Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.24., 10:04:46
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 357 358 [359] 360 361 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7126313 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104748 Dátum: 2016.08.25., 18:22:58 »

Üdvözlök mindazon Lajos nevű tagunkat, aki ma tartja a névnapját!

Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104747 Dátum: 2016.08.25., 18:21:01 »

Nnnna, ez is megvan!

Hazafelé rettenet utam volt! Szándékosan az M5 felé indultam, hogy ne kelljen araszolnom a 4-en, mert az ilyenkor gyalázatos! Mit ad Isten? Az üllői elágazó előtt két sávon állt a forgalom.  robban
Nagy nehezen kievickéltem a leálló sávra és lejöttem a pályáról, és kis vargabetűvel mégiscsak a 4-en kötöttem ki... és araszoltam....  robban Üllőtől Monorig 2-ban.... Nagy élmény volt!  uuuhhh
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104746 Dátum: 2016.08.25., 07:03:22 »

Csütörtökre virradó hajnalon kevés felhő lesz hazánk felett, jobbára derült lesz az ég. Csapadék sehol sem hullik. A völgyekben párássá válhat a levegő. Az északi, északkeleti irányból fújó szél gyenge, a keleti tájakon mérsékelt lesz. A hőmérséklet általában 11 és 17 fok közé csökken, a szélvédett völgyekben 10 fok körüli minimumokra is számíthatunk.
Csütörtök délután túlnyomóan derült lesz az ég hazánk felett, csapadék sehol sem várható. A keleti, északkeleti szél gyenge vagy mérsékelt lesz. A hőmérséklet 25 és 30 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104745 Dátum: 2016.08.24., 21:35:25 »

Ha jó idő lesz, márpedig az lesz, a harmat felszáradása után szakítok fél órát és körbe gyomirtózom a házat.
Bundás kutyát is el kell vinnem a dokihoz, hogy kipucolják a bűzmirigyét. Bundi nem tudja megenni rendesen a a csontot, ezért nem ürül neki rendesen a bűzmirigy. Ennek következtében időről időre orvosi segítséget kell igénybe venni...
Ezek a dolog felülírhatják a mai építési elképzeléseimet...

Na, ezen is túl vagyunk.
Délelőtt kutyadoki, majd előkészület az esti csirkék fogadására. Közben elszaladtam három vödör sittel a hulladékudvarba. A szemben levőbenzinkúton vettem benzint és olajadalékot, hogy délután tudjak fűkaszálni.
Azt is elvégeztem
Csirkék is itthon vannak.
 táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104744 Dátum: 2016.08.24., 21:30:56 »

      Rohad a szőlőnk!    robban

Az esős időjárás lehet az oka.
Én hetente permetezem ezt a pár szegény tőkét, de nekem meg a peronosz jelent meg, alig tudtam megfogni!
Most meg jönnek a darazsak...
Tudom, hogy ettől Neked nem lesz jobb... csak én is kipanaszkodom magam...  szégyenlem
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104743 Dátum: 2016.08.24., 21:27:27 »

             


               Végre!

         Rajt cél győzelem! bee


 Nagytaps2

Gratulálok!!
Látod, mondtam én, hogy az csak a tanulási folyamat része volt!  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104742 Dátum: 2016.08.24., 17:29:42 »


      Rohad a szőlőnk!    robban
Naplózva
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104741 Dátum: 2016.08.24., 17:13:54 »

             


               Végre!

         Rajt cél győzelem! bee
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104740 Dátum: 2016.08.24., 08:13:48 »

Az éjszaka nagy részében felhőtlen lesz az ég felettünk, azonban a hajnali, kora reggeli órákban az ország északkeleti harmadán kissé megnövekszik a fátyolfelhőzet. Hajnalra helyenként párássá válik a levegő, néhol ködfoltok is képződnek. Gyenge lesz az északias irányú légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet 12 és 17 fok között valószínű.
Az ország legnagyobb részén sok napsütés mellett csak kevés gomolyfelhő képződik. Az északi hegyvidéken lehet valamivel erősebb a nappali gomolyfelhő-képződés. Csapadék sehol sem várható. A gyenge északkeleti, északi szél csak a Tiszántúlon élénkül meg időnként. Kissé tovább erősödik a nappali felmelegedés. A maximum-hőmérsékletek jellemzően 25 fok körül, 1-2 fokkal a fölött alakulnak.

