Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.20., 14:05:39
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7126123 alkalommal)
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111867 Dátum: 2023.11.26., 11:09:07 »



Köszönöm. Ez a betegség nem gyógyítható, de kezelhető és kordában tartható, általában.

 S�r shock
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111866 Dátum: 2023.11.26., 11:08:40 »



nem sokára nem kell ilyen "helyre" járnod hivatalosan.
Teljesen ledöbbentem a tervezett változáson. Nem kedvelem Schiffer Andrást, de teljesen igaza van abban, hogy sok ember gyakorlatilag csak ilyenkor jutott el orvoshoz. ...és talán ilyenkor volt, van rá esély hogy feltárjanak egy kezdődő komolyabb betegséget. Persze a polgár is hibás, ugyan miért nem jár el rendszeresen szűrő és egyéb vizsgálatokra, igaz....és kérdezem ugyan miért nem? Valaki a törvényalkotók közül élt egyszerű dolgozó emberek között, ott ahol gyakran elhangzik..."majd elmúlik, elszokott....." aztán megy tovább dolgozni. Ha nem kötelező az üzemorvosi, vagy esetleg eü alkalmassági, állapotfelmérő vizsgálat. akkor egy olyan munkahelyen ahol előfordulhat a végzett munka miatt egészségromlás, azt hogy lehet majd bizonyítani.  A munkáltató ügyesen kibújhat a felelősség alól, ha nincs alapállapot, amihez lehetne viszonyítani.   Lesz ennek böjtje csak jó pár év múlva. Most még happy lesz, nem kell dokihoz járni évente. Volt olyan munkahelyem ahol évente "szűrtek", ekg, tűdő ha bagóztál, labor, fogászat, hallás és belgyógyászat. Utáltam időt szakítani rá.... de ma már tudom hogy fobntos volt, főleg hogy a rendszerből elkerülve teljesen más hozzáállást tapasztaltam más területen.

Bizony engem is felháborított ez a kínai mentalitású munkavédelem! Nem örültem neki, de nálam is a kötelező szűrte ki tavaly a magas vérnyomást és az általa okozott szív problémát. Nem éreztem a bajt, tehát ez sokáig rejtve maradhatott volna, aztán egyszercsak odacsap...
Sajnos sokan nem is akarnak elmenni orvoshoz, táppénzre meg főleg nem, mert a betegszabadság alatt csak 60% körüli pénz jár (szerintem így kompenzálták a munkáltatók azon kötelességét, hogy a táppénz 30% körüli összegét be kell fizetni a költségvetésbe). Félelmetes, hogy a jelenlegi kormány, állam, mennyire nem vállal semmiért felelősséget!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111865 Dátum: 2023.11.26., 11:03:34 »

