Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2024.04.24., 08:59:10
Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció
Hírek:
Alterirsa - Albertirsa, ahogy én látom
Szubjetív portál

Galériák

Relikviák



Akela galériája
AKI... galériája
Amadeus galériája
Atom Manó galériája
Csuhás galériája
Gazember galériája
Ine galériája
Ketrin galériája
Mikulás albuma
100/2 galériája
RH galériája
Szürketestvér galériája
Zzsolti galériája

Irodalmi rovatok

AKI...
- hajnalban csókkal ébressz

Amadeus
- Húsvéti gondolatok

Atom Manó
Csuhás
- Kőszinteség

Esthajnal
Gondolkodó
Pumukli
- Úton

Saoma
Sapirico
Sven
Szivárvány
Szivárvány új írásai
- Hegyeim

Szürketestvér
- újra sólyom lehetnék

VN
- Mint te


Időjárás
Hőtérkép
Navigáció
Viadukt hírek
Blogtér
Régi fórumok
Galériák
32-es Galériák
Kapcsolat
Áraink
Impresszum


Közérdekű




Tiszta dili - Velünk bátran szórakozhatsz!


Programmester - Nemzetközi rendezvénykereső, programajánló.


Bohócdoktorok

Reklám

Viadukt - Híd, ami összeköt

Vám tanácsadás, export-import vámkezelések, termékdíj ügyintézés, EKÁER ügyintézés,tanácsadás
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó 0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Oldalak: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 5596 Le Nyomtatás
Szerző Téma: Társalgó  (Megtekintve 7126309 alkalommal)
Csuhás
Hős tag
*****

Karma: +0/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1 268


Profil megtekintése
« Válasz #110748 Dátum: 2020.04.29., 19:53:10 »

Hamarosan megújítom Viktor laptopját, s mivel már nem szeretném a Win10-et, mert az egyrészt nagy hardver igényű, másrészt nagyon sok baj a frissítésekkel; tehát áttérünk -egyelőre egy gépnél- a Linuxra.
(Csuhás még egy strigulát behúzhat...  vigyor  Nagytaps2 )

SSD

Megújítást írsz. Ha szabad tennem egy műszaki észrevételt:
Operációs rendszertől függetlenül a merevlemez helyett mindenképp az SSD a korszerű választás. Ég és Föld! Nagyságrendileg tízszer gyorsabb eszköz, a felhasználói élmény  összehasonlíthatatlan.
100/2 tud neked mesélni, tudtommal neki már évek óta SSD-je van.

Az áttérés buktatói:
Az áttérés azért nem mindig gyermekien egyszerű. Egy hosszabb írásban összefoglalnám neked alább, hogy én a nyolc év aktív linuxos fórumozás alatt a leggyakrabban milyen gondokkal találkoztam a Linuxra való áttéréssel kapcsolatban.