Ha jó idő lesz, márpedig az lesz, a harmat felszáradása után szakítok fél órát és körbe gyomirtózom a házat.
Bundás kutyát is el kell vinnem a dokihoz, hogy kipucolják a bűzmirigyét. Bundi nem tudja megenni rendesen a a csontot, ezért nem ürül neki rendesen a bűzmirigy. Ennek következtében időről időre orvosi segítséget kell igénybe venni...
Ezek a dolog felülírhatják a mai építési elképzeléseimet...
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104739 Dátum: 2016.08.24., 08:10:57 »


Psicho TV Fan Club ....  vigyor

Ez jó!

Higany találmánya
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104738 Dátum: 2016.08.24., 08:07:30 »

Jó reggelt!

Fél hatkor felébredtem, hogy kiabálnak a kacsák. Ki is mentem, de szerencsére semmi baj nem volt!
Ha ott voltam, mindjárt meg is etettem....

Így volt időm kicsit olvasni.
Új könyvet kezdtem el: Frei Tamás - Agrárbárók

Elég érdekesnek ígérkezik.
A folytatása a 2015-nek. Az nagyon tetszett!
Javaslom mindenkinek elolvasásra!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104737 Dátum: 2016.08.24., 06:53:13 »

Az éjszaka nagy részében felhőtlen lesz az ég felettünk, azonban a hajnali, kora reggeli órákban az ország északkeleti harmadán kissé megnövekszik a fátyolfelhőzet. Hajnalra helyenként párássá válik a levegő, néhol ködfoltok is képződnek. Gyenge lesz az északias irányú légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet 12 és 17 fok között valószínű.
Az ország legnagyobb részén sok napsütés mellett csak kevés gomolyfelhő képződik. Az északi hegyvidéken lehet valamivel erősebb a nappali gomolyfelhő-képződés. Csapadék sehol sem várható. A gyenge északkeleti, északi szél csak a Tiszántúlon élénkül meg időnként. Kissé tovább erősödik a nappali felmelegedés. A maximum-hőmérsékletek jellemzően 25 fok körül, 1-2 fokkal a fölött alakulnak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #104736 Dátum: 2016.08.24., 06:19:35 »


A 2. évfolyam 57. számában 1991. V. 22-én megjelent írások
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104735 Dátum: 2016.08.23., 18:02:43 »

A reggeli hűvös idő után itt is felmelegedett az idő!
Míg reggel hosszú nadrágban és hosszú ujjú ingben mentem etetni, mostanra már rövid nadrág és póló lett az öltözet.


Holnapra megint jó időt mondanak, aztán még napokig.
Azt hiszem kihasználom és az épületek háta mögött legyomirtózok.

Az elmúlt időszak esőzései miatt hamarosan fűnyírásra is kell adnom magam...  Majd pénteken, mert csütörtökön futkosós-dolgozós napom lesz!
Reggel megyek és valamikor estefelé fogok hazaérni... ráadásul be kell mennem Pestre is...  shock
Nem szeretem a pesti forgalmat. Azon tanakodok, hogy hol tudom letenni a kocsit, hogy inkább BKV-val oldjam meg a városon belüli futkározást... Na, mindegy, majd kiderül!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104734 Dátum: 2016.08.23., 17:59:07 »

Engem felhívott, csak éppen elég nagy munkában voltam, így konstatáltam a problémát, de nem tudtam jelezni.
Elkezdtem rakni a pillért a hátsó kamrában, ahol megrepedt a fal. Most a gerendának aláteszek egy tégla pillért, hogy tehermentesítsem a vályogfalat.
Utána meg a baromfiudvar első részét álltam neki takarítani -ezt még délután be kell fejeznem-, mert holnap hozom a kiscsirkéket ismét, és tiszta, jó helyen legyenek!

Nos, a baromfiudvar majdnem teljesen készen van!  táncika
Még csavarozni akarok pár dolgot, de töltenem kell a csavarbehajtót. Így az elmarad holnapra. Elfáradtam.  Hat�rozatlan

Holnap az udvarral kezdek, aztán ha kiküldtem a kicsi részből az öreg tyúkokat, akkor befejezem a pillért is.
A csirkékre csak este 6 után kell menni.
Jó kis helyet csináltam nekik: megnöveltem a régebbi fedett részt. Igaz, huncutsággal...
Eddig srégen volt feltámasztva egy pala hátfalnak. Amikor nagyobbak lettek, már nem tudtak teljesen aláhúzódni, mert nem fértek el. Most tettem egy függőleges falat a ferde helyére, mindjárt nagyobb lett a hasznos alapterület. Kicsit meg is emeltem a magasságát, hogy nagyobb korukban is be tudjanak menni, mert most már hűvösebb éjszakák következnek, legyen a piciknek hol összebújni. A hullámpala és a hátfal közötti réseken ugyan ki tudna szökni a hő, de leterítettem az egészet műanyag fóliával, így nem csupán az eső nem esik be, de a meleg sem fog kiszökni, nem fáznak meg a pityerék.  táncika
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104733 Dátum: 2016.08.23., 14:29:28 »