Nemrégiben beruháztam egy ballonos víz pumpára és hozzá egy 19 literes ballonra. Ennek oka, hogy jövőre az italos üvegek és flakonok, fémdobozok stb betétdíjasok lesznek. Mivel nálunk nincsen vezetékes víz, így elég sok ásványvizet szoktunk használni, elfogyasztani. A főzéshez, mosáshoz tisztálkodáshoz, takarításhoz a kútvizet használjuk, de szimpla iváshoz általában 1,5 literest szoktunk venni zsugorban. Általában egy hónapban 8-10 zsugor elfogy, az.60-70 palack. Nincs gondom a visszaváltással mint megoldással, csak a technológiájában nem bízok. Gyakorlatilag a palackot nem lehet összepréselni, csak sértetlen állapotban kell visszaváltani. Azért az üres levegővel teli petpalackot nem egyszerű kezelni. Nem azért, mert nehéz, hanem épp a könnyűsége folytán gurul minden hová, könnyen horpad stb.... Aztán én nem bízok a visszaváltó automatákban sem. Gondoljunk csak bele, gyakorlatilag minden üveg és petgöngyöleg visszaváltós lesz, állítólag ez az országban kb. 3 milliárd palack, azaz 3 ezer millió forog majd a kereskedelemben az automatákban stb... A kezelő Mohu szerint kb 2000 visszaváltási pont lesz. egyszerű matek, 3 milliárd osztva 2000-el, az másfél millió. Tehát átlagban egy automatának ennyit kell kezelnie egy évben, illetve naponta 4109 db-t. Tudom ez így nem igaz, hiszen sokan inkább bukják az 50 Ft betétet, vagy nem egyenlő arányban fognak az automaták „dolgozni”, de akkor is ezek a számok félelmetesek. Lesz olyan nagyobb forgalmú üzlet ahol a napi pörgés nagyobb lesz. Lesz-e helye kezelni ezt a mennyiséget stb....Tény változtatni kellett ez biztos... állítólag több országban bevált. De én azt gondolom az emberek fejében kell rendet tenni, hogy nem a műanyag, vagy az üveg a fémpalack a hibás, hanem az aki eldobja. És természetesen az is aki nem gyűjti be, szállítja el rendszeresen, úgy ahogy amúgy vállalta. Nálunk kb. két hónapja nem volt szelektív, csomagolási hulladék szállítás. Általában két hetente szokott lenni péntekenként, de egy ideje elmaradt. Mindenki átvette a kék-sárga kukát, abba gyűjtjük az odaillőt. Aztán kitoljuk pénteken, de nem viszik el. Az általános kommunális hulladékszállító hétfőnként érkezik és ők elviszik, egybeöntve.
Biztos vagyok benne, hogy jövőre megszűnik a szelektív szállítás is. Ez költségoptimalizálás lesz a mohunak, az 50 ft-os betétdíj egyéb leeső fillére mellett. Én inkább a szelektív szállítást erősítettem volna, valamilyen formában és szívsebben olvastam volna óriásplakátokon az ilyen jellegű „felvilágosítást”

Sajnos nekem is hasonló „félelmeim” vannak. Korábban is működtek a T..cokban olyan automaták, ahol a sértetlen alu dobozokat vissza lehetett (elvileg) váltani 5 db-jával, de aztán egyre többön láttam a műszaki meghibásodás táblát, s amikor vagy 60 db-bal kellett Vecsésen visszaporoszkálnom a kocsihoz és elég sokan hibbantnak néztek, azóta inkább laposra tapostam és a szelektívbe tettem magam is. Valami oka annak is lehetett, hogy a korábban visszaváltható üdítős palackok is eltűntek a polcokról... Pedig (idősebbek emlékezhetnek rá) még a tej is volt visszaváltható üvegben!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111864 Dátum: 2023.11.26., 10:56:48 »

Jó estlétet!
Régen írtam. Történt jó pár dolog. Sajnos én is orvoshoz vagyok kénytelen járni. A jogsim lejár és úgy döntöttem elmegyek a hosszabbítás alkalmából egy kivizsgálásra. ….és jól tettem. A szememmel vannak problémák, amely további kivizsgálást igényel. Szerencsém volt, ahova bejelentkeztem, ott csak januárra lett volna időpont, de szerencsémre valaki visszamondott egy előjegyzést, így két nap múlva már mehetettem is. Egy professzor vizsgált volna, de talán ismét szerencsém volt, mivel késett a rendelésről és átkerültem egy másik orvoshoz. Ez úgy történt, hogy a professzor késett (vszinű ez rendszeres lehet) és így az asszisztense előre dolgozva pár adatot felvitt, pár vizsgálatot elvégzett. Itt derült ki a probléma és ő helyesen döntve átvitt a másik dokihoz.  Tudtam hogy van probléma, de azt nem gondoltam hogy súlyosbodik. Hál istennek a „probléma” még nem okozott roncsolódást. Nem sokára megyek újabb vizsgálatokra, akkor nagy valószínűséggel pontosabb diagnózis lesz. Alattomos betegség, ha az lesz. Családban, se anyai, se apai ágon nem volt,  valakinek el kell kezdeni. Szóval benne van a zabszem a hátsómban.

