Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.19., 18:30:57
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7125941 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111847 Dátum: 2023.09.14., 22:26:23 »



Jó estlétet!


Nekem használt, igaz csodát nem kell várni és csak enyhébb fájdalmaknál segít. Amúgy az egyik foginy ecsetelőnek is az alapanyaga (Gingisol fogínyecsetelő), a kamilla stb mellett.

Szerencsére ilyen gondjaim nagyon ritkán vannak, illetve voltak.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111846 Dátum: 2023.09.08., 20:12:17 »

köszi_2

Nem hallottam róla még. De jó az ilyen információ!



Jó estlétet!


Nekem használt, igaz csodát nem kell várni és csak enyhébb fájdalmaknál segít. Amúgy az egyik foginy ecsetelőnek is az alapanyaga (Gingisol fogínyecsetelő), a kamilla stb mellett.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111845 Dátum: 2023.09.08., 15:59:04 »


Jó napokat!

Semmi különleges nincsen benne. Csupán a boltban kapható szegfűszeg fűszerből pár szemet bekapok és az érintett fog közelében elrágcsálom, vagy szép lassan hagyom, hogy a szájban a nyál feloldja. A szegfűszeg illóolaja enyhe csipős zsibbadást okoz, amely több egyéb hatás mellett enyhe fájdalomcsillapító is. A wikipédia, illetve a házipatika is ír róla, illetve említi ezt a tulajdonságát.

 köszi_2

Nem hallottam róla még. De jó az ilyen információ!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111844 Dátum: 2023.09.07., 14:16:39 »

Oka van annak, hogy amíg nem feltétlen muszáj, nem megyek a fogrvos közelébe sem...  vigyor

Sajnállak a fájdalom miatt.

De hogy van ez a szegfűszeges dolog? Mint jeleztem korábban nem is hallottam róla!


Jó napokat!

Semmi különleges nincsen benne. Csupán a boltban kapható szegfűszeg fűszerből pár szemet bekapok és az érintett fog közelében elrágcsálom, vagy szép lassan hagyom, hogy a szájban a nyál feloldja. A szegfűszeg illóolaja enyhe csipős zsibbadást okoz, amely több egyéb hatás mellett enyhe fájdalomcsillapító is. A wikipédia, illetve a házipatika is ír róla, illetve említi ezt a tulajdonságát.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111843 Dátum: 2023.09.06., 11:20:39 »

Jó napokat!   
Korábban tettem említést a fogamról, amely  a legrosszabbkor durrant be, de aztán egy kis "szegfűszeges kúra" után csillapodott. Azóta is néha-néha jelezte, hogy gond van, de szombat- vasárnap újból hasogatni kezdett. Hétvégén elrágcsáltam, illetve a fájós oldalon elszopogattam majd félmarék szegfűszeget és hétfőn bementem a faluba az orvosi rendelő fogászati részlegébe. Szerencsémre volt rendelés, hétfőn délelőtt, aztán csütortökön és pénteken van amúgy még. Egy ember volt előttem ő foghúzásra várt. KIcsit késve ért a doktornő be, de aztán behozta a lemaradást. Gondolom 09:00-ra jöhetett az első előjegyzett betege. Az előttem levő hölgynek pikk-pakk kihúzta a fogát. Aztán én következtem. A doktronéni arab származású, fiatal, talán 30-35 lehet. KIcsit törte a magyart, ahogy vizsgálgatva a fogamat, amely persze akkor nem fájt, még az ütögetésre se akkor. ....szóval felkiáltott "...ez mozog,....". Végül is abban maradtunk, hogy kihúzza és majd amúgy később a fogkövek levétele ügyében, mert az is van és sok, később kérek időpontot, a kihúzott fog sebének gyógyulása után.  Szóval be is adta az injekciót, vártam hogy kiültet egy 15-20 percre aztán visszahív, de nem. Kb 3-5 perc múlva kérdezte zsibbad-e már. Modtam igen, ami azért nem volt teljesen igaz, szóval elkapkodtam a választ. .... és ő nekiállt. Vékony kis teremtés volt, nem igazán bíztam benne, igaz az asszisztens nő az olyan dr. Bubo Ursulájához volt hasonlatos. De kellemesen csalódtam, mert hamar kikapta a fogam a doktornő.  Igaz abban a "hamarnak" titulált idő alatt a csillagokat is láttam, mintha a Hubble űrtávcső által vetített, messzi fényévről érkező galaxisok képei vonultak volna  le szemeim előtt.  Szerintem a szék széléből is amit elmarkoltam, vizet facsartam. Azért a dokinéni, enyhe perzsa akcentussal megkérdezte ....Fájt...? Persze büszkeségem nem engedte,hogy panaszkodjak, így csak egy közömbösnek tűnő " kicsit.."-re futotta. A rendelőtől kb. 12 perc volt autóval az út hazáig. Mire hazaértem rendesen el volt zsibbadva a pofám, beszélni is alig tudtam. Egyelőre még ma is fáj a jobb állkapcsom, ami azért meg lett gyötörve. Régebben jobban bírtam a foghúzásokat.

