó ára felmegy, 25 Ft-tal, azaz egy fogadás 250 Ft. lesz. 10% emelés, de azt írják, hogy a nyeremények összege is több lesz, igaz az állami bevétel is.
És az is igaz, hogy nem nagyon lottózok, sem más szerencsejáték a tippmixen kívül.

Azért ennél csak az rosszabb, hogy a tűzifa ára is megemelkedett. Mifelénk még jobbára mázsába számolják és az akác 3.600 a tölgy 3.200 Ft.... ahol én veszem....igaz ebben benne van a fuvar is....7,5 km...igaz lehet csak nekem.... Még augusztusban 28-ért vettem a tölgy mázsáját....
és az is igaz Wisconsin államban (USA) majdnem kétszerese ennek az árnak kb.... bár ott kötéleben mérik, ami kb. 3,6 köbméter (sima) ....de kb le lehet számolni.   Igaz Montana államban azért olcsóbb, csak kb. másfélszerese a magyar árnak.

Át is pakoltam a ház egyik oldalából az ott várakozó (kb.1 éve) tölgyeket a szaletli alá, amit még kellett fel is hasogattam. Ahogy elnéztem egy jó erdei köbméter. Ha a srác jövőhéten hozza a fát akkor az megy a ház napos oldalára száradni... Holnap lehet megkezdem a ház festését. A festék már meg van, olyan nagy meleg sincsen, igaz kedvem nem sok....de meg kell csinálni.... Az a baj, hogy jó pár helyen csiszolnom is kell a festés előtt. (faház)  



A szerencsejátékok nem igazán érdekelnek, nem  játszom, így nem is érint.

A fa annál inkább...  Akácot nem szoktam venni, nem nagyon kedvelem, nincs igazán parazsa. A tölgynek 28000 Ft mázsája, és ha 15 q-t vagy annál többet rendelek, ezért az árért ki is hozzák. Igaz, nem kell kimenni a városból. 10q-ért kérnek egy ezres fuvardíjat.
Ha Pilisről hozatom, ami ide 6 km, akkor 2500-ért ér ide, és hiába kérek 15 q-t, fuvardíj akkor is van. Itt az akácnak -nem tudtam nem meglátni- 2 950,- Ft az ára q-ként.

Ami a kerítésnél nekem hátra van, az a kilincs. Ugyanis úgy döntöttem, hogy a régi kapuhoz tartozó kilincset és zárat fogom felszerelni oda.
Egyelőre meg kell keresnem a műhelyben....  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105203 Dátum: 2016.10.23., 21:15:03 »

Szombatra virradóan a Dunántúlon már csökken a felhőzet, így ott éjjel gyengén vagy változóan felhős lesz az ég. A hajnali órákra azonban szórványosan köd, illetve alacsonyszintű rétegfelhőzet képződik, mely csak délelőtt oszlik fel. A Dunától keletre még sok lesz a felhő az égen, és további eső, záporeső is várható. A légmozgás a Dunántúl középső sávjában időnként kissé megélénkül, másutt viszont gyenge vagy mérsékelt marad. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 4 és 9 fok között alakulnak, de nyugaton a kevésbé felhős és ködmentes helyeken fagypont közelébe is lehűlhet a levegő.
Szombaton napközben már csak a keleti határ közelében lehet gyenge eső, de délután várhatóan ott is megszűnik a csapadék. Estére pedig nyugat felől ott is csökken a felhőzet. Másutt a ködfoltok feloszlása után kevés felhőre, sok napsütésre számíthatunk. Az eleinte még élénkebb északnyugati, nyugati szél mérséklődik. A hőmérséklet többnyire 11 és 15 fok között tetőzik majd.