Bármi is az, gyógyulj ki belőle!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111863 Dátum: 2023.11.25., 18:35:53 »

Nemrégiben beruháztam egy ballonos víz pumpára és hozzá egy 19 literes ballonra. Ennek oka, hogy jövőre az italos üvegek és flakonok, fémdobozok stb betétdíjasok lesznek. Mivel nálunk nincsen vezetékes víz, így elég sok ásványvizet szoktunk használni, elfogyasztani. A főzéshez, mosáshoz tisztálkodáshoz, takarításhoz a kútvizet használjuk, de szimpla iváshoz általában 1,5 literest szoktunk venni zsugorban. Általában egy hónapban 8-10 zsugor elfogy, az.60-70 palack. Nincs gondom a visszaváltással mint megoldással, csak a technológiájában nem bízok. Gyakorlatilag a palackot nem lehet összepréselni, csak sértetlen állapotban kell visszaváltani. Azért az üres levegővel teli petpalackot nem egyszerű kezelni. Nem azért, mert nehéz, hanem épp a könnyűsége folytán gurul minden hová, könnyen horpad stb.... Aztán én nem bízok a visszaváltó automatákban sem. Gondoljunk csak bele, gyakorlatilag minden üveg és petgöngyöleg visszaváltós lesz, állítólag ez az országban kb. 3 milliárd palack, azaz 3 ezer millió forog majd a kereskedelemben az automatákban stb... A kezelő Mohu szerint kb 2000 visszaváltási pont lesz. egyszerű matek, 3 milliárd osztva 2000-el, az másfél millió. Tehát átlagban egy automatának ennyit kell kezelnie egy évben, illetve naponta 4109 db-t. Tudom ez így nem igaz, hiszen sokan inkább bukják az 50 Ft betétet, vagy nem egyenlő arányban fognak az automaták „dolgozni”, de akkor is ezek a számok félelmetesek. Lesz olyan nagyobb forgalmú üzlet ahol a napi pörgés nagyobb lesz. Lesz-e helye kezelni ezt a mennyiséget stb....Tény változtatni kellett ez biztos... állítólag több országban bevált. De én azt gondolom az emberek fejében kell rendet tenni, hogy nem a műanyag, vagy az üveg a fémpalack a hibás, hanem az aki eldobja. És természetesen az is aki nem gyűjti be, szállítja el rendszeresen, úgy ahogy amúgy vállalta. Nálunk kb. két hónapja nem volt szelektív, csomagolási hulladék szállítás. Általában két hetente szokott lenni péntekenként, de egy ideje elmaradt. Mindenki átvette a kék-sárga kukát, abba gyűjtjük az odaillőt. Aztán kitoljuk pénteken, de nem viszik el. Az általános kommunális hulladékszállító hétfőnként érkezik és ők elviszik, egybeöntve.
Biztos vagyok benne, hogy jövőre megszűnik a szelektív szállítás is. Ez költségoptimalizálás lesz a mohunak, az 50 ft-os betétdíj egyéb leeső fillére mellett. Én inkább a szelektív szállítást erősítettem volna, valamilyen formában és szívsebben olvastam volna óriásplakátokon az ilyen jellegű „felvilágosítást”



Azt nem írtam, itt a közelben szoktam vásárolni az ásványvizet (no meg sört és bort is  ha kell) egy italdiszkontban. Jó árai vannak srácnak (tulaj) és ő is tart nagy méretű 19 literes ballonos vizet cserére. Igazából, így még olcsóbb is lesz a történet hosszú távon.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111862 Dátum: 2023.11.25., 18:33:18 »

Jobbulást



Köszönöm. Ez a betegség nem gyógyítható, de kezelhető és kordában tartható, általában.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111861 Dátum: 2023.11.25., 07:33:53 »