A Linuxot használni könnyű, de az adminisztrálását meg kell tanulnod.
Én jobban szeretem a Linuxot, ez tény, viszont te a Windowst ismered, nagyon sok éve azt adminisztrálod és használod.
(Nekem most már a Windowsban nehezebb dolgokat megtalálni.  szégyenlem )
Én a helikopter-autó hasonlatot szeretem a legjobban.
Tudsz autót vezetni, sőt jól vezetsz, ezért gondolhatod, hogy jól tudsz járművet vezetni. A helikopter azonban kicsit más.
Kicsit másképp mennek itt is a dolgok.
Vegyük példának a csomagtelepítést.
Másképp kell például egy-egy alkalmazást telepíteni, ráadásul nem is mindennek egyforma a telepítési menete.
1. Általában az adott Linux szoftvertárolóiból telepítünk (ez pofon egyszerű és gyors, nagyjából úgy működik, mint az androidos telefon Play Áruház-a). Ha csak lehet, ezt használjuk. [Több disztribúciónak is van ehhez valamilyen grafikus felületen futó Szoftverkezelő vagy hasonló névre keresztelt alkalmazása. Persze használhatjuk hozzá terminálból közvetlen Debian alapú rendszereknél az apt-ot, vagy Arch alapú rendszereknél a pacman-t.)
2. Azonban előfordul, valami nem található meg a szoftvertárolóiban és egy külső forrást veszünk fel hozzá. (Debian alapú rendszereknél a külső forrást általában terminálos parancsokkal vesszük fel, a többi már megegyezik az 1. pontban leírtakkal.)
3. De lehet, hogy amire szükségünk van még külső forrásból sem elérhető, hanem mondjuk egy adott gyártó weboldalról kell letöltenünk és telepíteni (jellemzően például nyomtatók meghajtóival fordulhat ilyen elő). (Ha ez mondjuk egy vagy több deb csomag, akkor Debian alapú rendszereken használhatjuk például a GDebit vagy a terminálban futó dpkg-t.)
4. Akad olyan is, hogy le kell tölteni egy tömörített csomagot, kicsomagolni és a mellékelt leírás szerint eljárni. (Ezt leginkább terminálban végezzük a mellékelt readme fájl útmutatása alapján.)
Ez rögtön legalább háromféle módszer.
Ez neked a Windowsos .exe-hez képest újdonság lesz.
Az ehhez hasonló dolgok miatt lesz olyan, hogy valamit pofon egyszerűen meg tudsz már Windows alatt oldani, Linuxon meg sok idődbe telik.
Áttérőknek ezért én inkább a dualbootot szoktam javasolni. Windows és Linux egymás mellett.
Én is így kezdem.
Volt amivel nem boldogultam Linux alatt és akkor elindítottam a Windowst, elintéztem azt a részt ott.
Amikor észrevettem, hogy már fél éve el sem indítottam a Windowst, akkor töröltem.
Régebben ez kicsit egyszerűbb volt, egy lemezen jól megfért a Linux és a Windows is.
Ma azonban a Windows nagyon erőszakos, hajlamos egy frissítésnél a Linux indítójába is belenyúlni, próbálja eluralni a gépet, az pedig nem egy álom egy kezdőnek.
A legjobb, ha van lehetőség két lemezt elhelyezni a gépben.
Az egyik lemezen a Windows a másikon a Linux. A BIOS-ban (indítómenüben) meg lehet választani, hogy melyiket indítod.
Természetesen dönthetsz úgy is, hogy ezen a gépen egyből elbúcsúzol a Windowstól.

Milyen alkalmazásokra van szükségetek, azok megtalálhatóak vagy kiválthatóak-e Linux alatt?
Sok minden megy Linux alatt, de nem minden. Ami nekem kell az megy, de ettől még lehet olyan, ami nektek kell és ha egyvalami is hiányzik, az baj.
Például nincs-e olyan szoftver Viktorod iskolai követelményrendszerében, vagy az otthoni felhasználásban egy kedvenc játék, ami kizárólag Windows alatt fut.
Sajnos az iskolák nagyon egyoldalúan Windowst használnak, azt és azon elérhető alkalmazásokat oktatnak.
Először tehát ezt kellene feltérképezni, ez talán a legfontosabb.
Ha akad ilyen, akkor is lehet persze Linuxot telepíteni, de a kizárólag Linux elgondolás nem lesz jó.
Sokan használják dualbootban a gépet.

Problémás eszközök
Nekem könnyű a dolgom, nyilván csak olyan eszközt veszek, mely Linux alatt támogatott, de egy áttérésnél abból főz az ember, ami már megvan véve.
Már elég sok Linuxot telepítettem Windows mellé vagy helyett, de még sehol nem futottam bele olyanba, hogy nem tudtunk egy eszközt használni. Azonban ez azért előfordulhat, nem akarok hamis reményt táplálni.
Az eszközöket három csoportra oszthatjuk:
1. Egyből működik az általad választott Linux alatt, nem kell hozzá semmit külön  telepíteni. Sok, rengeteg van ilyen.
2. Nem működik egyből, de van támogatottsága, a meghajtóját külön telepíteni kell.
((Néha WiFi-adapter meghajtóját kell külön telepíteni. Ez szokott nehézséget okozni, hiszen a letöltéshez internetkapcsolat kell, ami éppen nincs. ilyenkor kell egy másik támogatott (mondjuk USB-s) WiFi-adapter, vagy vezetékesen kell internetkapcsolatot létesíteni. (Esetleg a szükséges fájlokat egy másik gépen/rendszeren is be lehet szerezni és pendrive-on hurcolni.)))
3. Nincs támogatottsága, nem tudod Linux alatt használni. No ez ciki.
Mondjuk egy nyomtatónál vagy szkennernél még ilyen esetben el lehet azt játszani, hogy virtuális gépre telepítesz egy XP-t és azon keresztül használod az eszközt.
Apukámnak például volt egy öreg, azóta már tönkrement Canon nyomtatója, mely Linux alatt nem volt támogatott. (Mondjuk Win7-re és 10-re is nehezen tettem fel, mert csak XP-s driver volt hozzá. Szóval ez az eszköztámogatottsági probléma még Windows verziók között is fennállhat, de azért Linuxon gyakoribb. )

Melyik Linux legyen?