Szombaton nálunk csuda jó idő volt! Ennek örömére kipucoltam a kacsák helyét, majd a kiscsirkékét is, és összeraktam a hátsó kerítést.
Este aztán annyira ki voltam, hogy egyszerűen beestem az ágyba.  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105202 Dátum: 2016.10.23., 20:57:25 »


Nagyon szivesen, Barátom. Hozzál ide kapásból két -  három megtermettet, szeretjük levesnek, pörköltnek, töltve. Gazemberné érti a dolgot. A libákat is tömte, 90 dekánál nehezebb májuk volt.

 zizi yes_yes bleee

Egy elég lesz ahhoz, hogy bemutasd, hogyan kell megszívni hátul. Ha gondolod, ott is hagyom utána! Nem fogok nagyot vinni, nehogy túlsúlyos legyen a kocsi! Meg különben is: aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli! Nevet
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105201 Dátum: 2016.10.23., 20:55:30 »

Szomorú szívvel, egyben meg örömmel közlöm Barátaim, hogy a gyömrői telek elkelt, lefoglalózta egy helybéli pasi. A szüret lezajlott, a rengeteg fürtből alig lett 150 liter lé, nem volt leve, három hónapig nem volt eső. Még szerencse, hogy a csemege szőlő nagy fürtjei besegítettek, leszedtem annyit hozzá, hogy 250 liter must összejött.  Viszont a kiwi egyik bokrán 253 szem kacsatojás nagyságu termés lett, a másik bokorról már le se szedtem, hadd élvezze az új tulaj.
Még nem tudom, hogy egész nyáron mit fogok csinálni, itthon kevés a kapálni való.

 uuuhhh _morcos _morcos _morcos _morcos

Ezt egyszer már mintha eladtad volna.... és az új tulaj megengedte, hogy kijárj, amikor csak akarsz...  H���t
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105200 Dátum: 2016.10.23., 20:51:22 »

Jó estét!

Általában meg szoktam fogadni a tapasztalattal rendelkezők tanácsait, de most kivételesen nem pontosan tudom, hogyan is kell ezt csinálni, ezért kérlek mutasd meg!  vigyor
 bee


Nagyon szivesen, Barátom. Hozzál ide kapásból két -  három megtermettet, szeretjük levesnek, pörköltnek, töltve. Gazemberné érti a dolgot. A libákat is tömte, 90 dekánál nehezebb májuk volt.

 zizi yes_yes bleee
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105199 Dátum: 2016.10.23., 20:14:20 »


Ezen könnyű segíteni Akimesterem !
Találsz minden tyukod hátsó részén, délnyugati irányban egy lyukat, azt jó erősen megszívod, azonnal lesz eredmény, figyeld meg.

 hahota bee zizi zizi zizi

Jó estét!

Általában meg szoktam fogadni a tapasztalattal rendelkezők tanácsait, de most kivételesen nem pontosan tudom, hogyan is kell ezt csinálni, ezért kérlek mutasd meg!  vigyor
 bee
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #105198 Dátum: 2016.10.23., 12:35:56 »

                          SNOOKER !!!!!


          2016 október 23-30. WSIC   Kína.   Pontszerző verseny.

         Ma 13.30 Eurosport2, élő közvetítés!
Naplózva
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105197 Dátum: 2016.10.23., 06:27:12 »

A következő öt nap jellemzése
A következő időszak első részében térségünk időjárását az északkelet-európai anticiklon, illetve az ibériai partok előtt elhelyezkedő, meglehetősen aktív ciklon közösen alakítja. Döntően anticiklonális befolyás alatt marad a Kárpát-medence, de az említett légköri képződmények közös áramlásában a magasban érkező melegebb levegő is erősen érezteti majd hatását hazánk időjárásában. Emiatt hétfőn és kedden változóan felhős időre van kilátás a legtöbb helyen legalább néhány órás napsütéssel, és csapadék nélkül. Éjszakánként párássá válik a levegő, többfelé képződik köd vagy rétegfelhőzet, aminek egy része északkeleten napközben is megmaradhat. A déli szél megélénkül, helyenként meg is erősödik. Az éjszakák nem lesznek túl hidegek, fagy sehol sem várható. A csúcshőmérséklet hétfőn és kedden többfelé a 20 fokot is eléri, viszont a tartósabban rétegfelhős helyeken lényegesen hűvösebb lesz. Ott helyenként 10 fok alatt maradhat a délutáni hőmérséklet. Eközben az említett, atlanti-óceáni középpontú ciklonból peremciklon fűződik le, melynek centruma Nyugat-Európán át szerdára Közép-Európa északi, majd a skandináv térség keleti része fölé helyeződik. A ciklon hidegfrontja előreláthatólag szerdára virradó éjszaka közelíti meg északnyugatról határainkat. A csapadékzóna szerda reggel és délelőtt országunk fölött húzódik, ekkor többfelé várható eső. Délutánra már a legtöbb helyen felszakadozik a felhőzet, megszűnik a csapadék. Megélénkül, helyenként megerősödik az északnyugati szél, és az előző napokhoz képest néhány fokkal már mérséklődik a felmelegedés. A hét további részében nyugat felől fokozatosan anticiklon terjeszkedik térségünk fölé. Csütörtökön elszórt záporok még lehetnek, pénteken már nem számíthatunk csapadékra. A hidegfront mögött beáramló alacsonyabb hőmérsékletű levegőnek köszönhetően tovább gyengül a nappali felmelegedés. Csütörtökön és pénteken a legtöbb helyen nem éri el már a 15 fokot a maximum-hőmérséklet, az éjszakák pedig meglehetősen csípősek lesznek: péntek hajnalban talaj menti fagy is előfordulhat helyenként.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105196 Dátum: 2016.10.22., 22:11:00 »