Jó estlétet!
Régen írtam. Történt jó pár dolog. Sajnos én is orvoshoz vagyok kénytelen járni. A jogsim lejár és úgy döntöttem elmegyek a hosszabbítás alkalmából egy kivizsgálásra. ….és jól tettem. A szememmel vannak problémák, amely további kivizsgálást igényel. Szerencsém volt, ahova bejelentkeztem, ott csak januárra lett volna időpont, de szerencsémre valaki visszamondott egy előjegyzést, így két nap múlva már mehetettem is. Egy professzor vizsgált volna, de talán ismét szerencsém volt, mivel késett a rendelésről és átkerültem egy másik orvoshoz. Ez úgy történt, hogy a professzor késett (vszinű ez rendszeres lehet) és így az asszisztense előre dolgozva pár adatot felvitt, pár vizsgálatot elvégzett. Itt derült ki a probléma és ő helyesen döntve átvitt a másik dokihoz.  Tudtam hogy van probléma, de azt nem gondoltam hogy súlyosbodik. Hál istennek a „probléma” még nem okozott roncsolódást. Nem sokára megyek újabb vizsgálatokra, akkor nagy valószínűséggel pontosabb diagnózis lesz. Alattomos betegség, ha az lesz. Családban, se anyai, se apai ágon nem volt,  valakinek el kell kezdeni. Szóval benne van a zabszem a hátsómban.
Jobbulást
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111860 Dátum: 2023.11.24., 18:33:57 »

A mai napon az üzemorvos örömmel tájékoztatott, hogy továbbra is alkalmas vagyok rabszolga munkára...
köszi_2



nem sokára nem kell ilyen "helyre" járnod hivatalosan.
Teljesen ledöbbentem a tervezett változáson. Nem kedvelem Schiffer Andrást, de teljesen igaza van abban, hogy sok ember gyakorlatilag csak ilyenkor jutott el orvoshoz. ...és talán ilyenkor volt, van rá esély hogy feltárjanak egy kezdődő komolyabb betegséget. Persze a polgár is hibás, ugyan miért nem jár el rendszeresen szűrő és egyéb vizsgálatokra, igaz....és kérdezem ugyan miért nem? Valaki a törvényalkotók közül élt egyszerű dolgozó emberek között, ott ahol gyakran elhangzik..."majd elmúlik, elszokott....." aztán megy tovább dolgozni. Ha nem kötelező az üzemorvosi, vagy esetleg eü alkalmassági, állapotfelmérő vizsgálat. akkor egy olyan munkahelyen ahol előfordulhat a végzett munka miatt egészségromlás, azt hogy lehet majd bizonyítani.  A munkáltató ügyesen kibújhat a felelősség alól, ha nincs alapállapot, amihez lehetne viszonyítani.   Lesz ennek böjtje csak jó pár év múlva. Most még happy lesz, nem kell dokihoz járni évente. Volt olyan munkahelyem ahol évente "szűrtek", ekg, tűdő ha bagóztál, labor, fogászat, hallás és belgyógyászat. Utáltam időt szakítani rá.... de ma már tudom hogy fobntos volt, főleg hogy a rendszerből elkerülve teljesen más hozzáállást tapasztaltam más területen.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111859 Dátum: 2023.11.24., 18:18:57 »