Kezdésnek én most egy Linux Mintet ajánlanék.
https://www.linuxmint.com/download.php
A kinézet némileg hasonlít a Windowséhoz, sok minden alapból települ, ami egy Ubuntuban vagy Debianban pláne nem, ezekkel nem kell utólag külön bajlódni. Ez kezdésnek könnyebbséget jelenthet.
Nem tudom Vitya gépének a paramétereit, de ha erős gép, akkor mehet az alapértelmezett Cinnamon felülettel, ha egy kicsit gyengébb a vas, akkor az Xfce felületű lesz a jó választás.
(Após gépén is egy Mint Xfce ketyeg.)

Persze választhatsz más disztribúciót is.

És akkor jöjjön a gyakorlati rész:

Röviden:
Szeretnél Linuxot?
1. Töltsd le egy általad kiválasztott disztribúció lemezképét.
2. A letöltött lemezképet ellenőrizd le. (Nem szoktam.  Vigyorog)
3. A lemezképből írj telepítőt pendrive-ra.
4. Bootolj be a telepítőpendrive-ról.
5. Próbáld ki, hogy minden rendben működik-e.
(Nagyon sok rendszer felkínálja a telepítőről bootolva a rendszer kipróbálását. Ilyenkor a Linux kizárólag a pendrive-ról, a RAM-ot használva fut.)
6. Ha minden rendben működik (van internetkapcsolat, rendben a grafikai megjelenés) akkor telepítsd.
7. A többi majd kialakul.

Kicsit bővebben erről néhány gondolat:
Kipróbálás:

A választásod mindenképp írd ki pendrive-ra (Rufus, Etcher a programok neve, amit ajánlani szoktak erre a célra Windowsra) és bootolj be róla, próbáld ki, ha minden megfelelően működik, csak akkor telepítsd.
Ha valami nem működik, akkor keress megoldást, vagy tölts le egy másik rendszert és azt is írd ki.
Akkor is egy másik rendszer letöltését és kiírását szokás javasolni, ha az éppen a pendrive-on lévő nem nyeri el a páciens tetszését.

Telepítés:

(Ez most kicsit bonyolultnak tűnhet, térjünk rá vissza, ha lesz valami konkrét adat a gépről és hogy csak Linux lesz-e vagy dualboot Windowszal.)
A kipróbálásnál nincs jelentősége, hogy a telepítőről Legacy vagy UEFI módban bootoltál-e, de a telepítésnél van.
(Még az is lehet, hogy a telepítéshez újra ki kell írnod a telepítőt a pendrive-ra.)

Ha GPT partíciós táblád van a meghajtón, akkor UEFI módban kell telepítened.
Ha MSDOS partíciós táblád van a lemezen, akkor Legacy módban kell telepítened.

Hogy egy lemezen jelenleg milyen partíciós tábla van, azt Windows alatt valahogy így tudod megnézni:
https://youtu.be/ojnZObGqbiw?t=1809
((Linuxon ezt úgy szoktuk (akár live rendszer alól, vagyis a telepítőről bebootolva):
Nyitunk egy terminált és beírjuk a
sudo parted -l
(szőköz mínusz kis el, [el szokták rontani])
parancsot.
A kimenetetében ott lesz, hogy GPT vagy MSDOS))

Ha szanálod a lemezt, vagy egy új nyers lemezzel dolgozol, akkor természetesen tiéd a választás, hogy milyen partíciós táblát hozol rajta létre, Illetve ilyen esetben természetesen az egyenlet meg is fordítható:
Ha Legacy módban bootoltál a telepítőről, akkor MSDOS partíciós táblára kell telepítened,
Ha UEFI módban bootoltál, akkor GPT partíciós táblára kell telepítened. A lényeg, hogy ezek párban járnak.)