Oka van annak, hogy amíg nem feltétlen muszáj, nem megyek a fogrvos közelébe sem...  vigyor

Sajnállak a fájdalom miatt.

De hogy van ez a szegfűszeges dolog? Mint jeleztem korábban nem is hallottam róla!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111842 Dátum: 2023.09.05., 17:36:58 »

Jó napokat!   
Korábban tettem említést a fogamról, amely  a legrosszabbkor durrant be, de aztán egy kis "szegfűszeges kúra" után csillapodott. Azóta is néha-néha jelezte, hogy gond van, de szombat- vasárnap újból hasogatni kezdett. Hétvégén elrágcsáltam, illetve a fájós oldalon elszopogattam majd félmarék szegfűszeget és hétfőn bementem a faluba az orvosi rendelő fogászati részlegébe. Szerencsémre volt rendelés, hétfőn délelőtt, aztán csütortökön és pénteken van amúgy még. Egy ember volt előttem ő foghúzásra várt. KIcsit késve ért a doktornő be, de aztán behozta a lemaradást. Gondolom 09:00-ra jöhetett az első előjegyzett betege. Az előttem levő hölgynek pikk-pakk kihúzta a fogát. Aztán én következtem. A doktronéni arab származású, fiatal, talán 30-35 lehet. KIcsit törte a magyart, ahogy vizsgálgatva a fogamat, amely persze akkor nem fájt, még az ütögetésre se akkor. ....szóval felkiáltott "...ez mozog,....". Végül is abban maradtunk, hogy kihúzza és majd amúgy később a fogkövek levétele ügyében, mert az is van és sok, később kérek időpontot, a kihúzott fog sebének gyógyulása után.  Szóval be is adta az injekciót, vártam hogy kiültet egy 15-20 percre aztán visszahív, de nem. Kb 3-5 perc múlva kérdezte zsibbad-e már. Modtam igen, ami azért nem volt teljesen igaz, szóval elkapkodtam a választ. .... és ő nekiállt. Vékony kis teremtés volt, nem igazán bíztam benne, igaz az asszisztens nő az olyan dr. Bubo Ursulájához volt hasonlatos. De kellemesen csalódtam, mert hamar kikapta a fogam a doktornő.  Igaz abban a "hamarnak" titulált idő alatt a csillagokat is láttam, mintha a Hubble űrtávcső által vetített, messzi fényévről érkező galaxisok képei vonultak volna  le szemeim előtt.  Szerintem a szék széléből is amit elmarkoltam, vizet facsartam. Azért a dokinéni, enyhe perzsa akcentussal megkérdezte ....Fájt...? Persze büszkeségem nem engedte,hogy panaszkodjak, így csak egy közömbösnek tűnő " kicsit.."-re futotta. A rendelőtől kb. 12 perc volt autóval az út hazáig. Mire hazaértem rendesen el volt zsibbadva a pofám, beszélni is alig tudtam. Egyelőre még ma is fáj a jobb állkapcsom, ami azért meg lett gyötörve. Régebben jobban bírtam a foghúzásokat.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111841 Dátum: 2023.09.04., 09:29:58 »

A felmenőket mutatja ki.
Miként kevedtem rá nem tudom.
Szerintem éremben nem léptem be.
Pár elhunyt rokon adatát kiadta.