Nemrégiben beruháztam egy ballonos víz pumpára és hozzá egy 19 literes ballonra. Ennek oka, hogy jövőre az italos üvegek és flakonok, fémdobozok stb betétdíjasok lesznek. Mivel nálunk nincsen vezetékes víz, így elég sok ásványvizet szoktunk használni, elfogyasztani. A főzéshez, mosáshoz tisztálkodáshoz, takarításhoz a kútvizet használjuk, de szimpla iváshoz általában 1,5 literest szoktunk venni zsugorban. Általában egy hónapban 8-10 zsugor elfogy, az.60-70 palack. Nincs gondom a visszaváltással mint megoldással, csak a technológiájában nem bízok. Gyakorlatilag a palackot nem lehet összepréselni, csak sértetlen állapotban kell visszaváltani. Azért az üres levegővel teli petpalackot nem egyszerű kezelni. Nem azért, mert nehéz, hanem épp a könnyűsége folytán gurul minden hová, könnyen horpad stb.... Aztán én nem bízok a visszaváltó automatákban sem. Gondoljunk csak bele, gyakorlatilag minden üveg és petgöngyöleg visszaváltós lesz, állítólag ez az országban kb. 3 milliárd palack, azaz 3 ezer millió forog majd a kereskedelemben az automatákban stb... A kezelő Mohu szerint kb 2000 visszaváltási pont lesz. egyszerű matek, 3 milliárd osztva 2000-el, az másfél millió. Tehát átlagban egy automatának ennyit kell kezelnie egy évben, illetve naponta 4109 db-t. Tudom ez így nem igaz, hiszen sokan inkább bukják az 50 Ft betétet, vagy nem egyenlő arányban fognak az automaták „dolgozni”, de akkor is ezek a számok félelmetesek. Lesz olyan nagyobb forgalmú üzlet ahol a napi pörgés nagyobb lesz. Lesz-e helye kezelni ezt a mennyiséget stb....Tény változtatni kellett ez biztos... állítólag több országban bevált. De én azt gondolom az emberek fejében kell rendet tenni, hogy nem a műanyag, vagy az üveg a fémpalack a hibás, hanem az aki eldobja. És természetesen az is aki nem gyűjti be, szállítja el rendszeresen, úgy ahogy amúgy vállalta. Nálunk kb. két hónapja nem volt szelektív, csomagolási hulladék szállítás. Általában két hetente szokott lenni péntekenként, de egy ideje elmaradt. Mindenki átvette a kék-sárga kukát, abba gyűjtjük az odaillőt. Aztán kitoljuk pénteken, de nem viszik el. Az általános kommunális hulladékszállító hétfőnként érkezik és ők elviszik, egybeöntve.
Biztos vagyok benne, hogy jövőre megszűnik a szelektív szállítás is. Ez költségoptimalizálás lesz a mohunak, az 50 ft-os betétdíj egyéb leeső fillére mellett. Én inkább a szelektív szállítást erősítettem volna, valamilyen formában és szívsebben olvastam volna óriásplakátokon az ilyen jellegű „felvilágosítást”
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111858 Dátum: 2023.11.24., 17:51:39 »

Jó estlétet!
Régen írtam. Történt jó pár dolog. Sajnos én is orvoshoz vagyok kénytelen járni. A jogsim lejár és úgy döntöttem elmegyek a hosszabbítás alkalmából egy kivizsgálásra. ….és jól tettem. A szememmel vannak problémák, amely további kivizsgálást igényel. Szerencsém volt, ahova bejelentkeztem, ott csak januárra lett volna időpont, de szerencsémre valaki visszamondott egy előjegyzést, így két nap múlva már mehetettem is. Egy professzor vizsgált volna, de talán ismét szerencsém volt, mivel késett a rendelésről és átkerültem egy másik orvoshoz. Ez úgy történt, hogy a professzor késett (vszinű ez rendszeres lehet) és így az asszisztense előre dolgozva pár adatot felvitt, pár vizsgálatot elvégzett. Itt derült ki a probléma és ő helyesen döntve átvitt a másik dokihoz.  Tudtam hogy van probléma, de azt nem gondoltam hogy súlyosbodik. Hál istennek a „probléma” még nem okozott roncsolódást. Nem sokára megyek újabb vizsgálatokra, akkor nagy valószínűséggel pontosabb diagnózis lesz. Alattomos betegség, ha az lesz. Családban, se anyai, se apai ágon nem volt,  valakinek el kell kezdeni. Szóval benne van a zabszem a hátsómban.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111857 Dátum: 2023.11.14., 19:23:32 »