Linux alatt megírt telepítőről mindkét módban lehet bootolni.
(A gép bootmenüjében megjelenik a pendrive normál és UEFI-s eszközként is, én választom, melyiket indítom.)
Mivel te Windows alatt fogsz UEFI vagy Legacy telepítőt írni, adok neked egy linket, ahol Mészáros Zoli (Linux Mind) szépen megmutatja, hogyan tudod ezt Rufusszal megtenni attól függően, hogy melyikre van szükséged.
https://youtu.be/ojnZObGqbiw?t=1285
Naplózva
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110747 Dátum: 2020.04.29., 10:53:56 »

Időközben váltottunk a Magentánál. Új modemet és egyben routert is kaptunk, a jelenlegi letöltési sebesség állítólag 1000 Mb.
Mellette tettünk egy előrelépést a televízióban is, az új nappaliba egy új tv került: 4K UHD beépített wifivel. Nagyszerű ajánlatot kaptunk mindezt 20 hónapra havi 2400 Ft-ért és a korábbi előfizetésünk is olcsóbb lett nagyjából 2000 Ft-al.
Mi tagadás, gyönyörű az új tv képe, fantasztikus a látvány! (Szóval, igaza volt Csuhásnak... belátom!)

Hamarosan megújítom Viktor laptopját, s mivel már nem szeretném a Win10-et, mert az egyrészt nagy hardver igényű, másrészt nagyon sok baj a frissítésekkel; tehát áttérünk -egyelőre egy gépnél- a Linuxra.
(Csuhás még egy strigulát behúzhat...  vigyor  Nagytaps2 )
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110746 Dátum: 2020.04.29., 10:51:35 »

Időközben váltottunk a Magentánál. Új modemet és egyben routert is kaptunk, a jelenlegi letöltési sebesség állítólag 1000 Mb.
Mellette tettünk egy előrelépést a televízióban is, az új nappaliba egy új tv került: 4K UHD beépített wifivel. Nagyszerű ajánlatot kaptunk mindezt 20 hónapra havi 2400 Ft-ért és a korábbi előfizetésünk is olcsóbb lett nagyjából 2000 Ft-al.
Mi tagadás, gyönyörű az új tv képe, fantasztikus a látvány! (Szóval, igaza volt Csuhásnak... belátom!)
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110745 Dátum: 2020.04.29., 10:45:52 »


Bejött egy-két munka. Ezek itt a környezetemben, főképp építőipari tevékenység, konkrétan betonozások. Az üdülőövezetben nem állt le nagyon az élet és sokan most bővítenek, vagy renoválnak, hogy nyárra elkészüljenek. Utálok betonozni....és csak a keverést meg a kitalicskázást vállalom. Azaz culágerkedek. Bár a jövő hétre már nincsen ilyen jellegű tevékenység. A másik munkám - az otthoni ülős tevékenység - az is elfogyott már két hete, de állítólag jövő hét vége felé ismét lesz.
Közben átestem egy megfázáson, csúnyán köhögtem és az orrom is igen meglevesedett. De már kifelé lábalok belőle. ACC-vel és torokfertőtlenítővel kúráltam magam, illetve sok teával és mézzel. De megvallom kicsit belém állt az ideg, hogy ez a járvány környékezett meg. De úgy néz ki nem.
Igazából az nehéz, hogy a nejemmel épp külön un korosztályba tartozunk, akiknek más időpont áll rendelkezésre pl...a bevásárlásra. Így együtt nem  tudunk "közlekedni". Igyekszünk betartani a kötelező és az ajánlott szabályokat is.

Mi is folytatjuk a ház toldásának munkálatait; most a glettelés van soron, aztán jöhet a festés, majd egy nagyobb levegővétel és parkettázás, legvégül az a beltéri, tolós üvegajtó felszerelése fog következni. Ez utóbbi minden bizonnyal majd csak az után, ha már a dolgozószobában bent vannak a várhatóan nagyméretű -Édesanyám hagyatékából származó- klasszikus bútorok. Még egy korabeli íróasztalt szeretnék venni valahol, de kivárom vele mire minden készen van. Jelenleg van íróasztalom, tehát nem sürgős a dolog, lesz időm válogatni, megtalálni az igazit!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110744 Dátum: 2020.04.29., 10:41:20 »