Jó estlétet!


Most olvasom a mix újságban, hogy a lottó ára felmegy, 25 Ft-tal, azaz egy fogadás 250 Ft. lesz. 10% emelés, de azt írják, hogy a nyeremények összege is több lesz, igaz az állami bevétel is.
És az is igaz, hogy nem nagyon lottózok, sem más szerencsejáték a tippmixen kívül.

Azért ennél csak az rosszabb, hogy a tűzifa ára is megemelkedett. Mifelénk még jobbára mázsába számolják és az akác 3.600 a tölgy 3.200 Ft.... ahol én veszem....igaz ebben benne van a fuvar is....7,5 km...igaz lehet csak nekem.... Még augusztusban 28-ért vettem a tölgy mázsáját....
és az is igaz Wisconsin államban (USA) majdnem kétszerese ennek az árnak kb.... bár ott kötéleben mérik, ami kb. 3,6 köbméter (sima) ....de kb le lehet számolni.   Igaz Montana államban azért olcsóbb, csak kb. másfélszerese a magyar árnak.

Át is pakoltam a ház egyik oldalából az ott várakozó (kb.1 éve) tölgyeket a szaletli alá, amit még kellett fel is hasogattam. Ahogy elnéztem egy jó erdei köbméter. Ha a srác jövőhéten hozza a fát akkor az megy a ház napos oldalára száradni... Holnap lehet megkezdem a ház festését. A festék már meg van, olyan nagy meleg sincsen, igaz kedvem nem sok....de meg kell csinálni.... Az a baj, hogy jó pár helyen csiszolnom is kell a festés előtt. (faház)  

Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #105195 Dátum: 2016.10.22., 08:14:47 »

Szombatra virradóan a Dunántúlon már csökken a felhőzet, így ott éjjel gyengén vagy változóan felhős lesz az ég. A hajnali órákra azonban szórványosan köd, illetve alacsonyszintű rétegfelhőzet képződik, mely csak délelőtt oszlik fel. A Dunától keletre még sok lesz a felhő az égen, és további eső, záporeső is várható. A légmozgás a Dunántúl középső sávjában időnként kissé megélénkül, másutt viszont gyenge vagy mérsékelt marad. A legalacsonyabb hajnali hőmérsékletek általában 4 és 9 fok között alakulnak, de nyugaton a kevésbé felhős és ködmentes helyeken fagypont közelébe is lehűlhet a levegő.
Szombaton napközben már csak a keleti határ közelében lehet gyenge eső, de délután várhatóan ott is megszűnik a csapadék. Estére pedig nyugat felől ott is csökken a felhőzet. Másutt a ködfoltok feloszlása után kevés felhőre, sok napsütésre számíthatunk. Az eleinte még élénkebb északnyugati, nyugati szél mérséklődik. A hőmérséklet többnyire 11 és 15 fok között tetőzik majd.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105194 Dátum: 2016.10.22., 00:39:00 »


Szomorú szívvel, egyben meg örömmel közlöm Barátaim, hogy a gyömrői telek elkelt, lefoglalózta egy helybéli pasi. A szüret lezajlott, a rengeteg fürtből alig lett 150 liter lé, nem volt leve, három hónapig nem volt eső. Még szerencse, hogy a csemege szőlő nagy fürtjei besegítettek, leszedtem annyit hozzá, hogy 250 liter must összejött.  Viszont a kiwi egyik bokrán 253 szem kacsatojás nagyságu termés lett, a másik bokorról már le se szedtem, hadd élvezze az új tulaj.
Még nem tudom, hogy egész nyáron mit fogok csinálni, itthon kevés a kapálni való.