A mai napon az üzemorvos örömmel tájékoztatott, hogy továbbra is alkalmas vagyok rabszolga munkára...
köszi_2
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111856 Dátum: 2023.11.13., 07:47:52 »

Boldog névnapot Atom Márton!   buli
Köszönöm szépen.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #111855 Dátum: 2023.11.13., 07:47:26 »

Boldog névnapot Atom Márton!   buli
Nagyon szépen köszönöm.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111854 Dátum: 2023.11.12., 09:17:03 »




     Boldog névnapot kívánunk Atom Manó fórumtársunknak!
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111853 Dátum: 2023.11.12., 02:38:37 »

Boldog névnapot Atom Márton!   buli
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111852 Dátum: 2023.10.20., 01:11:56 »

Jó estlétet!


Régen írtam. Az utóbbi 3 hét nem az én hetem volt. ....


Bizony a vörösbor, de még a fehér is sok bajra gyógyír! Időnként még a szív sebeit is begyógyítja, vagy legalább a fájást tompítja...  vigyor
Sajnállak a kezed miatt! Így valóban nehéz cipekedni, főleg bálákat!
Nekem időnként még a szárazbetonos zsákok is gondot okoztak az utóbbi időkben. Ugyanis a spájz lapozásába vágtam bele. Ehhez a földes talajra betont kellett raknom, majd csak ez után tudtam lelapozni. Elég lassan készültem el vele, mert szabadságot nem vettem ki, de közben az egyéb itthoni feladatokat is el kellett látni, mert feleségemmel valahogy váltottuk egymást (vagy ő volt itthon, vagy én), ezért sokszor a házi munkát részben vagy egészben nekem kellett elvégezni. Ennek a munkának különös apropója volt, hogy nálunk is elindult a beköltözés a rágcsálók részéről. Ráadásul a spájzban nem a legpraktikusabban volt megoldva a tárolás, így a macska sem fért hozzá minden részhez. Most viszont a padló teljes egészében ellenáll a behatolási szándékoknak, és a padlóra sem pakoltunk (talán csak egyelőre...), így a cicának lehetősége van a szabad mozgásra. Az egérfogási kedvét nyers csirkeszárnyvéggel tartjuk fenn. Ennek persze néha az a következménye, hogy ha bent nem talál egeret, hoz be a műhelyből vagy a fészerből, esetleg gyorsan kikap egy-egy vakondot és trófeaként leteszi a lábtörlőre. A vakondokat sajnálom (no nem a Kisvakond mese miatt, bár lehet, hogy ez is benne van), hanem mert én szeretem és hasznosnak tartom őket.
Most szegény feleségem otthon van, mert lumbális problémákkal küzd. Már kifelé tart belőle a gondos (és drága magán) orvosi kezelés (ellenére  vigyor ) miatt. Szerdán még kell menni egy kontroll vizsgálatra, ahol az MR felvételt fogják kiértékelni (természetesen ez a vizsgálat is magánban ment, így gyakorlatilag 3 napon belül sorra kerültünk).  Nem panaszkodok, hálát adok a Jóistennek, hogy meg tudtam oldani!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111851 Dátum: 2023.09.29., 20:57:43 »