Kedden este az ország északi, északkeleti harmadán eleinte még számíthatunk záporokra, zivatarokra, de ezek az idő előrehaladtával egyre több helyen megszűnnek. Reggel már inkább csak a keleti, északkeleti határvidéken lehet egy-egy zápor. Másutt átmenetileg a felhőzet is csökken, de hajnalban egy közeledő, gyenge hidegfront hatására nyugaton már ismét növekedni kezd a felhőtakaró, és a nyugati, északnyugat határvidéken reggel, délelőtt már előfordulhat egy-egy zápor. A délnyugati, déli szél gyenge vagy mérsékelt marad. Enyhe lesz az éjszaka, jellemzően 8 és 13 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk.
Napközben a kezdetben még naposabb tájakon is megnövekszik a felhőzet. Eleinte északnyugaton, majd a a déli óráktól egyre többfelé várható zápor, zivatar. Főként a frontális összeáramlás vonalában, előreláthatólag az ország középső részén Balaton-Budapest sáv térsége) intenzív zivatarok is kialakulhatnak kiadós csapadék és kisebb jégeső kíséretében, de lokálisan másutt is előfordulhatnak e kísérőjelenségek. A nagyrészt délnyugati, de a front mögött nyugatira, északnyugatira forduló szél sokfelé mérsékelt, időnként élénk lesz, erősebb zivatarokat pedig viharos lökések is kísérhetik. A legmagasabb hőmérséklet keleten még 22 és 25 fok között alakul, északnyugaton, nyugaton azonban már csak 16 és 21 fok közé emelkedik.

Az utóbbi napokban szerencsére volt námi kis eső, mert már nagyon kezdtem aggódni a kert miatt!
A locsolás, bármennyire lelkiismeretes is, sosem pótolhatja az igazi esőt!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110743 Dátum: 2020.04.29., 10:36:33 »

Kedves Rovattársak?
Kinek miként telik az idő?
Nekem  elég unalmasan, bár olvasgatok.
Gyerekkoromban azt hallottam, hogy úriember nem unatkozik.
Lehet, hogy nem vagyok úriember?



 vigyor
A jelen helyzetben való unalmas időtöltés nem függ össze az úriemberséggel!
Nagyon nehéz lehet Nektek, akik egy lakásban kell, hogy kuporogjatok! Mi alig érezzük meg a kijárási korlátozást, hiszen itt a kert és szerencsére mindketten dolgozunk. Az unalom Viktorunkat emészti. Bár az itthoni tanulás neki bejött, mégis hiányoznak a barátai. Amikor csak lehet, megfelelő óvintézkedések mellett átengedjük a legjobb barátjához egy-másfél hetente.
Mami csökkentett munkaidőben, természetesen csökkentett pénzért dolgozik, nekem viszont jelentősen megemelkedett a munkaidőkeretem: havi 192 óra helyett 240 órát kell dolgoznom. Szerencsére -ha nem is emelték-, legalább nem csökkentették az órabéremet, így a többlet munkával többlet pénz is együtt jár.
Valamennyit legalább kompenzál Mami kiesett jövedelméből!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
AKI...
Globális moderátor
Hős tag
*****

Karma: +94/-32
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38 236



Profil megtekintése WWW
« Válasz #110742 Dátum: 2020.04.29., 10:30:07 »

          Nagyon köszönöm!
          Holnap megrendelem!
          Jó szerencsét!



Ezek számomra igencsak félelemkeltő képek.
Valahogy szorongás fog el, amikor ilyet látok...
Szóval... csak ismételni tudom: minden tiszteletem azoké az embereké, akik ilyen körülmények között, ilyen helyen dolgoznak nap mint nap!
Naplózva

„Русский военный корабль иди нахуй!”
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110741 Dátum: 2020.04.29., 07:04:43 »

Kedden este az ország északi, északkeleti harmadán eleinte még számíthatunk záporokra, zivatarokra, de ezek az idő előrehaladtával egyre több helyen megszűnnek. Reggel már inkább csak a keleti, északkeleti határvidéken lehet egy-egy zápor. Másutt átmenetileg a felhőzet is csökken, de hajnalban egy közeledő, gyenge hidegfront hatására nyugaton már ismét növekedni kezd a felhőtakaró, és a nyugati, északnyugat határvidéken reggel, délelőtt már előfordulhat egy-egy zápor. A délnyugati, déli szél gyenge vagy mérsékelt marad. Enyhe lesz az éjszaka, jellemzően 8 és 13 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk.
Napközben a kezdetben még naposabb tájakon is megnövekszik a felhőzet. Eleinte északnyugaton, majd a a déli óráktól egyre többfelé várható zápor, zivatar. Főként a frontális összeáramlás vonalában, előreláthatólag az ország középső részén Balaton-Budapest sáv térsége) intenzív zivatarok is kialakulhatnak kiadós csapadék és kisebb jégeső kíséretében, de lokálisan másutt is előfordulhatnak e kísérőjelenségek. A nagyrészt délnyugati, de a front mögött nyugatira, északnyugatira forduló szél sokfelé mérsékelt, időnként élénk lesz, erősebb zivatarokat pedig viharos lökések is kísérhetik. A legmagasabb hőmérséklet keleten még 22 és 25 fok között alakul, északnyugaton, nyugaton azonban már csak 16 és 21 fok közé emelkedik.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110740 Dátum: 2020.04.28., 06:20:23 »