Kezdetben nagyjából a Mohács-Eger vonaltól délkeletre erősen felhős lesz az ég, a Tiszántúlon kisebb eső, záporeső elszórtan még előfordulhat. Később itt is csökken a felhőzet. Az ország nyugati és középső területein ugyanakkor túlnyomóan napos idő várható. A többnyire gyenge északi szél csak északkeleten, illetve a Dunántúl nyugati felén élénkül meg időnként. Kissé erősödik a nappali felmelegedés: a legmagasabb hőmérséklet eléri a 22, 26 fokot.

A reggeli hűvös idő után itt is felmelegedett az idő!
Míg reggel hosszú nadrágban és hosszú ujjú ingben mentem etetni, mostanra már rövid nadrág és póló lett az öltözet.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104732 Dátum: 2016.08.23., 14:27:29 »

Nem szolgáltatott a szolgáltató.
Sem tv., sem vezetékes telefon, sem pedig a net nem műdöködött.
S nem csupán nálam.

Látod, mondtam én, megcsinálják!
Bizonyos idő után ugyanis kötbért kellene fizetniük! Azt meg nem szeretik...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104731 Dátum: 2016.08.23., 14:26:23 »


     Manó!!! Hol vagy?

     Az időjárásról annyit, nálunk süt a nap ,szél nincs és már +20°C a hőmérséklet

Engem felhívott, csak éppen elég nagy munkában voltam, így konstatáltam a problémát, de nem tudtam jelezni.
Elkezdtem rakni a pillért a hátsó kamrában, ahol megrepedt a fal. Most a gerendának aláteszek egy tégla pillért, hogy tehermentesítsem a vályogfalat.
Utána meg a baromfiudvar első részét álltam neki takarítani -ezt még délután be kell fejeznem-, mert holnap hozom a kiscsirkéket ismét, és tiszta, jó helyen legyenek!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #104730 Dátum: 2016.08.23., 14:23:44 »



Jó estlétet!



hm...ez bizony nem jó jel. Az szerencsés, hogy nem történt tragédia.....ám az aggodalomra ad okot - a fagyasztószekrény meghibásodásán túl - hogy nem "oldott" ki az épület villamos hálózatának  védelmi rendszere. Ezt bizony érdemes lenne átnézetned, akár egy szakemberrel kiméretni és orvosolni.   

Kellemes délutánt!

Igen erre én is gondoltam azonnal!
Fel is hívtam szokásos szerelőnket, aki egyelőre nem kapcsolható. Küldtem neki egy üzenetet.
Más dolog miatt is kikérem a tanácsát és némileg a segítségét is.
Komaasszonynál nem tudom befogni a szabadon fogható csatornákat, pedig a box jó, azt kipróbálták másik helyen. Mi azt a fránya antennát forgattuk jobbra-balra... de sehol nem találtunk jelet! Pedig van nekik olyan térképük, hogy ha engedélyezem a helyadatok közlését, akkor megmutatta azt a három irányt, amerre érdemes fordítani az antennát. Másoké is áll arrafelé, amit 1-nek megadott, de onnan sem fogtunk jelet. Szeretném kiméretni vele az antennát, mert lehet, hogy az erősítő, vagy az antenna teljesítménye alacsony.
Remélem hamarosan jelentkezik!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #104729 Dátum: 2016.08.23., 14:09:59 »

Kezdetben nagyjából a Mohács-Eger vonaltól délkeletre erősen felhős lesz az ég, a Tiszántúlon kisebb eső, záporeső elszórtan még előfordulhat. Később itt is csökken a felhőzet. Az ország nyugati és középső területein ugyanakkor túlnyomóan napos idő várható. A többnyire gyenge északi szél csak északkeleten, illetve a Dunántúl nyugati felén élénkül meg időnként. Kissé erősödik a nappali felmelegedés: a legmagasabb hőmérséklet eléri a 22, 26 fokot.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Oldalak: 1 ... 357 358 [359] 360 361 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!