 Itt az ősz, beindult a harc a költözni vágyó rágcsálókkal és a lakásba behúzódni szándékozó poloskafajtákkal.
A műhelybe egy ideje kis rendetlenség van, főképp az ablakcsere után, csak „behánytam” minden szerszámot maradék anyagot. A minap ahogy beléptem rögtön megéreztem a jellegzetes egérszagot. Tettem ki „zselés mérget” (pépes, papírfilterkében ) el-eltűntek. .  Aztán tettem ki a megszokott csappantyús, csapós egérfogót. Diót tettem rá csalinak, de elég sokszor lelopták, a csapda meg nem csapott le. Aztán sikerült kettőt egeret megfogni, de utána rendszeresen lelopták a csalit, négy vagy 5 alkalommal is. Változtattam.. Volt otthon pillecukor, ez a szivacsos édes valami, szóval abból téptem le egy kis darabot,. elég ragadós is, azt tűztem be a csalitálcára. Be is jött 2 órán belül megfogta őkelmét. Ravasz kis jószág volt, oldalról nyúlt rá a csalira, így jó eséllyel a dió darabot letudta emelni, anélkül hogy ránehezedett volna tálcára, De ez a pillecukor ez ragadós, ezt nem lehetett egyszerűen lekapni. Lemostam az egérfogókat és felcsalizva visszatettem, még lehetnek. Egyszer ha lesz időm átnézem, hogy hol tudnak bejutni a műhelybe. Bár az egérnek elég 1 cm-kisebb rés is, de néha nyitva van az ajtó is. De ez egy család lehet, vagy lehetett.
Sajnos a márványos poloskák is gyülekeznek. A homoktövisen és a banánpálmán, az eresz alatt szoktak gyülekezni és elbújni. A homoktövis termés  részét már begyűjtöttem, elég lesz télre. Úgy hogy valószínű alkonyatkor permetezni fogok. Cyperkill-t használtam régebben és most is megpróbálom, folyékony káliszappannal a jobb tapadás érdekében. No meg az kicsit oldja is a rovarnak a kitinvédelmét.
Bár az igaz, hogy tavaly azért kevesebb poloska volt, mint az azt megelőző években.  Most viszont elég sűrűn látok zöld vándorpoloskát is. Szóval nem lehet lazítani.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #111850 Dátum: 2023.09.29., 20:24:29 »

Jó estlétet!


Régen írtam. Az utóbbi 3 hét nem az én hetem volt. Kezdődött a foghúzással, utána két hétig kínlódtam. Nehezen gyógyult, illetve sokáig úgy éreztem, hogy a kérdéses oldalon minden megmaradt fogam lyukas. Valószínű begyulladt az állkapcsom, vagy az íny a fizikai ráhatástól. Betartottam minden szabályt, ami a húzás utáni táplálkozásra, vagy ivásra vonatkozott. Aztán végül vettem öblögető fertőtlenítőt, azzal kúráltam magam. Az használt is, de két hét kellett, hogy elmúljanak a fájdalmak. Aztán a foghúzás hetében szombaton sikerült a konyhakéssel elvágni a bal tenyeremet úgy 7,cm hosszan a hüvelyujj, mutatóujj felé eső tövétől a csuklóig. Húst csontoztam ki,Utána elszoktam törölni a kést papírszalvétával, vagy konyhai törlővel, könnyebb elmosni. Most is így cselekedtem, de elkapkodtam, kicsúszott a papírtörlő a kezemből  és sikerült a kés élét végig húzni a tenyeremen. A vér rögtön előtört, jött is rendesen. De szerencsére csak a vágás elején volt mély a vágás. Az asszony nem is igazán bírta nézni, így csak hosszú tapaszt vágattam vele és azzal fogtam össze a sebet. Van egy széles hosszú ragtapaszunk, amelynek a közepén gézes, vagy valamilyen,  a  sebet takaró steril (és talán gyógyszeres)  fehér sáv húzódik. No azzal leragasztottam, miután lemostam  a sebet. Utána az asszony átkötötte még gézzel szorosan és leragasztotta. Mondta menjünk be a faluba és varrassuk össze. Na ja szombaton, a legközelebbi ügyelet 19 km. ha van. Mondtam neki, hogy többször végignéztem a Doc Martin sorozatot, úgy hogy képben vagyok.  Aztán azt is mondtam neki, hogy olvastam az Egri csillagokban, hogy pl. Eger ostrománál, a kisebb sebeket pókhálóval és vörösborral gyógyították. Persze ezt nem hitte el, így kikerestem neki a kérdéses részt.