Az esti órákban nyugat felől fokozatosan megnövekszik a felhőzet és az éjszaka folyamán nyugatról kelet felé haladva elszórtan záporok, egy-egy zivatar kialakulására is számítani lehet. Hajnalban a Dunántúlon már újra csökken a felhőzet, reggel főként a középső és keleti megyékben lehet még zápor, esetleg zivatar. A déli, délkeleti szél időnként megélénkülhet, zivatar idején egy-egy erősebb széllökés is lehet. Kora reggelre általában 6 és 11 fok közé hűl a levegő, de az északkeleti határ közelében - különösen a Nyírségben - kissé hűvösebb is lehet.
Kedden délelőtt keleten, északkeleten is fokozatosan csökken felszakadozik a felhőzet. Eleinte ott még kialakulhat egy-egy zápor, majd átmenetileg megszűnik a csapadék. Napközben a néhány órás napsütés mellett gomolyfelhő-képződésre számíthatunk, melyből elsősorban az Észak-Dunántúlon, a középső tájakon, az Északi-középhegység vidékén, valamint a Tiszántúlon alakulhat ki elszórtan egy-egy zápor vagy zivatar. A déli, délnyugati szél sokfelé megélénkül, zivatar térségében erős, esetleg egy-egy viharos lökés is lehetséges. A keddi maximumértékek többnyire 21 és 26 fok között alakulnak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110739 Dátum: 2020.04.27., 08:14:56 »

Hétfőre virradó éjszaka eleinte kevés felhő lesz felettünk, reggelre azonban a Dunántúlon megnövekszik a felhőzet, így változóan, többhelyütt erősen felhős lesz az ég. Az északkeleti megyékben lehetnek még felhősebb körzetek, másutt általában derült lesz az ég. Csapadék az éjszaka folyamán nem valószínű. A délkeleti szél gyenge marad. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke többnyire 0 és 7 fok között alakul, de az északkeleti és alföldi fagyzugokban még előfordulhat gyenge fagy, a felhősebb dunántúli tájakon viszont egy-két fokkal enyhébb lehet az éjszaka.
Hétfőn napközben keleten és délen a változó felhőzet mellett több órára kisüt a nap, másutt viszont gyakrabban lesz erősen felhős az ég. A délután második felében várhatóan egy záporos-zivataros csapadéktömb éri el az országot nyugat felől, mely az esti, éjszakai órákban tovább vonul a középső megyék felé. Az intenzívebb csapadékgócokat lokálisan jelentős mennyiségű csapadék kísérti. A délies szél többnyire gyenge vagy mérsékelt marad, zivatarokat és erősebb záporokat azonban kísérhet átmeneti szélerősödés. Ismét melegszik az idő, a csúcsértékek általában 20-21 fok körül alakulnak, sőt délnyugaton 23-24 fokig is melegedhet a levegő.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110738 Dátum: 2020.04.26., 05:44:00 »

Vasárnap reggelre a front mögött megnyugszik az idő, csapadék esetleg délnyugaton fordulhat elő jelentéktelen mennyiségben, a szél pedig sokat veszít erejéből. Több felhő a délnyugati és északkeleti tájakon boríthatja az eget, az ország középső részén általában gyengén felhős lesz az ég. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 3 és 8 fok között alakul, de a tartósan derült, szélcsendes területeken fagypont köré hűlhet a levegő.
Napközben a többórás napsütés mellett megnövekszik a gomolyfelhőzet, de az időnként meg-megszaporodó gomolyfelhőkből csak néhol - nagyobb eséllyel a Dél-Dunántúlon - alakulhat ki egy-egy zápor. Az északnyugati szél gyenge marad. Valamelyest mérséklődik a nappali felmelegedés mértéke, de a gyenge légmozgásban kellemesnek érezhetjük a délutánra 16 és 21 fok közé emelkedő hőmérsékletet.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #110737 Dátum: 2020.04.25., 17:07:53 »

Kedves Rovattársak?
Kinek miként telik az idő?
Nekem  elég unalmasan, bár olvasgatok.
Gyerekkoromban azt hallottam, hogy úriember nem unatkozik.
Lehet, hogy nem vagyok úriember?