Valamelyik családtagod hívott meg. Gondolom annak reményében, hogy (ahogy én is ezért küldtem meghívókat -persze sikertelenül, mert nem kaptam segítslget a továbbiakhoz-) a korábbi felmenők, testvérek, egyéb rokonok felderítésében fogsz tudni segíteni.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111840 Dátum: 2023.09.03., 08:42:42 »



Látni láttam már az oldalt, de igzából nem ismerem.DE azért kiváncaivá tett.
 
A felmenőket mutatja ki.
Miként kevedtem rá nem tudom.
Szerintem éremben nem léptem be.
Pár elhunyt rokon adatát kiadta.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111839 Dátum: 2023.09.02., 20:25:59 »




...és mi lehetett az oka, hogy átváltottak magyarról ukránra? Hiszen láthatták, hogy magyarból érkeztetek.

Nem, nem tudhatták. Éppen gyalogoltunk fel a bejárattól a tóhoz, eközben nem beszélgettünk felfelé menet. (1100 m hegynek fel, 7 - 10%-os emelkedőn) Én örültem annak is, hogy kapok levegőt. Egy korosabb hölgy szólt rá a 10 éves forma (szerintem) unokjára magyarul. Aztán folytatta a korholást ukránul. Nem tudhatta, hogy magyarok vagyunk. Ráadásul a lányaink (keresztlányaim egyben Okszikám unokahúgai) viszont egymás közt csak ukránul beszélnek és kizárólag az én, illetve Viki még az apja kedvéért beszél magyarul, de nehéz nekik. Így aztán a szemmel láthatólag társaságunkban levő lányok ukránul beszélgettek.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111838 Dátum: 2023.09.02., 20:07:39 »

Kedves Rovattársak!

Valami tud valamit a MY Heritage oldalról?

Miután egy felhasználói profilt látrehoztál, beírtad azon családtagjaid adatait akik esetében ezzel tisztában vagy, eg is hívhatod őket. Az profilhoz tudsz fotókat feltölteni róluk. A meghívott családtagok további családtagokat hívhatnak meg és így közösen hozzőátok létre a családfát.
Van lehetőség le- és felmenők, testvérek, fétestvérek hozzáadására. Házasságokötések, válások, új házasságok és bármelyik (mindegyik házasság) házasságból származó leszármazottak hozzáadhatók. Nekem elég sok infót sikerült összeszednem, de azt hiiszem azért maradt abba, mert kimerítettem az ingyenességi keretet. Egy bizonyos szám után máér fizetős és éves díj van. Leglábbis emlékeim szerint. Amikor erre lehetőségem lesz, belépek (ha még tudok) és akkor többet is elárulok, ha esetleg van még valami ami kimaradt.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111837 Dátum: 2023.09.02., 11:10:58 »

Tegnap hazaértünk rövid, ............., de magyar szót is elvétve hallottam csak, azt is úgy, hogy utána mindjárt átváltottak ukránra. Ez semmit nem von le a mostani élményből, sőt...
Utunk során a Szinevéri hágón keltünk át ->

Tegnap fájó szívvel búcsúztunk el Kárpátaljától és hazaérkeztünk Lili kutya legnagyobb örömére.




...és mi lehetett az oka, hogy átváltottak magyarról ukránra? Hiszen láthatták, hogy magyarból érkeztetek.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111836 Dátum: 2023.09.02., 11:03:45 »

Kedves Rovattársak!

Valami tud valamit a MY Heritage oldalról?



Látni láttam már az oldalt, de igzából nem ismerem.DE azért kiváncaivá tett.
 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111835 Dátum: 2023.08.31., 12:47:15 »

Kedves Rovattársak!

Valami tud valamit a MY Heritage oldalról?

Én igen.
Összeszedem az infót és az emlékeimet, mert fent vagyok, és utána hosszabban reflektálok.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111834 Dátum: 2023.08.31., 12:13:46 »

Kedves Rovattársak!

Valami tud valamit a MY Heritage oldalról?
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111833 Dátum: 2023.08.31., 07:21:44 »

Kedves Rovattársak!
Viszonylag egyhangúan  telnek a napok.
Ezek alól persze üdítő kivétel amikor az unokáimmal lehetek.
Lili 11 múlt, Milán pedig 8.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111832 Dátum: 2023.08.30., 17:53:34 »

Elszaladt ez a nyár.