 uuuhhh _morcos _morcos _morcos _morcos
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105193 Dátum: 2016.10.22., 00:27:19 »




Jó estlétet!
Erre mifelénk is "eldugult a tyúkok hátsója". Ahonnan a tojást hozzuk ott is igen megcsappant a hozam. Általában hetente 20-30-t szoktunk venni, most jó ha jut 10 db. Régóta 30 Ft-ért adja nekünk a tojást, de tényleg kinti baromfiak, kapnak kukoricát, zöldet is bőven. Látszik a tojás minőségén.
Múlt héten Somogyban voltam pár napot kukoricatörésre voltam hivatalos. Be kellett segíteni rokonnak ebben-abban. Ott is "sztrájkolnak" a tyúkok.
Szóba került a spanyol meztelencsiga kérdése, ők már évek óta küzdenek evvel a problémával.  Hajnalban gyűjtés vödörbe és oda a tyúkoknak. Erről az jut eszembe, hogy a neten sokan írják, hogy az indiai futókacsa ami igazi ellensége ennek a sárgás förmedvénynek. Lehet, de az biztos, hogy a sima parlagi magyar tyúk is felzabálja szét csipkedi.





Ezen könnyű segíteni Akimesterem !
Találsz minden tyukod hátsó részén, délnyugati irányban egy lyukat, azt jó erősen megszívod, azonnal lesz eredmény, figyeld meg.

 hahota bee zizi zizi zizi
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Gazember Isten nyugosztaljon!
mindörökké
Hős tag
*****

Karma: +67/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 860


gazember


Profil megtekintése
« Válasz #105192 Dátum: 2016.10.22., 00:22:14 »

Kedves Rovattársak !
Kizárólag hétvégére otthon.
Hétfőtőúl folyt. köv. a kórházban.
Továbbá kivizsgálás, vizsgálatok.


Kedves Márton barátom !
Ha nem vagyok melletted, mindjárt a dokik vesznek kezelésbe ?  Vigyázz, mert nem vigyázhatok folyton Rád. Remélem az Unokák vigyáznak helyettem is.
Naplózva

Ha nem lesz Ketrin a menyem, leugrok a sámliról !
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #105191 Dátum: 2016.10.21., 20:37:30 »


Jó estlétet!


E heti tippek az alábbiak:

Swansea – Watford : H (hazai győzelem) odds: 2,3
Newcastle – Ipswich 0:1 hendikep: D (döntetlen) odds:3,25
Crotone – Napoli : Hazai győzelem v. döntetlen odds: 3,7


Az első esemény az angol premier liga mérkőzése (foci). A hattyúknak (Swansea) nagyon nem megy. A „velsziek” a tavalyi bajnokságban a 12. helyen végeztek, de nagyon úgy néz ki, hogy az idei küzdelemsorozatban igen csak kapaszkodni kell majd az előző évi pozíció eléréséhez, de-vagy akár a Premier ligában való bentmaradáshoz is.. Még messze a bajnokság vége, de az eddig lejátszott 8 mérkőzésből a csapat egyet megnyert, egy esetben döntetlent játszott és 6 alkalommal vereséget szenvedett. 8 gólt lőttek és 15-öt kaptak. Ez még nem is olyan nagy baj lenne, hiszen a tavalyi bajnok, a Leichester sem büszkélkedhet sokkal jobb aránnyal (8:14). A hattyúk az utolsó négy fordulóban vereséget szenvedtek, igaz kis arányban és nem kis ellenfelekkel szemben. Az előző fordulóban az ágyusokhoz látogattak és az Arsenál otthonában 3:2-re kaptak ki. Bíztatónak tűnik. Előtte a Liverpoolt fogadták és a Manchester Cityt, mindegyik esetben bezsebeltek egy-egy vereséget. De a csapat talán formába lendül és szerintem a Watford együttese, ami csöppet sem lebecsülendő talán győzhető ellenfél. A „lódarazsak” jelenleg a 10. helyen állnak a bajnokságban. Erős középcsapatnak tűnik eddig, 3 győzelemmel 2 egállal és 3 vereséggel, 13-13-as gólaránnyal bírnak. Az előző fordulóban, az újonc Middlesbrough otthonában győzni tudtak. Én bízom a „velszi” gárdában, ideje győzni és szerintem a hattyúk, ha fel nem is falják a lódarazsakat, de be-be kapdossák, így tippem hazai győzelem.