Bejött egy-két munka. Ezek itt a környezetemben, főképp építőipari tevékenység, konkrétan betonozások. Az üdülőövezetben nem állt le nagyon az élet és sokan most bővítenek, vagy renoválnak, hogy nyárra elkészüljenek. Utálok betonozni....és csak a keverést meg a kitalicskázást vállalom. Azaz culágerkedek. Bár a jövő hétre már nincsen ilyen jellegű tevékenység. A másik munkám - az otthoni ülős tevékenység - az is elfogyott már két hete, de állítólag jövő hét vége felé ismét lesz.
Közben átestem egy megfázáson, csúnyán köhögtem és az orrom is igen meglevesedett. De már kifelé lábalok belőle. ACC-vel és torokfertőtlenítővel kúráltam magam, illetve sok teával és mézzel. De megvallom kicsit belém állt az ideg, hogy ez a járvány környékezett meg. De úgy néz ki nem.
Igazából az nehéz, hogy a nejemmel épp külön un korosztályba tartozunk, akiknek más időpont áll rendelkezésre pl...a bevásárlásra. Így együtt nem  tudunk "közlekedni". Igyekszünk betartani a kötelező és az ajánlott szabályokat is.
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110736 Dátum: 2020.04.25., 06:29:11 »

A reggeli órákban az észak felől közeledő hidegfront hatására változóan felhős lesz felettünk az ég, a délelőtti órák alatt az ország északi felén egy-egy helyen számíthatunk jelentéktelen mennyiségű csapadékot adó futó záporeső kialakulására a front felhőzetéből. Enyhe lesz az éjszaka, most már sehol nem lesz fagy, 8 és 14 fok közé hűl a levegő reggelre. Az éjszakai órákban még nem lesz számottevő légmozgás, majd a reggeli óráktól feltámad a nyugat-északnyugati irányú szél, amely a délnyugati és az északkeleti megyéket leszámítva egyre nagyobb területen megerősödik, a délelőtti órákban már viharos lökések is előfordulnak, különösen az ország középső megyéiben.
Délután a front szakadozott felhőrendszere dél felé halad, majd estére kiszorul az országból, így az ország nagy részén már a napsütés lesz az uralkodó. Délnyugaton és északkeleten azonban több lesz a felhő, ezeken a területeken elszórtan záporeső, sőt egy-egy zivatar is előfordul. A legmagasabb nappali hőmérséklet 19 és 25 fok között alakul, délen lesz a legmelegebb, ahova a hidegebb levegő csak késő délután érkezik. Az északnyugati szél sokfelé lesz erős, a Dunántúl délnyugati tájait leszámítva gyakran és nagy területen lesz viharos lökésű. A legerősebb széllökések záportól, zivatartól függetlenül 70-85 km/h között várhatóak, azonban északkeleten, ahol nagyobb számban alakulnak ki konvektív csapadékgócok, ezek környezetében akár a 100 km/h-t is elérheti a legerősebb széllökés sebessége. Mivel az ország szinte egészén extrém száraz a talaj felső néhány centiméteres rétege, kiterjedt porviharokra kell készülni, különösképpen északkeleten a záporok, zivatarok környezetében akár néhány 10 méterre is lecsökkenhet a látótávolság, ahol 90-100 km/h erejű széllökés kialakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110735 Dátum: 2020.04.24., 06:17:48 »