„....A mosást csak állotta a vitéz, meg a timsózást is, de mikor a hosszú fejsebet varrni kezdték, szétrúgta a széket, tálat, borbélyt és borbélylegényt, s rettentő istenfájázások között bement a kaszárnyába.
- Nem vagyok én nadrág, az istenfáját! - mondotta mérgesen.
Lekapott egy nagy pókhálót az ablakszélről, és a fejére tette. Bekötötte a fejét maga. Leült, jól beszalonnázott, beborozott, aztán ledűlt a szalmazsákra, s öt perc múlva már aludt......”


 Aztán azt is mondtam az asszonynak, hogy pl a Kőbaltás ember c-ű  regényben a főhős karján a vágott sebet az asszonya, a folyóból kikapott csiborok rágószájszervével kapcsolta össze. A csiborok ráharaptak a nyílt sebre, aztán letekerték a fejüket, viszont a rágószerv az ott maradt összefogva a sebet. Szóval voltak ötletek, próbáltam a nejembe lelket önteni mert láttam igen sápadt volt. De való igaz én is megijedtem, féltem, hogy egy ideget, vagy int átvágtam. De szerencsére nem történt ilyen.
Azóta szépen gyógyult a seb. Szóval ezek a történések eléggé visszavetettek mindenben. Azért dolgozni tudtam, igaz jóval lassabban. Viszont most tart, tartana a felkészülés a decemberi, Kunföldi amatőr bála-és málhahordó versenyre. Egész jól haladtam, lényegében a tervezettek szerint a felkészülésben. Kiszámoltam ha 150 kg -mal elsétálok 30 lépésnyit, akkor jó eséllyel fent vagyok a „főtáblán” a veterán kategóriában. A múltkor 152-vel ment pár lépés, utána a bal kezemből kiszakadta súly. De ez már biztató volt, de most kiesett legalább 3 hét.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111849 Dátum: 2023.09.25., 17:51:36 »

Szeptember 7-e óta új családtaggal bővültünk: Bercike került hozzánk Hangonyból, egy befogadó helyről. Eredeti nevén Harry Potter sikerrel elvarázsolt, így hajlandó voltam 170 km-t autózni érte csak oda. Azóta már átirattuk, voltunk fodrásznál. Hamarosan pedig ivartalanításra megyünk. Ezzel persze bizonyára kivívom a haragját, de sajnos ezt szerződésben vállaltam.
Később majd teszek fel képet is a kis csibészről, aki a papucsok és cipők szerelmese; hurcolja őket szerte az udvarban....  hahota
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 235



Profil megtekintése WWW
« Válasz #111848 Dátum: 2023.09.17., 23:43:31 »

Ma dolgozóban vagyok.
Úgy látszik az ősz nálunk is a felújítás időszaka. A dolog úgy indult, hogy „fessük ki a spájzot”. Aztán jó lenne lelapozni, mert jelenleg még földes a fele (a másik felét beköltözés előtt lapoztuk le. Most ott tartok, hogy egy falat teljesen újra vakoltam, jelenleg a glettelés van folyamatban (holnap befejezem), meg a parasztmennyezet lazúrozása. Szerencsére eleddig megúszta a festést, most átkentük lenolajon mélyalapozóval, holnap pedig megy rá egy színtelen lazúr. Aztán jöhet az ajzatolás és a lapozás. Nem mellékesen egy ablakszárnyat is kellene készítenem rá, mert csak egy oldalon van ablak, télen a mínuszokban pedig túl hideg. A spájz a pince fölé lett felhúzva, így a klimatikus viszonyai nagyon jók.
Nem mellékesen a félévi jutalomból konyhabútor is került, amit még össze kell rakni és venni rá munkalapot. Kicseréljük a mosogató csaptelepet is, mert bár eddig jól szolgált (ezért nem dobjuk ki), de Mamának most másik fajta tetszett meg, mert ez az új magasabbról engedi a vizet, jobban aláférnek a fazekak.
Szóval nagy munkában vagyunk mostanság....
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!