A második megfogadásra váró esemény a Championship (az angol „NB2”) küzdelmének egyik mérkőzése, a Newcastle és az Ipswich Town találkozója. A hazaiak, a „szarkák” jól állnak a bajnokságban, minden bizonnyal kitűzött céljuk visszakerülni a premier ligába. Jelenleg a csapat 13. fordulót követően az 1. helyen áll, szerzett 28 pontjával, rúgott 27 és kapott 11 góllal. Kilenc meccset megnyert, egy ízben egálozott és három vereséget szenvedett.  Ellenfele, vendége az Ipswich együttese már nem áll ilyen fényesen, a 24 csapatos bajnokságban elfoglalt 12. helyével. A gólaránya sem a legszebb, 10-9, ami azért legalább pozitív arány. Az előző fordulóban a csapat a Burton gárdáját fogadta és 15.800 néző előtt 2:0-ra győzni is tudott. A szarkák az előző héten, szintén hasonló 2:0-s eredményt értek el, idegenben győztek a Barnsley otthonában. A két csapat legutoljára 2010-ben találkozott, akkor is a Newcastle volt a vendéglátó, az a meccs 2:2-re végződött. A két csapat küzdelmeinek eredmény aránya, 5 győzelem a szarkáknak, 4 döntetlen és 1 Ipswich siker.  Szerintem a hazaiak a bajnokság megnyerésére törekednek, ám nem rossz a vendégek védelme és egy góllal fognak nyerni a szarkák. Így tippem 0:1-es hendikepben döntetlen.

A harnadik „történet” az olasz A ligához köthető, az újon és ez idáig nyeretlen Crotone és a Napoli találkozója. A „cápák” (Crotone) nem harapnak. A bajnokság jelenleg a 8. fordulón van túl és a csapat ez alatt, győzni nem tudott, egy esetben – Palermo ellenében – „csinált” egy döntetlent és 7  alkalommal vereséget szenvedett. A csapat tavaly a B ligában játszott és a 2. helyet megszerezve jutott fel a csúcsligába. Az előző fordulóban a Sassuolo otthonában kaptak ki, úgy hogy a félidőben még vezettek, aztán a meccs végén a 83. és 86. percben kaptak két gólt. Talán javul a csapat formája. Az ellenfél nem kis csapat, hanem a Napoli együttese, amely jelenleg az 5. helyen áll.  Formáját tekintve, mintha egy kis hullámvölgybe csúszott volna a csapat, mivel az utolsó két fordulóban vereséget szenvedtek, otthonukban a Róma lepte meg a gárdát, előtte meg az Atalanta vendégeként kaptak ki. Erre még rá”íberelt” a hétközi nemzetközi, BL forduló találkozója, amikor is a stadionba kilátogató 28.500 néző előtt a vendég Besiktas 3:2-re nyerni tudott. Szóval ilyen előzmények után látogat el a Napoli a Crotone otthonába. Ennek ellenére minden bizonnyal a vendégek az esélyesebbek. De….Ez a mérkőzés egyben pályaavató is lesz, mivel elkészült a Crotone új stadionja,  (vagy inkább annak felújítása)   az Ezio Scida. A csapat minden bizonnyal szeretne jól debütálni az új létesítményben, így tippem, meglepetés, hazai győzelem, vagy döntetlen.

Holnap feladom patent variésönbe, 100 Ft-os alaptéttel, így a játék 700 Ft-ba fog kerülni.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105190 Dátum: 2016.10.21., 15:23:57 »

Nagytaps2

De legalább itthon!

Örülök Neked!

Most lehetőséged van pótolni az olvasást!  vigyor
Sőt, akár hozzászólást is írhatnál, vagy legalább pár szóban, ha nem titok, részletezhetnéd a bajodat...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #105189 Dátum: 2016.10.21., 15:22:58 »


Szívesen megkérdezném Szivárványt, hogy 2002-ben beszélgetett-e a világ végéről 32-es Bakával...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 ... 334 335 [336] 337 338 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!