Holnapután keidődik az iskola. Vityusom annyira nem lelkes...  vigyor
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111831 Dátum: 2023.08.23., 18:12:21 »

Tegnap hazaértünk rövid, de tartalmas szabadságunkról. Sok képet tettem fel a FB-ra, ha kíváncsi vagy rájuk, ott megnézheted.
Első nap csak megérkeztünk és a családdal voltunk.
Szombaton elmentünk Innicskébe ->

Vasárnap egy nagy sétát tettünk Huszton. Felmásztunk a várhoz is. Nekünk nem volt olyan szerencsénk, hogy be tudtunk volna menni a vár területére, mert mostanra megint belepték a fák sarjai, így csak a külső részekről tudtunk fotókat készíteni.
Nagyon szépen megcsinálták a feljáratot, kár, hogy nincs lehetőséged leülni, ha gyalogosan mész.
Délután egy rőpke látogatást tettünk Európa közepén, majd mentünk vissza Ardóba.
Hétfőn, bízva abban, hogy munkanap lévén kevesebben lesznek, a Szinevéri tóhoz látogattunk, illetve másztunk fel. Mindenképpen meg kell említenem, hogy bár korábbi látogatásomkor sok magyar autóval, sőt, motorosokkal is találkoztam, most viszont nem csupán nem láttam magyar autót, de magyar szót is elvétve hallottam csak, azt is úgy, hogy utána mindjárt átváltottak ukránra. Ez semmit nem von le a mostani élményből, sőt...
Utunk során a Szinevéri hágón keltünk át ->

Tegnap fájó szívvel búcsúztunk el Kárpátaljától és hazaérkeztünk Lili kutya legnagyobb örömére.
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111830 Dátum: 2023.08.23., 18:07:42 »

Tegnap elég csúnya vihar csapott le ránk.
Szerencsésen megúsztuk, csak a napernyőnket törte el. Írok a biztosítónak.

Megkaptam a választ. Röviden. a biztosításom nem terjed ki a kerti bútorokra. Ha szeretnék a jövőben ilyen kárra is térítést, kössek kiegészítőt.
Azt hiszem annyit nem ér. Egyelőre nincs olyan értékes kerti bútorom,
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111829 Dátum: 2023.08.18., 08:54:48 »

A minap, négy napja egy tetőn dolgoztam, délután lehetett, erős tűző nap, amikor is a bal alsó-hátsó egyik fogamba - mintha kést döftek volna és azt forgatta volna egy "erőskezű" - írtózatos fájdalom hasított. El is rontotta a napomat. Folyamatosan nyilalt, fájt. Otthon megnéztem mikor és hol rendel a legközelebbi fogszakorvos. Aztán este elrágcsáltam 5-6 szem szegfűszeget. Kifejezetten a fájós oldalra koncentrálva. Egy idő után éreztem, hogy zsibbad, majd a fájdalom is alábbhagyott. Azóta rendben van a fogam, nem érzek fájdalmat, óvatosan rágok is rajta. Persze tudom nem ez a megoldás, ez egy jel volt.
Igazság az hogy nem szivesen megyek orvoshoz, egyikhez sem. 


 shock
Sajnállak a fájdalomért!
Ezt a szegfűszeg dolgot még nem hallottam... de holtig tanul a jó pap is!  köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111828 Dátum: 2023.08.17., 20:13:35 »

A minap, négy napja egy tetőn dolgoztam, délután lehetett, erős tűző nap, amikor is a bal alsó-hátsó egyik fogamba - mintha kést döftek volna és azt forgatta volna egy "erőskezű" - írtózatos fájdalom hasított. El is rontotta a napomat. Folyamatosan nyilalt, fájt. Otthon megnéztem mikor és hol rendel a legközelebbi fogszakorvos. Aztán este elrágcsáltam 5-6 szem szegfűszeget. Kifejezetten a fájós oldalra koncentrálva. Egy idő után éreztem, hogy zsibbad, majd a fájdalom is alábbhagyott. Azóta rendben van a fogam, nem érzek fájdalmat, óvatosan rágok is rajta. Persze tudom nem ez a megoldás, ez egy jel volt.
Igazság az hogy nem szivesen megyek orvoshoz, egyikhez sem. 
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!