Péntekre virradó éjszaka a szétoszló gomolyfelhőket követően eleinte derült időre számíthatunk, majd reggel észak felől növekedni kezd a fátyolfelhőzet. Csapadék nem lesz. A változó irányú légmozgás gyenge marad. Hajnalra általában 2 és 9 fok közé hűl le a levegő, de egy-egy fagyzugos völgyben (főként az Északi-középhegységben) még mindig lehet gyenge fagy.
Péntek délután fátyolfelhős égboltra tekinthetünk fel, szűrt napsütés lesz a jellemző, északon, északnyugaton vastagabb fátyolfelhő-réteggel. A jellemzően gyenge délnyugati szél csak időnként, átmenetileg élénkülhet meg. A legmagasabb hőmérséklet a hűvös reggel után 20 fok felett, néhol 24 fok közelében alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110734 Dátum: 2020.04.23., 05:06:33 »

Csütörtök reggel az ország nagy részén túlnyomóan derült lesz az ég. Csapadék nem hull. Az északkeleti légmozgás gyenge vagy mérsékelt marad. Reggelre többnyire 1 és 7 fok közé csökken a hőmérséklet, de a szélvédett völgyekben még előfordul gyenge fagy
A napos délelőttöt követően délutánra kissé megnövekszik a gomolyfelhőzet, de csapadék sehol sem várható. A keleti, északkeleti szél gyenge vagy mérsékelt lesz, az ország középső részén időnként élénk lökésekkel. Gyorsan melegszik majd a levegő, és a csúcshőmérséklet 19-20 fok körül alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110733 Dátum: 2020.04.22., 13:27:05 »

Kedves Rovattársak?
Kinek miként telik az idő?
Nekem  elég unalmasan, bár olvasgatok.
Gyerekkoromban azt hallottam, hogy úriember nem unatkozik.
Lehet, hogy nem vagyok úriember?

Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110732 Dátum: 2020.04.22., 07:18:45 »

Szerdára virradó éjszaka is folytatódik a derült idő, továbbra is csak a déli határ közelében lehet kevés felhő.Az északkeleti szél főként a középső tájakon maradhat élénk, másutt gyengül a légmozgás. Általában 0 és 7 fok közötti legalacsonyabb értékeket mérhetünk, derült, szélvédett helyeken azonban előfordulhat gyenge fagy, nagyobb számban északkeleten.
Szerda délután több felhőre, kevesebb napsütésre számíthatunk, de csapadék nem várható. Az északkeleti szél gyenge marad, legfeljebb északkeleten, időnként kísérhetik mérsékelt széllökések. A legmagasabb hőmérséklet 15 és 19 fok között alakul.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
Atom Manó
Hős tag
*****

Karma: +42/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5 949



Profil megtekintése
« Válasz #110731 Dátum: 2020.04.21., 07:44:54 »

Éjjel az ország legnagyobb részén derült illetve gyengén felhős idő várható, inkább csak a déli, délnyugati tájakon lehet valamivel több fátyolfelhő. A keleti, északkeleti szél többfelé megélénkül. Kora reggelre többnyire 1 és 7 fok közé hűl a levegő, de néhány kevésbé szeles, derült helyen gyenge fagy is elképzelhető.
Kedden napközben országszerte sok napsütésre számíthatunk, csupán délen és északkeleten lehet kevés felhő az égbolton. A keleti, északkeleti szél sokfelé megélénkül, főként az Észak-Alföldön és az Északi-középhegység környékén erős lökések is kísérhetik. A keddi maximumértékek jellemzően 15 és 19 fok között szóródhatnak.
Naplózva

Azon csodálkozom, ha valaki valamin csodálkozik.
100/2
Hős tag
*****

Karma: +71/-1
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12 368


Jószerencsét!


Profil megtekintése
« Válasz #110730 Dátum: 2020.04.20., 16:38:58 »


          Nagyon köszönöm!
          Holnap megrendelem!
          Jó szerencsét!
Naplózva
Szürketestvér
Hős tag
*****

Karma: +34/-0
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2 773



Profil megtekintése
« Válasz #110729 Dátum: 2020.04.20., 14:52:02 »

Jó napokat!


100/2 figyelmébe:

https://ajandekok.shop/konyvek/stephen_hendry_eletem_az_asztalon_oneletrajz?fbclid=IwAR1OLon-xsQ3T__9VHjFajP2t9249xV-_Ox_BfkDg3dZLJWfLo-fmNsRYF4
Naplózva

"....Az Úr tartson meg kezében, és kezét ne szorítsa túl erősen..."
Oldalak: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 5596 Fel Nyomtatás 
Harminckettes  |  32-es fórum  |  32-es közélet (Moderátor: AKI...)  |  Téma: Társalgó
Ugrás:  


Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát

A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!